Kai-Fu Lee و Chen Qiufan چشم انداز خود را از آینده با هوش مصنوعی ما در Disrupt به اشتراک می گذارند-TechCrunch

ما قبلاً سرمایه گذاران رویایی روی صحنه داشته ایم و نویسندگان داستانهای علمی تخیلی نیز روی صحنه داشته ایم-اما هرگز در همان زمان ، چه برسد به یک جفت که در یک کتاب منحصر به فرد از داستانها و مقالات همکاری کرده اند که پیش بینی خوش بینانه ای از هوش مصنوعی ما را پیش بینی می کند آینده. بنیانگذار Sinovation کای فو لی و نویسنده “Waste Tide” و دیگران چن کیوفان در Disrupt (21 تا 23 سپتامبر) با ما همراه می شوند تا درباره داستان و واقعیت داغ ترین فناوری امروز بحث کنند.

لی ، متولد تایوان ، در CMU شرکت کرد و دکتری علوم کامپیوتر را دریافت کرد ، ابتدا در زمینه تشخیص گفتار قبل از کار در اپل ، SGI و مایکروسافت کار کرد ، سپس Google China را به عنوان رئیس آن تاسیس کرد. شرکت تحقیقاتی و سرمایه گذاری وی ، Sinovation (در اصل Innovation Works) از زمان تأسیس آن در 2009 مورد توجه او بوده است و او تبدیل به یک ذهن پیشرو و یک شخصیت تأثیرگذار در هوش مصنوعی شده است.

هنگامی که آخرین بار با لی ، در Disrupt SF 2018 صحبت کردیم ، او تأکید کرد که چین در تحقیقات هوش مصنوعی با ایالات متحده در حال پیشروی است و از جهاتی از آن پیشی گرفته است. و مطمئناً سرمایه گذاری های شخصی او در این امر سهیم بوده است. از آن زمان به بعد ، به عنوان فردی که مکرراً به آینده فکر می کند ، در چن کیوفان روحیه خویشاوندی پیدا کرده است.

کیوفان یک نویسنده چینی است که رمان “جزر و مد” در سال 2013 او را به شهرت ادبی رساند ، اگرچه مانند بسیاری از نویسندگان ، این امر کافی نبود تا او را وادار به ترک کار روزانه خود کند تا چند سال بعد (Wired فقط یک پروفایل برای او ایجاد کرد) به اما در آن زمان او توجه لی را جلب کرده بود ، او یک پروژه بدیع را پیشنهاد کرد: یک کتاب مشارکتی که در آن دو سر خود را کنار هم می گذاشتند تا آینده ای خیالی را آگاه کنند که از واقعیت و برون یابی واقعی آگاه می شد.

نتیجه “AI 2041” است: 10 داستان توسط Qiufan در سال پرجنب و جوش ، در سراسر جهان ، با افراد مختلف از هر قشری که با هوش مصنوعی روبرو هستند به طرق مختلف که نویسندگان حدس می زنند که ممکن است طی دو سال آینده جامعه را شکل دهد. دهه ها هر یک توسط مقاله ای توضیحی توسط لی ارائه می شود که به جنبه های فنی می پردازد و چرا آنها ممکن است به آینده منجر شوند.

من قبل از مراسم نقد و بررسی کامل کتاب را ارسال خواهم کرد ، اما مطمئناً می توانم بگویم که این مجموعه هیچ شباهتی به مجموعه ای که قبلاً خوانده ام ندارد. هر داستان مستقل است اما در چیزی شبیه به یک جهان مشترک اتفاق می افتد و هر یک کاربرد بالقوه ، تعارض یا تغییر در تفکر که هوش مصنوعی می تواند به آن منجر شود را نشان می دهد. و مهمتر از همه ، هوش مصنوعی به عنوان مستقیماً ناشی از فناوری های موجود قابل تشخیص است.

به عنوان مثال ، یک داستان مربوط به یک خالق با استعداد عمیق است که در لاگوس کار می کند ، کسی که از نکات زیر و خارج شبکه های خصومت آمیز ، بازرسی تصویر ، مسیرهای رسانه ای و غیره اطلاع دارد. او وظیفه دارد ویدئویی از یک سلبریتی قدیمی بسازد که نه تنها افرادی که آن را تماشا می کنند بلکه اسکنرهای خودکار سرویس میزبانی ، الگوریتم های تشخیص چهره دولت و بقیه را فریب می دهد-اما او شروع به شک می کند که در پشت همه اینها انگیزه ناخوشایندی وجود دارد (من بقیه را خراب نمی کند)

آنچه در پی داستان می آید مقاله لی در مورد GANs ، تشخیص چهره و تقلب های عمیق است که مفاهیم را به روشی قابل فهم اما حمایت کننده توضیح می دهد ، سپس خطرات و مزایا را به روش غیر روایی کاوش می کند. این به داستانها به عنوان امکانات واقعی کمک می کند ، نه فقط موقعیتهای تصور شده.

با حضور کیوفان و لی روی صحنه (تقریباً این بار) ، بحث درباره کتاب و موضوعاتی که مطرح می کند باید بحثی پر جنب و جوش باشد – نه تنها به این دلیل که توسط شما واقعاً تعدیل می شود. اما برای شرکت در این جلسه ، برای شرکت در Disrupt که در 21-23 سپتامبر اتفاق می افتد ، باید یک گذرنامه بگیرید. امروز خود را با کمتر از 100 دلار برای مدت محدود دریافت کنید!