FoundersHK ، ایجاد شده برای تقویت اکوسیستم استارتاپی هنگ کنگ ، اولین روز نمایشی خود را برگزار می کند – TechCrunch

FoundersHK ایجاد شد برای تقویت جامعه استارتاپی هنگ کنگ ، که بیش از دو سال از آشفتگی سیاسی گذشته است ، همراه با همه گیری کووید -19. امروز این سازمان غیرانتفاعی که به عنوان یک شبکه رویدادی و مربیگری شروع به کار کرد ، اولین روز نمایشی FoundersHK Accelerate ، برنامه شتاب دهنده بدون ارزش خود را برگزار کرد که برای آماده سازی استارتاپ های هنگ کنگی برای افزایش بودجه و مقیاس در سطح جهانی ایجاد شد.

یازده شرکت نوپا (لیست کامل در زیر آمده است) که نماینده بخش های مختلف هستند – مراقبت از حیوانات خانگی ، فناوری پیشرفته ، بیمه و آموزش ، به نام چند نفر – مخاطبان حدود 500 مربی و سرمایه گذار را تشکیل دادند. آنها از بین 150 متقاضی توسط سازندگان FoundersHK انتخاب شدند ، از جمله آلفرد چوانگ ، بنیانگذار BEA Systems ، که توسط اوراکل با 8.5 میلیارد دلار در سال 2008 خریداری شد ، ادیت یونگ ، شریک اصلی 500 استارتاپ سابق و فیل چن ، بنیانگذار HTC زنده کن هر سه نفر همچنین در شرکت سرمایه گذاری Race Capital مستقر در هنگ کنگ شریک هستند.

یکی از اهداف FounderHK بازگرداندن امید به اکوسیستم استارتاپی هنگ کنگ است. وقتی از یونگ پرسیده شد که این برای او چه معنایی دارد ، گفت: “در سال 2019 ، من در فرودگاه هنگ کنگ فرود آمدم ، جایی که هزاران جوان در آنجا تظاهرات کردند. غم بر من غلبه کرد و حتی عکس گرفتم تا احساسم را درباره آشوب آنجا فراموش نکنم. من به عنوان فردی که در هنگ کنگ متولد شده و بزرگ شده ام ، نمی توانستم فقط ایستاده و کاری انجام ندهم. من متوجه شدم که بسیج کارآفرینی و کمک به بنیانگذاران برای راه اندازی استارتاپ خود بهترین راه برای مشارکت و کمک است ، بنابراین FounderHK متولد شد تا این کار را انجام دهد. “

یکی از اهداف آن کمک به استارتاپ های هنگ کنگی برای تأمین بودجه بیشتر است. “بسیاری از سرمایه گذاران فعال در هنگ کنگ در شرکت های محلی هنگ کنگ سرمایه گذاری نمی کنند. یونیگ گفت: بخشی که بسیار کنایه آمیز است این است که همه تک شاخ ها در هنگ کنگ از خارج از کشور پول جمع آوری کردند.

FoundersHK استارتاپ ها را با مربیانی که بسیاری از آنها از هنگ کنگ هستند ، متصل می کند و در شرکت های بزرگ سرمایه گذاری و شرکت های فناوری مانند فیس بوک ، مایکروسافت ، LinkedIn ، Apple و Grab کار می کند. این اولین رویداد خود را در سال 2019 ، قبل از شیوع بیماری همه گیر ، برگزار کرد و از آن زمان میزبانی رویدادهای آموزشی را به صورت آنلاین ادامه داده است.

یکی از دلایلی که FoundersHK عاری از حقوق است این است که می خواهد ابتدا بر ایجاد فرهنگ تمرکز کند. چوانگ می گوید: “هنگ کنگ یک مکان بسیار پولساز است ، بنابراین وقتی می گویید هیچ کدام از اینها پول محور نیست ، مردم شوکه می شوند.” “یکی از مواردی که ما واقعاً می خواهیم ابتدا آن را برطرف کنیم ، مسئله شبکه است ، زیرا مردم از افراد دیگر یاد می گیرند ، اما آنها به هم متصل نیستند و یادگیری آن بسیار دشوار است.”

