Imgur در این ماه تصاویر واضح را در پلتفرم خود ممنوع خواهد کرد

پلتفرم میزبانی تصویر Imgur قرار است از 15 ماه مه تصاویر غیراخلاقی را در پلتفرم خود ممنوع کند. این شرکت شرایط خدمات خود را به روز کرد و گفت که شرکت بر روی حذف “برهنگی، هرزه نگاری و محتوای غیراخلاقی جنسی” از سایت در اواخر این ماه تمرکز خواهد کرد.

شرکت متعلق به Medialab گفت که محتوای صریح خطری را برای “جامعه و تجارت آن” ایمگور تشکیل می دهد و عدم اجازه چنین مواردی “از آینده جامعه ایمگور محافظت می کند.”

پلتفرم میزبانی تصویر گفت که همچنان به برهنگی هنری اجازه می دهد، اما از آنجایی که به ترکیبی از اعتدال خودکار و انسانی روی می آورد، ممکن است مشکلاتی در آپلود محتوای خاص وجود داشته باشد.

«برهنگی هنری همچنان مجاز خواهد بود، همانطور که قبلاً طبق قوانین مجاز بود – با این حال، از آنجایی که ما در حال کالیبره کردن تشخیص خودکار در این مراحل اولیه هستیم، برخی از محتوایی که ممکن است تحت «استثناهای هنری» قبلاً مجاز بوده باشند، ممکن است در اینجا اعمال نشوند. Imgur در پست وبلاگ خود گفت: ما هیچ هشدار، تعلیق حساب یا ممنوعیتی در رابطه با این پرچم‌های خودکار صادر نخواهیم کرد – اما این ممکن است بر آنچه مجاز به ارسال یا بارگذاری است تأثیر بگذارد.

همانطور که کریستین سلیگ، توسعه دهنده پشت آپولو مشتری Reddit، اشاره کرد، این تغییر ممکن است بر چندین زیرمجموعه NSFW که برای میزبانی تصویر صریح به Imgur متکی هستند، تأثیر بگذارد. بسیاری از کاربران Reddit با Imgur آشنا هستند زیرا Reddit در ابتدا از آپلود تصاویر پشتیبانی نمی کرد. کاربران برای آپلود تصاویر به Imgur تکیه می کنند و سپس آنها را در Reddit به اشتراک می گذارند.

در سال 2018، Imgur نمایش تصاویر و پرس و جوهای جستجوی مربوط به جوامع NSFW Reddit را در وب سایت Imgur متوقف کرد. در آن زمان، این شرکت گفت که تصاویر واضح هنوز مجاز هستند اما باید به عنوان “مخفی” علامت گذاری شوند.

در همان سال، Tumblr به دلیل پیروی از قوانین اپ استور اپل، پورن را از پلتفرم خود ممنوع کرد. سال گذشته، این شرکت ویژگی «برچسب‌های انجمن» را معرفی کرد تا به کاربران اجازه دهد محتوای حساس را به راحتی فیلتر کنند.

Imgur علاوه بر تصاویر واضح، عکس‌های قدیمی و بلااستفاده را که به حساب کاربری مرتبط نیستند نیز حذف می‌کند. همانطور که یکی از کاربران توییتر اشاره کرد، Imgur برای سال‌ها برای آپلود عکس‌ها بدون حساب کاربری و ارسال لینک به انواع مختلف سایت‌ها استفاده شده است. حذف این تصاویر ممکن است منجر به تعداد زیادی لینک مرده در سراسر اینترنت شود.

ما از این شرکت خواسته ایم که تعریف یک عکس قدیمی و استفاده نشده را مشخص کند و در صورت شنیدن دوباره داستان را به روز می کنیم.

قابل ذکر است، در سال 2017، سرویس میزبانی دیگری به نام Photobucket شرایط خود را تغییر داد و کاربران را ملزم به دریافت 40 دلار در ماه اشتراک برای فعال کردن میزبانی شخص ثالث کرد. این منجر به چندین لینک شکسته در بسیاری از سایت ها شد.