Headout 12 میلیون دلار افزایش می دهد و قصد دارد 150 نفر را به عنوان بازگشت سفر داخلی استخدام کند – TechCrunch

صنعت گردشگری یکی از سخت ترین آسیب های همه گیر بود و استارتاپ Headout نیز از این قاعده مستثنی نبود. بازاری که به گردشگران اجازه می دهد برای تورها ، رویدادها و فعالیتهای خود رزرو کنند ، این برنامه پس از راه اندازی در سال 2015 در سراسر جهان گسترش یافت. سپس COVID-19 ضربه زد.

اما به دلیل افزایش سفرهای داخلی ، تجارت دوباره در حال رشد است و Headout ادعا می کند که از ژانویه 2021 رشد 800 درصدی داشته است. این شرکت امروز اعلام کرد که 12 میلیون دلار به رهبری Glade Brook Capital جمع آوری کرده است ، همچنین در بازارهایی مانند Airbnb ، Meituan ، Uber سرمایه گذاری کرده است. و Instacart. این دور شامل مشارکت سرمایه گذاران بازگشتی Version One Ventures ، Nexus Venture Partners ، FJ Labs ، 500 Startups ، Haystack و Ludlow Ventures و سرمایه گذاران جدید Espresso Capital و Practical VC بود.

Headout می گوید در ماه جولای به EBITDA سودآور (درآمد قبل از بهره ، مالیات ، استهلاک و استهلاک) رسید. بودجه جدید برای گسترش 300 شهر ، توسعه محصول و تیم های تجاری ، بازاریابی و عملیات مورد استفاده قرار می گیرد. Headout قصد دارد بیش از 150 کارمند در سراسر جهان استخدام کند و همچنین به دنبال فرصت هایی برای کسب استارتاپ های مسافرتی و سرگرمی است.

این نشان دهنده یک چرخش عظیم از آغاز همه گیری است. وارون خونا ، بنیانگذار و مدیر اجرایی در ایمیلی به TechCrunch گفت: “همه گیری ویرانگر آنطور که تصور می کنید ویرانگر بود. کسب و کار ما در عرض چند هفته از+ 250 میلیون دلار به مقیاس ناچیز رسید. “

اما با از سرگیری سفرها ، Headout “دو بادگیر بزرگ” را شناسایی کرد. اولین مورد تقاضای بی سابقه ای برای سفرهای داخلی است. مورد دوم ارائه دهندگان تجربه سفر هستند که برای اولین بار در حال دیجیتالی شدن هستند. این شرکت در سه ماهه پایانی سال 2020 تمرکز خود را بر گردشگری داخلی آغاز کرد. بیشترین تقاضا در مکانهایی با نرخ نسبتاً بالای واکسیناسیون ، مانند ایالات متحده ، انگلستان ، اتحادیه اروپا و امارات متحده عربی مشاهده می شود.

“برای پیروزی در این فضا ، ما تجربه های جدیدی را که متنوع تر ، محلی و درخور توجه هستند ، برای جذب مسافران داخلی در اولویت قرار دادیم. ما این ارائه دهندگان تجربه اتاق و پاپ را استاندارد کردیم ، خدمات آنها را ارتقا دادیم و آنها را آنلاین کردیم. ” “در ارتباط ، ما سخت کار کردیم تا Headout را به زبانهای محلی در دسترس قرار دهیم – نه فقط با ترجمه ماشینی ، بلکه با اطمینان از ایجاد محتوای جذاب و الهام بخش.” به عنوان مثال ، 85 درصد رزروها در اسپانیا به زبان اسپانیایی فروخته می شود.

هنگامی که س askedال شد که Headout چگونه از سایر بازارهای رزرو درخواستی متمایز می شود ، Khona در سال 2018 گفت که از یک بازار فهرست بندی سنتی سنتی ، مانند Booking.com، با استانداردسازی ، ارتقاء و تجارب تجاری برای اطمینان از کیفیت یکپارچه ، به “بازار مدیریت شده تری” برسید. این افزایش نرخ تبدیل ، که به نوبه خود “به ما کمک کرد فروش بیشتری به شرکای خود ارائه دهیم و از این رو نرخ بالاتری را دریافت کنیم” ، منجر به اقتصاد واحد سودآور شد.