وی افزود که اگرچه ممکن است بنیانگذاران هنگ کنگی در ابتدا در مورد چالش های خود صحبت نکنند ، اما آنها مشتاق این فرصت هستند. “پس از اینکه نفر اول بزرگترین مشکل آنها را به اشتراک گذاشت ، بقیه هم نظر می دهند ، زیرا آنها اکنون می دانند که همه آنها مشکلات مشترکی دارند. این تیم های زیادی را گرد هم می آورد و این یک چیز است که فرهنگ را تغییر می دهد. “

چوانگ می گوید صدها استارتاپ از طریق برنامه راهنمایی FoundersHK گذر کرده اند. یکی از دلایلی که برنامه شتاب دهنده خود را آغاز کرد این بود که بسیاری از تیم ها قبل از مراجعه به سرمایه گذاران حمایت بیشتری می خواستند. بانی چنگ ، ​​شریک سابق سرمایه گذاری در 500 استارتاپ ، برای مدیریت FoundersHK Accelerate جذب شد. این برنامه شامل بررسی های هفتگی با رهبران FounderHK و یک شبکه راهنمایی است که شامل افرادی از Sequoia Capital ، Goldman Sachs ، Alibaba ، Monks Hill و Matrix Partners است.

یونگ می گوید: “ما در حال یافتن تعداد زیادی هنگ کنگ از همه جا هستیم که مایل به حمایت از جامعه و بررسی این شرکت ها هستند.”

هفته های گذشته برای آماده سازی استارتاپ ها برای روزهای نمایشی سپری شد و برای اطمینان از این که آنها خود را در زمین کوتاه نمی فروشند ، فرهنگ دیگری که FoundersHK می خواهد آن را تشویق کند. چوانگ گفت: “جمع آوری کمک های مالی بخش بزرگی از این شتاب دهنده است ، واقعاً مهمترین چیز این است که به آنها آموزش دهیم که باید چه کار کنند ، چه جاذبه هایی دارند و چگونه می توانند آن را انجام دهند.” بسیاری از کارهای ما این است که آنها را با سرمایه گذاران به زمین متصل کنیم. “

بخشی از کارهای FoundersHK به استارتاپ ها کمک می کند تا شرکای خود را در بازارهای مناسب پیدا کنند. از آنجا که هنگ کنگ یک بازار کوچک است ، اکثر استارتاپ ها از ابتدا به فکر توسعه بین المللی هستند ، از جمله آسیای جنوب شرقی ، ایالات متحده و سرزمین اصلی چین.

بیش از 100 سرمایه گذار از آن بازارها در روز نمایشی FoundersHK Accelerate شرکت کردند.

چوانگ گفت: “برای بدست آوردن 100 سرمایه گذار از سراسر جهان در مقابل تعدادی از استارتاپ های هنگ کنگی ، چنین چیزی قبلاً رخ نداده بود.” “این اولین بار است و ما امیدواریم این برنامه به برنامه های آینده منجر شود. بانی یک مغز متفکر است و هدف ما این است که این گونه رویدادها را دور بزنیم و بیشتر و بیشتر انجام دهیم. “

افرادی از تیم رهبری FoundersHK Accelerate و اولین دسته از بنیانگذاران

افرادی از تیم رهبری FoundersHK Accelerate و اولین دسته از بنیانگذاران

با اولین دسته FoundersHK آشنا شوید:

Sleekflow یک پلت فرم فروش B2B است که به طور خاص برای شرکت های تجارت اجتماعی ایجاد شده است. اکثر فروشندگان تجارت اجتماعی برای صحبت با مشتریان و بستن فروش به WhatsApp و سایر برنامه های پیام رسانی تکیه می کنند. از آنجا که آنها یک مرکز متمرکز ندارند ، این بدان معناست که فروشندگان تجارت اجتماعی باید کارهای زیادی انجام دهند ، در حالی که داده های ارزشمندی را که می تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد از دست می دهند. Sleekflow یک پلتفرم فروش SaaS برای مشاغل است که به آنها امکان می دهد اتوماسیون جریان مشتری را ایجاد کنند (به عنوان مثال ، ارسال پیشنهادات در صورت کنار گذاشتن سبد خرید) و تجزیه و تحلیل برای پیگیری عملکرد فروش. این برنامه با برنامه های پیام رسانی ، شبکه های رسانه های اجتماعی و نرم افزارهای CRM مانند Salesforce ادغام می شود. Sleekflow ، که عمدتا با شرکت های بازار متوسط ​​و سازمانی کار می کند ، قصد دارد با همکاری با شرکای کانال در سطح بین المللی گسترش یابد.

DimOrder یک “برنامه فوق العاده برای مدیریت رستوران ها” است که می گوید در حال حاضر 5 درصد از رستوران های هنگ کنگ از آن استفاده می کنند. بنیانگذار بن وانگ از خانواده ای از صاحبان رستوران ها است و می گوید می خواهد راه حلی برای کاهش میزان نیروی کار هزینه شده در عملیات ایجاد کند ، در حالی که حاشیه سود را افزایش می دهد. نمای جلو DimOrder شامل سفارش ، تحویل با ارائه دهندگان لجستیک یکپارچه در سراسر هنگ کنگ و ابزارهای بازاریابی است. در قسمت پشتی ، می تواند خرید موجودی ، پرداخت و تجزیه و تحلیل را انجام دهد. DimOrder قصد دارد سال آینده سفارش آشپزخانه مرکزی و جعبه ناهار را برای 108 مدرسه در هنگ کنگ به همراه وام های سرمایه در گردش ، مدیریت موجودی و سیستم منابع انسانی به انتهای آن اضافه کند. سال آینده به جنوب شرقی آسیا گسترش می یابد.

