Eclipse جمع آوری کمک های قبلی را با 1.23 میلیارد دلار در دو صندوق جدید تحت الشعاع قرار داد.

ممکن است بازار در حال تنگ‌تر شدن باشد، اما نه برای Eclipse Ventures، یک شرکت سرمایه‌گذاری مستقر در پالو آلتو که به تازگی 1.2 میلیارد دلار از دو صندوق جدید جذب کرده است. یک صندوق، با 720 میلیون دلار تعهدات سرمایه، در تجهیزات اولیه و همچنین شرکت هایی که خود Eclipse در آنها رشد می کند، سرمایه گذاری خواهد شد. 510 میلیون دلار باقی‌مانده به شرکت‌های مرحله رشد، از جمله لباس‌هایی که قبلاً هرگز سرمایه خارجی جذب نکرده‌اند، اما با موضوعات گسترده‌تر Eclipse همخوانی دارند، تخصیص خواهد یافت. این خودروها سرمایه شرکت تحت مدیریت را به 4 میلیارد دلار می رساند.

این برای یک شرکت سرمایه‌گذاری که فقط هشت سال پیش تأسیس شد بسیار است، اما واضح است که طرح Eclipse – اینکه صنایع قدیمی باید نحوه عملکرد خود را مدرن کنند تا بتوانند رقابتی بمانند – در بین سرمایه‌گذاران آن طنین‌انداز شده است.

همانطور که لیور سوزان موسس شرکت توضیح می دهد، «چیزی که من همیشه در مورد آن صحبت می کنم اتوماسیون است به طور کلی زیرا فرصت های بسیار زیادی وجود دارد. بنابراین می دانید، 5 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان، یا 45 تریلیون دلار، دستمزد یقه آبی است. اما تعداد کافی رانندگان کامیون یا کارگران انبار یا کارگران کشاورزی یا کارگران ساختمانی در جهان وجود ندارد و با بازنشستگی تعداد بیشتری از مردم شاهد تعداد کمتری خواهیم بود. همه با اتوماسیون جایگزین خواهند شد و ما قصد داریم تعداد زیادی از این شرکت ها را در آن بازارها ایجاد کنیم.

راه های زیادی برای کشاندن صنایع سنتی به قرن بیست و یکم وجود دارد، با توجه به مجموعه گسترده Eclipse. به عنوان مثال، یکی از بزرگترین شرط‌بندی‌های آن، روی Bright Machines است، یک شرکت هنوز خصوصی که به دنبال اطمینان از اتصال تمام اجزای مختلف در یک کارخانه به یک سیستم کنترل مرکزی است که می‌تواند عملیات آن‌ها را در زمان واقعی نظارت و مدیریت کند. Eclipse همچنین از Enovix حمایت کرد، شرکتی که سال گذشته از طریق یک شرکت خرید با هدف خاص وارد بازار شد و در حال تولید باتری‌های لیتیوم یونی برای دستگاه‌های کوچک مانند ساعت‌های هوشمند، و همچنین فناوری سلول‌های سه بعدی و باتری‌هایی برای وسایل نقلیه الکتریکی است. Eclipse همچنین یک سرمایه‌گذار اولیه در Lucira بود، شرکتی که بر توسعه و تجاری‌سازی کیت‌های آزمایش بیماری‌های عفونی متمرکز بود. (این یک IPO سنتی در اوایل سال 2021 انجام داد، زمانی که کووید هنوز شایع بود.)

برای اینکه کمی بیشتر در مورد اینکه Eclipse در حال حاضر چگونه به جهان نگاه می کند – و اینکه چگونه ممکن است این همه سرمایه تازه به کار گرفته شود – امروز صبح با لیور که هشت سال را در نیروهای دفاعی اسرائیل سپری می کند و قبل از فروش یک دستگاه تلفنی صحبت کردیم، صحبت کردیم. او به برادرش کمک کرد تا شرکتی را بسازد و تصمیم گرفت تا شرکت سرمایه گذاری خود را راه اندازی کند. چت ما برای طولانی بودن و وضوح ویرایش شده است.

