JioCinema آمبانی عناوین NBCUniversal را تضمین می کند، رقابت نتفلیکس و دیزنی را تشدید می کند.

JioCinema، رقیب رقیب Netflix و Hotstar Disney’s Hotstar در هند، JioCinema، به زودی خانه «The Office» و دیگر عناوین NBCUniversal خواهد بود.

سرویس استریم Viacom18 روز دوشنبه گفت که یک همکاری چند ساله با NBCUniversal امضا کرده است تا «هزاران ساعت» فیلم و برنامه تلویزیونی NBCU را به هند بیاورد. این همکاری به دنبال آن است که Viacom18 حقوق پخش HBO و دیگر عناوین برادران وارنر را برای بازار جنوب آسیا به دست آورد.

این همکاری انحصاری نیست، بنابراین نتفلیکس احتمالاً به ارائه عناوین NBCU در پلتفرم خود در هند نیز ادامه خواهد داد. با این وجود، کسب امتیاز جیو سینما از این کاتالوگ های بین المللی باید باعث نگرانی غول های جهانی شود.

JioCinema، که در طول سال‌ها استعدادهای برجسته بسیاری را از Hotstar جذب کرده است، مقرون‌به‌صرفه‌ترین سرویس پخش جریانی را در میان استریمرهای اصلی ارائه می‌کند. در مقایسه با یک طرح استاندارد نتفلیکس که 6 دلار در ماه هزینه دارد، JioCinema Premium برای یک سال 12 دلار هزینه دارد.

این سرویس استریم که میزبان مسابقات کریکت بسیار محبوب IPL نیز می باشد و یک ردیف رایگان و با پشتیبانی تبلیغاتی ارائه می دهد، از ماه آینده عناوین NBC را در هند در یک مرکز اختصاصی Peacock در سرویس پخش پخش خواهد کرد. Viacom18 گفت که عناوین NBC به طور انحصاری برای مشترکین پولی در دسترس خواهند بود.

Viacom18، یک سرمایه گذاری مشترک بین Reliance و Paramount Global، همچنین مدیران سابق Star، Uday Shankar و Bodhi Tree جیمز مرداک را از حامیان خود می داند. Bodhi Tree سرمایه گذاری برنامه ریزی شده خود در Viacom18 را در ماه گذشته به 528 میلیون دلار کاهش داد که 70 درصد از تعهد اولیه 1.78 میلیارد دلاری کاهش یافته است. TechCrunch پیشتر گزارش داده بود که Bodhi Tree قصد دارد سهام خود را در Viacom18 افزایش دهد.

طبق بیانیه این نهاد هندی، Viacom18 گفت که قرارداد گسترده‌اش با NBCUniversal شامل مجموعه محتوایی از Universal Television، UCP، Universal International Studios، Universal Television Alternative Studios، Sky Studios، DreamWorks Animation، Universal Pictures، Focus Features و Bravo است.

این قرارداد شامل سریال‌های محبوبی مانند The Office، Parks and Recreation، Downton Abbey، Suits، و The Mindy Project و همچنین مجموعه‌های پرفروشی مانند Jurassic، Bourne، Shrek، The Mummy و Pitch Perfect است. همچنین، فرنچایز Fast، شامل FastX تازه منتشر شده، به همراه عنوان مورد انتظار Oppenheimer، ساخته کریستوفر نولان، فیلمساز، نیز قرار است در آینده اولین پخش جریانی هندی خود را در JioCinema انجام دهند.