سفینه فضایی یک پلتفرم لجستیکی است که بر بازار پراکنده پیک فرامرزی ، خدمات سریع و بسته بسته بندی شده است. با بیش از 100000 مشتری تا کنون ، Spaceship به فروشندگان اجازه می دهد تا ارائه دهندگان را مقایسه کرده ، محتوای حمل و نقل را اعلام کنند ، زمان های ارسال را انتخاب کنند ، پرداخت ها را انجام دهند و بسته ها را به صورت پیگیری کنند. همچنین خدمات مصرف کننده مانند رزرو تدارکات و جابجایی و خدمات جابجایی را ارائه می دهد ، و عمودی دیگر ، از جمله بازار و برنامه ریزی سفر را راه اندازی می کند. سفینه فضایی قصد دارد تا قبل از ورود به بازارهای دیگر مانند سنگاپور ، تایلند و ژاپن به تایوان گسترش یابد.

FindRecruiter یک پلت فرم جذب نیرو است که به مشاغل کمک می کند استعدادها را سریعتر از روشهای سنتی استخدام پیدا کنند. Lawton Lai ، بنیانگذار ، یک دهه قبل از راه اندازی استارتاپ استخدام بود و گفت که معمولا 52 روز طول می کشد تا یک افتتاحیه پر شود. FindRecruiter می تواند با همکاری با بیش از 500 استخدام کننده درخواستی در شش کشور آسیایی که در زمینه های خاصی تخصص دارند ، این مدت را به 17 روز کاهش دهد. این پلت فرم فرصت های شغلی را پخش می کند و کارفرمایان را با استخدام کنندگان بر اساس بخش ، تخصص و نیازهای آنها مطابقت می دهد. FindRecruiter می گوید که استخدام کنندگان آن می توانند 25 درصد بیشتر در کمیسیون درآمد داشته باشند و هر ماه 30 ساعت در تماس های سرد صرفه جویی کنند. مشتریان آن شامل تک شاخ های نوپا و شرکت های Bluechip هستند.

PowerArena یک پلت فرم تجزیه و تحلیل عمیق است که به نظارت بر عملیات تولید کمک می کند. در حال حاضر بر روی بخش های الکترونیک و خودرو تمرکز دارد ، با مشتریانی مانند Wistron و Jabil. بنیانگذاران PowerArena می گویند ، حتی در تولید کف با بسیاری از ماشین های خودکار ، بیش از 72 of کار هنوز توسط افراد انجام می شود. برای استفاده از PowerArena ، تولید کنندگان دوربین های 1080p را نصب کرده و آنها را برای تجزیه و تحلیل زمان واقعی به پلت فرم متصل می کنند. به عنوان مثال ، در صورت کاهش ناگهانی تولید ، PowerArena می تواند علت را تقویت کند ، مانند تعمیر و نگهداری در یک قسمت از کارخانه.

وادا بنتو به رستوران ها کمک می کند تا فعالیت های خود را گسترش داده و حاشیه سود را با دستگاه های فروش خودکار در مناطق قاچاق شده افزایش دهند. تاکنون 140 هزار جعبه بنتو در هنگ کنگ فروخته است. رستوران هایی که می خواهند گسترش یابند معمولاً دو گزینه پرهزینه دارند – باز کردن مکان های جدید یا برنامه های تحویل. WadaBento جعبه های ناهار تهیه شده توسط رستوران ها را می گیرد و آنها را در دستگاه های فروش خود ثبت می کند. غذا در حین تحویل و در حالی که در ماشین آلات هستند بالای 65 درجه نگهداری می شود و بهداشت از طریق دستگاه های اینترنت اشیا کنترل می شود. WadaBento در ژاپن ، ایالات متحده و چین حق ثبت اختراع را دریافت کرده است و اخیراً با بزرگترین زنجیره فست فود هنگ کنگ قرارداد امضا کرده است. همچنین اخیراً دستگاهی را به ژاپن ، اولین بازار خارج از کشور خود ، ارسال کرد. این شرکت قصد دارد بیش از 200 دستگاه را در نیمه اول سال 2022 مستقر کند.

