InspectionTool – خزنده جدید گوگل برای ابزارهای تست گوگل

گوگل یک خزنده جدید، یک Googlebot جدید، به نام Google-InspectionTool منتشر کرده است. این خزنده جدید Google نحوه شناسایی فعالیت خزنده خزنده مورد استفاده توسط ابزارهای آزمایشی جستجوی Google، مانند تست نتایج غنی و ابزار بازرسی URL کنسول جستجوی Google، را شناسایی می‌کند.

Google-InspectionTool. گوگل جزئیات مربوط به این خزنده جدید را در سند راهنمای خود در اینجا پست کرده است. می‌گوید: «Google-InspectionTool خزنده‌ای است که توسط ابزارهای تست جستجو مانند Rich Result Test و بازرسی URL در Search Console استفاده می‌شود. جدا از عامل کاربر و توکن عامل کاربر، از Googlebot تقلید می کند.

در اینجا یک اسکرین شات از آن مستندات است:

گوگل ابزار بازرسی گوگل را به خزنده ها اضافه می کند 1684322082

عامل کاربر. توکن عامل کاربر برای فعالیت خزیدن آن می‌تواند Googlebot کلاسیک یا Google-InspectionTool جدید باشد. گوگل همچنین رشته های عامل کاربر کامل را فهرست کرده است که برای خزیدن موبایل و دسکتاپ متفاوت است:

  • سیار
    Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/W.X.Y.Z Mobile Safari/537.36 (compatible; Google-InspectionTool/1.0)
  • دسکتاپ
    Mozilla/5.0 (compatible; Google-InspectionTool/1.0)

چرا ما اهمیت می دهیم. اگر شما یک خزنده آشغال هستید و فعالیت خزیدن و فعالیت ربات را در فایل های گزارش خود تجزیه و تحلیل می کنید، ممکن است Google-InspectionTool را مشاهده کنید. این مخصوصاً اگر از Rich Result Test و بازرسی URL در Google Search Console استفاده کنید.

اگر مشکلی در عملکرد این ابزارها مشاهده کردید، ممکن است عامل کاربر Google-InspectionTool را از دسترسی به سایت خود مسدود کنید. بنابراین اگر قوانین سختگیرانه ای دارید، مطمئن شوید که به Google-InspectionTool اجازه می دهید سایت شما را بخزد.