Index Ventures برنامه وب را راه اندازی می کند تا به بنیانگذاران در محاسبه گزینه های سهام کارکنان کمک کند-TechCrunch

توانایی ارائه گزینه های سهام برای استارتاپ ها بسیار ضروری است. آنها افراد با استعداد را متقاعد می کنند که زمانی بپیوندند که بعید است این استارتاپ بتواند با حقوق بالایی که شرکت های بزرگتر و فناوری بزرگتر ارائه می دهند مطابقت داشته باشد.

با این حال ، این یک تجارت پیچیده است که در حال توسعه طرح اختیاری سهام رقابتی است. خوشبختانه ، VC Index Ventures مستقر در لندن امروز یک برنامه وب مفید برای محاسبه همه اینها ، به همراه تحقیقات جدید در مورد چگونگی جبران استارتاپ ها در استخدام اصلی خود در سراسر اروپا و ایالات متحده ، راه اندازی می کند.

OptionPlan Seed ، یک برنامه وب برای بنیانگذاران مرحله اولیه است که ESOP ها (طرحهای مالکیت سهام کارکنان) را طراحی می کند. برنامه وب مبتنی بر تجزیه و تحلیل کمک های بلاعوض مرحله اولیه است که از داده های بیش از 1000 استارتاپ استفاده می کند.

برنامه وب انواع مختلفی از نقشها را پوشش می دهد. 6 سطح مختلف معیارهای تخصیص ؛ محاسبه وجوه بالقوه مالی برای هر یک از اعضای تیم (از جمله مالیات) ؛ و با توجه به چارچوب سیاست در ایالات متحده ، کانادا ، اسرائیل ، استرالیا و 20 کشور اروپایی تنظیم می شود.

همچنین بر اساس OptionPlan برای شرکت های سری A که Index چند سال پیش راه اندازی کرده است ، ایجاد می شود.

ایندکس به عنوان بخشی از تحقیقات خود برای ابزار جدید ، اعلام کرد که تقریباً همه کارکنان مرحله اولیه گزینه های سهام را دریافت می کنند. با این حال ، در حالی که این میزان به 97 of از استخدام های فنی در استارت آپ های مرحله اولیه و 80 of از استخدام های غیر فنی جوان برای استارتاپ ها در ایالات متحده می رسد ، در اروپا تنها 75 of از استخدام های فنی گزینه دریافت می کنند ، و برای 60٪ برای جوانان غیر فنی استخدام می کند

با این اوصاف ، شاخص دریافت کرد که اندازه اعطای اختیار سهام در حال افزایش است ، به ویژه در میان استارتاپ هایی که “دارای DNA فنی زیادی هستند و نسبت به منطقه خلیج وزن دارند”. در بخشهای کم فن آوری مانند تجارت الکترونیک یا محتوا ، اندازه کمک هزینه تغییر چندانی نکرده است. در عین حال ، به دلیل افزایش ارزش بذر در چند سال گذشته ، کمک های بلاعوض هنوز هم بزرگتر است.

این شاخص نشان داد که اندازه ESOP در مرحله بذر ، به دنبال نرخ سریعتر استخدام و کمک های بیشتر به ازای هر کارمند ، افزایش می یابد. فهرست توصیه می کند که اندازه ESOP در مرحله بذر 12.5 or یا 15، باشد ، به جای 10 traditional سنتی تر برای حفظ و جذب کارکنان.

این تحقیق همچنین نشان داد که اندازه و ارزشگذاری بذرها دو برابر شده ، در حالی که ارزش گذاری در اروپا و ایالات متحده 2.5 برابر افزایش یافته است.

علاوه بر این ، حقوق بذر “به طور چشمگیری افزایش یافته است” با افزایش متوسط ​​حقوق بیش از 60. نقش های ارشد فناوری در استارتاپ های مرحله اولیه در ایالات متحده اکنون به طور متوسط ​​185،000 دلار حقوق دریافت می کنند ، 68 درصد افزایش را طی 3 سال افزایش می دهند و می توانند به بیش از 220،000 دلار برسند. اما در اروپا ، بیشترین افزایش دستمزد مربوط به نقش های جوان ، چه فنی و چه غیرفنی بوده است.

با این اوصاف ، شاخص دریافت که “استعدادهای فنی اروپا همچنان دارای جبران خسارت است” ، زیرا کارکنان فنی در اروپا هنوز به طور متوسط ​​40 تا 50 درصد کمتر از همتایان آمریکایی خود دستمزد دریافت می کنند. در واقع ، ایندکس دریافت که این شکاف در واقع از سال 2018 افزایش یافته است ، “علیرغم کاهش فاصله برای نقشهای غیر فنی”.

این فهرست همچنین نشان داد که تفاوت در حقوق در سراسر اروپا “بسیار گسترده تر از ایالات متحده” است ، که منعکس کننده مراکز پرهزینه مانند لندن و شهرهای کم هزینه تر مانند بخارست یا ورشو است.

جنگ برای استعدادها در حال حاضر جهانی شده است و شکاف جبران خسارت برای کارکنان فنی در مقایسه با ایالات متحده به 20-25 درصد کاهش یافته است.

نتیجه گیری این است که “بنیانگذاران بلندپرواز بذر در اروپا باید از نظر افرادی که استخدام می کنند ، به ویژه در نقش های فنی” و همچنین هدف از نامزدهای باتجربه تر و کالیبر بالاتر ، جمع آوری کمک های مالی بیشتر برای رقابت در حقوق.