Retykle می خواهد ضایعات مد را با سهولت در فروش مجدد لباس های بارداری و کودکان کاهش دهد. سارا گارنر ، بنیانگذار ، که 10 سال را در شرکت های مد لوکس از جمله LVMH کار کرد ، گفت که بچه ها به طور متوسط ​​تا 18 سالگی از 1700 پوشاک بیشتر می شوند ، اما فقط حدود 5 درصد از لباس های کودکان به بازار ثانویه می رسد. هدف Retykle این است که تا حد امکان اقلام زیادی را در گردش نگه دارد. Retykle اقلامی را برای نوزادان تا اواسط نوجوان حمل می کند. همه اقلام به صورت محموله فروخته می شوند: فروشندگان لباس را به Retykle می فرستند ، سپس هر قطعه را قبل از قرار دادن در سایت بررسی می کند. هنگامی که یک کالا به فروش می رسد ، کاربران یک هشدار ایمیل و انتقال نقدی یا اعتباری دریافت می کنند. این شرکت قصد دارد ماه آینده در سنگاپور و در سال 2022 در استرالیا راه اندازی شود.

Preface Coding یک پلتفرم آموزشی فناوری است که کلاس های برنامه نویسی مقیاس پذیر اما قابل تنظیم را ارائه می دهد. دانش آموزان می توانند با معلمان رزرو کنند و یا بصورت مجازی یا در مکان آفلاین با آنها ملاقات کنند. این پلت فرم به تربیت معلمان کمک می کند و اکثر کلاسها 1: 1 است. این خدمات به طیف وسیعی از دانشجویان ، از جمله کودکان 3 تا 15 ساله ، دانشجویان دانشگاه (به ویژه دانشجویان خارج از آسیا در ایالات متحده و استرالیا) و متخصصان ارشد در صنایع مالی ، مدیریت و مشاوره ، ارائه می شود. همچنین با دانشگاهها و بانکها مشارکت داشته و در سطح جهانی برنامه ریزی شده است.

ZumVet یک استارتاپ مراقبت از حیوانات خانگی است که مشاوره ویدئویی با دامپزشک ، ویزیت در خانه و تحویل داروخانه ، از جمله داروها و آزمایشات تشخیصی خانگی ارائه می دهد. یکی از بنیانگذاران آتنا لی گفت که ZumVet برای کمک به صاحبان حیوانات خانگی که دامپزشک معمولی ندارند یا در مناطقی زندگی می کنند که تعداد زیادی کلینیک دامپزشکی وجود ندارد ، ایجاد شده است. دامپزشکان مشاوره انجام می دهند ، برنامه های درمانی ایجاد می کنند و پشتیبانی از راه دور را ارائه می دهند ، یا با خانه تماس می گیرند. Zumvet با شبکه ای از دامپزشکان مستقل همکاری می کند و برنامه های اشتراک را برای مقرون به صرفه تر کردن مراقبت از حیوانات ارائه می دهد.

آکادمی بیگ بنگ برای پاسخگویی به افزایش تقاضا برای آموزش STEAM ایجاد شده است و می خواهد یادگیری را برای کودکان «جذاب مانند فیلم ، سرگرم کننده به عنوان پارک موضوعی و آموزشی به عنوان کلاس درس» بسازد. برنامه درسی معتبر آن شامل فیلم ها و برنامه های درسی شخصی برای هر دانش آموز است. همچنین یک رویکرد عملی را با کیت های آزمایشی که به خانه های کودکان تحویل داده می شود تشویق می کند. این پلتفرم در حال حاضر 200 جلسه تعاملی و 70٪ میزان اتمام دوره دارد ، که برای پلتفرم edtech رقم بالایی است. مدلهای تجاری این شرکت شامل B2B ، مشارکت با سازمانهای آموزشی و مدلهای اشتراک B2C است و حدود 80 base از مشتریان مشتری آن در حال تکرار است. آکادمی بیگ بنگ قصد دارد محتوای خود را متنوع کرده و اسباب بازی های آموزشی نیز ایجاد کند.

Microinsurance YAS یک شرکت نوپا با بیمه نامه هایی است که می تواند در کمتر از پنج ثانیه فعال شود ، از جمله پوشش برای حوادث دویدن ، دوچرخه سواری یا پیاده روی. همچنین اخیراً اولین همکاری خود را با Kowloon Motor Bus ، یکی از بزرگترین شرکت های اتوبوسرانی عمومی در هنگ کنگ ، برای پوشش مسافران خود ، از جمله از دست دادن یا سرقت یا هزینه های پزشکی تصادفی ، امضا کرد. شرکت بیمه میکرو بیمه چهار ماه پیش راه اندازی شد و می گوید اکنون 800000 دلار درآمد متعهد دارد. حدود 6300 خط مشی در چند ماه گذشته فعال شده است و در حال حاضر حدود 600 خط مشی جدید در هفته فعال می شود.