Founders Pledge بازوی VC، Pledge Ventures را برای ایجاد “فلایویل” جدید در امور بشردوستانه راه اندازی کرد.

Founders Pledge یک ابتکار خیریه مستقر در لندن است که در آن کارآفرینان یک تعهد قانونی الزام آور را برای اهدای بخشی از درآمد شخصی خود از نقدینگی در زمان خروج به امور خیریه وارد می کنند.

این ابتکار که در سال 2015 راه اندازی شد، برای کمک به کارآفرینان اجتماعی در ایجاد و گسترش تلاش های خود طراحی شد.

حداقل تعهد برای کارآفرینان 2 درصد از رویداد نقدینگی آنها است، اگرچه طبق گزارش ها، کارآفرینان به طور متوسط ​​حدود 7 درصد تعهد می کنند.

اعضای برجسته Founders Pledge عبارتند از: Niklas Adalberth، بنیانگذار Klarna و Norrsken Foundation، Eric Wahlforss، بنیانگذار سابق SoundCloud و مصطفی سلیمان، یکی از بنیانگذاران Google DeepMind. شرکت‌های عضو 1800 Founders Pledge شامل Snyk، Front و Alan، در کنار ستاره‌های در حال ظهور Ledgy، Tessian و Otrium هستند.

با شروع در لندن، اکنون دفاتری در برلین، نیویورک و سانفرانسیسکو دارد. و با Y Combinator همکاری کرده است.

اکنون در حال ایجاد یک ابتکار جدید است که امیدوار است پروژه خوب را به روشی جدید افزایش دهد.

اگرچه Pledge Ventures سال گذشته به صورت نرم‌افزاری راه‌اندازی شد، اما اکنون در حال حذف مدل خود و اولین بسته شدن صندوق خود است.

Pledge Ventures یک صندوق خطرپذیر مبتنی بر قوانین جدید خواهد بود که برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناوری با رشد بالا طراحی شده است که بنیانگذاران آن نیز از طریق Founders Pledge به امور بشردوستانه متعهد شده‌اند. به عبارت دیگر، ایجاد یک افکت چرخ پرواز.

اولین بسته 38 میلیون دلاری است و قرار است دورهای بعدی بسته شود.

هدف این صندوق ایجاد بازده برای سرمایه گذاران و در عین حال حمایت از ماموریت غیرانتفاعی Founders Pledge خواهد بود. نحوه عملکرد آن به این صورت است: 85٪ از سود حمل شده و حداکثر 50٪ از هزینه های مدیریت را به خیریه اهدا می کند. این سازمان می‌گوید که این امر به عملیات Founders Pledge کمک مالی بیشتری می‌کند، سرمایه بلندمدتی ایجاد می‌کند، و همانطور که می‌گوید «تأثیر آن را مقیاس‌پذیر می‌کند».

Pledge Ventures در دورهای مرحله آخر شرکت‌های فناوری با رشد بالا سرمایه‌گذاری خواهد کرد که بیش از 20 میلیون دلار را در دور سری B یا جدیدتر جمع‌آوری می‌کند، جایی که یک صندوق درجه بالا در آن شرکت می‌کند.

بنیانگذار Founders Pledge، دیوید گلدبرگ، طی تماسی به من گفت: «ما فقط در سری B پلاس سرمایه گذاری می کنیم، فقط روی اعضای متعهد بنیانگذاران، و فقط با VC های سطح بالا که در راندها شرکت می کنند. این سرمایه گذاری الگوریتمی است، اساسا. بنابراین ما در مورد اینکه چه چیزی خوب است یا خیر قضاوت نمی کنیم. ما روی هر امضاکننده‌ای سرمایه‌گذاری می‌کنیم که 20 میلیون یا بیشتر را در یک سری B یا بالاتر جمع‌آوری می‌کند و یک VC سطح بالا در آن شرکت می‌کند. ما می‌توانیم در این دوره‌های بسیار داغ و بسیار پر اشتراک شرکت کنیم که برای همه غیرقابل دسترسی است، زیرا صندوق با تصمیم‌گیرنده کلیدی شرکت دارد. بنابراین ما در دورهای بسیار بسیار داغی سرمایه گذاری خواهیم کرد که در آن بازدهی آن به خیریه تعلق می گیرد.

آلوس در تیم Pledge Ventures دیوید گلدبرگ (مدیر عامل در Founders Pledge، شریک Pledge Ventures) و Niki Buys (رئیس کارکنان در Founders Pledge، مدیر عملیات در Pledge Ventures) خواهند بود و تیم موسس توسط صندوق سرمایه گذاری VC اروپا حمایت می شود. سرمایه گذاری.

بن گامون، مدیر عامل Pledge Ventures در بیانیه‌ای گفت: «شوق و شوق برای این مفهوم بسیار زیاد بوده است. فراتر رفتن از افزایش هدف ما در محیط فعلی، گواهی بر این باور است که LP های ما به رویکرد نوآورانه Pledge Ventures و تعهد جامعه Founders Pledge برای ایجاد تغییرات مثبت دارند.”

آندریاس هاگ، شریک موسس Headline Ventures، ریاست کمیته سرمایه گذاری داوطلبانه Pledge Ventures را در کنار ساشا تروور، جان کوپلین، گارث تیمول و استفان ویسکمن بر عهده دارد.

رئیس کمیته سرمایه گذاری، هاگ، گفت: “Pledge Ventures مسئولیت ایجاد یک مدل جدید برای سرمایه گذاری خطرپذیر را بر عهده دارد که نه تنها برای سرمایه گذاران بازده ایجاد می کند، بلکه به پایداری طولانی مدت کار خیریه نیز کمک می کند.”

البته شرکای محدود در شرکت‌های تعهدی شامل بسیاری از اعضای Founders Pledge هستند.

Taavet Hinrikus، بنیانگذار Wise، افزود: “این گروه از بنیانگذاران شامل برخی از مهم ترین شرکت های فناوری آینده ما است. سرمایه گذاری روی آنها به ما سهمی از مثبت آنها می دهد و موفقیت بلندمدت Founders Pledge را تضمین می کند. من بسیار هیجان زده هستم که این صندوق را تقویت کنم.»