Groopit برای کمک به مدیران اجرایی به داده‌های شرکتی که منبع جمعی هستند دسترسی پیدا کنند – TechCrunch پیش فروش 2 میلیون دلاری را اعلام کرد.

Groopit، یک استارت‌آپ در مراحل اولیه از یک کهنه‌کار 20 ساله مایکروسافت، می‌خواهد به شرکت‌ها کمک کند تا داده‌ها را از اطلاعات ارائه‌شده توسط کارمندان شاغل در این زمینه جمع‌سپاری کنند. امروز، این شرکت یک دور پیش فروش 2 میلیون دلاری به رهبری Ascend.vc با مشارکت گروهی از سرمایه گذاران شامل Voyager Capital و Vulcan Capital را اعلام کرد. این استارتاپ از زمان آغاز به کار تاکنون 2.75 میلیون دلار جذب کرده است.

Tammy Savage، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Groopit می گوید که زمانی که در مایکروسافت کار می کرد، مشکلی در ارتباط با دریافت داده ها به افراد در جایی که در داخل سازمان مورد نیاز بود، دید. کاری که گروپیت انجام می‌دهد این است که جمع‌آوری داده‌ها و اشتراک‌گذاری بی‌درنگ داده‌ها را در یک جریان کاری سبک ترکیب می‌کند. بنابراین به همه افراد درگیر برای درک یک مشکل و مقابله با یک مشکل توانمند می شود.

او آن را به Waze تشبیه می‌کند، اپلیکیشن ترافیکی که از جمعیت استفاده می‌شود، جایی که افراد در جاده می‌توانند اتفاقاتی را که در زمان واقعی اتفاق می‌افتد به گروهی از کاربران گزارش دهند. Savage معتقد است که با دادن این نوع بینش به تیم ها از این زمینه می تواند یک مزیت واقعی برای شرکت ها باشد.

او از مشتری خرده فروشی Stuckey به عنوان مثال استفاده می کند. این شرکتی است که محصولات آجیل را در فروشگاه های خرده فروشی در سراسر کشور به فروش می رساند. هنگامی که فروشندگان برای بررسی لوازم به فروشگاه ها مراجعه می کنند، می توانند از صفحه نمایش عکس بگیرند، مکان داخل فروشگاه را یادداشت کنند و نحوه ارائه کالا را ارزیابی کنند، همه اینها از طریق یک برنامه در تلفن های خود. آن‌ها حتی می‌توانند داده‌های محصول رقیب از جمله SKUهایی را که به نظر می‌رسد سریع‌تر از محصول شرکت فروخته می‌شوند، ضبط کنند. همه اینها به مدیران امکان دسترسی سریع به داده‌ها را می‌دهد که سپس می‌توانند آن‌ها را در ابزارهای دیگر مانند CRM یا ابزار همکاری به اشتراک بگذارند. همچنین این مزیت اضافی در صرفه جویی در زمان در جلسات دارد زیرا فروشندگان دیگر مجبور نیستند گزارش وضعیت ارائه دهند.

نمونه جمع آوری داده های گروپیت

برنامه های وب و موبایل Groopit. اعتبار تصویر: گروپیت

این محصول را می توان به روش های مختلفی سفارشی کرد تا برای یک کسب و کار فردی کار کند تا انواع خاصی از داده های مورد نیاز خود را جمع آوری کند – و در تلفن همراه و وب کار می کند.

این شرکت در سال 2018 پس از خروج Savage از مایکروسافت راه اندازی شد. او قبل از انتشار اولین نسخه از محصول در پایان سال 2020، چند سال روی آن کار کرد. این شرکت در حال حاضر 18 کارمند دارد و فعلاً برنامه ای برای استخدام افراد اضافی ندارد، اما او می گوید که به عنوان یک مؤسس زن، او نیاز به تنوع در سازمان خود را درک می کند.

«در واقع در حال حاضر زنان بیشتری نسبت به مردان داریم که در این تجارت کار می کنند. من فکر می کنم یکی از اتفاقاتی که می افتد این است که ما به طور طبیعی استعدادها را در جاهای مختلف می بینیم. بنابراین ما افرادی را که انجام می‌دهیم جذب و استخدام می‌کنیم، زیرا در مکان‌های مختلف به دنبال استعدادها می‌گردیم و… در نهایت با یک تیم متنوع مواجه می‌شویم.”

Savage می‌گوید که تجربه کار او در مایکروسافت در تمام آن سال‌ها واقعاً به او کمک کرده است تا تجربه او را در ایجاد Groopit آگاه کند. بسیاری از درک من از چالشی که رهبران دارند مربوط به سال های رهبری من در مایکروسافت است، به علاوه تحقیقات زیادی، اما این تجربه بسیار مهم بود. این چیزی است که گروپیت واقعاً از آن زاده شده است – تضاد بین تجربه من به عنوان یک رهبر و تجربه من در انجام طراحی نرم افزار.