تی سی: شما به تازگی دو صندوق را اعلام کردید که یکی از آنها صندوق رشد است. چرا فقط یک صندوق اصلی بزرگتر جمع آوری نکنید؟

LS: ما فکر می‌کنیم فرصت بزرگی برای Eclipse در مراحل اولیه رشد و نه فقط در مراحل اولیه وجود دارد. برای مثال، اولین شرط ما از این صندوق جدید، Watchmaker Genomics است، شرکتی که تولید دارو را با استفاده از آنزیم ها و اتوماسیون سرعت می بخشد. جاستین، یکی از شرکای ما، تیم را برای چند سال می شناخت. آنها پس از فروش شرکت قبلی خود به Roche به قیمت 1.2 میلیارد دلار، کسب و کار خود را به درآمد و کشش پیشرفته رساندند، و ما به نوعی راه خود را به این سمت باز کردیم زیرا آنها می خواستند کسی به آنها کمک کند تا تولیدشان را تسریع کنند. ما در کنار Decheng Capital سرمایه گذاری کردیم که در دنیای بیوتکنولوژی متخصص است.

آیا واقعاً به مراقبت های بهداشتی علاقه مند هستید یا بیشتر روی استارتاپ هایی متمرکز هستید که فرآیندهای پشتیبان را بهبود می بخشند، فارغ از صنعت یا عمودی؟

ما یک تز زیرساخت مراقبت بهداشتی کامل در مورد سرمایه گذاری در کلنگ و بیل در سمت تولید و از نظر لجستیک و زنجیره تامین داریم. ما شرکت های شگفت انگیزی داریم، از جمله Rune Labs، Nucleus، و چند شرکت دیگر که در حال ساخت بیل و بیل و اتوماسیون برای دنیای داروسازی هستند.

هسته [RadioPharma] شرکتی است که شما با کلینیک مایو ایجاد کردید. Eclipse شرکت های دیگر را نیز رشد داده است. آیا این استراتژی با نرم شدن بازار و در دسترس قرار گرفتن فرصت ها در جای دیگر تغییر می کند؟

اصلا. مدل ما تحت تاثیر اندازه فرصت است و 75 تریلیون دلار از تولید ناخالص داخلی 100 تریلیون دلاری جهان دستخوش تحول دیجیتالی خواهد شد. من هشت سال است که این را می گویم، و فکر می کنم اکنون همه با ما موافق هستند – دولت، سایر سرمایه گذاران، بازارهای عمومی. همه دوست دارند ایلان ماسک باشند. همه می خواهند ماشین و موشک بسازند و مشکلات سخت را حل کنند. بنابراین استراتژی جوجه کشی ما بیش از هر چیز دیگری به دلیل اندازه فرصت ها بوده است.

یکی از شرکت‌هایی که به ایجاد آن کمک کردید، Bright Machines، در ماه نوامبر پس از اینکه بانک تصمیم گرفت برنامه‌های عمومی را لغو کند، مقداری بودجه بدهی را از بانک سیلیکون ولی جذب کرد. انفجار SVB چگونه بر روی ماشین های روشن و اکلیپس به طور گسترده تری تأثیر گذاشته است؟

ما از بدو تاسیس این شرکت با بانک سیلیکون ولی همکاری نزدیک داشتیم. طبیعتاً من آنقدر نمی دانم که بتوانم در مورد نحوه اداره بانک اظهار نظر کنم. من به شما می گویم که مردم آنجا باورنکردنی بودند و کاری که آنها برای اکوسیستم گسترده تر استارتاپ ها انجام دادند، نه تنها برای Eclipse، باورنکردنی بود، بنابراین در یک یادداشت شخصی، من از دیدن آن متاسف هستم. [its demise].

از جنبه تجاری، من فکر می کنم چون در این بازار خلاء ایجاد می شود، مجموعه کاملی از فرصت های جدید وجود دارد. [that will emerge from this]. فکر می کنم در این بازار شاهد ورود تازه واردان باشیم. ما همچنین شخصاً به این فکر می‌کنیم که باید چه کار کنیم، حقیقت را به شما بگوییم، زیرا فرصت‌های خارق‌العاده‌ای برای ارائه نه تنها سهام، بلکه همچنین سرمایه غیرکاهنده در این دنیا وجود دارد.

صبر کنید – آیا به ارائه بدهی به شرکت های خود فکر می کنید؟

هنوز نه، هنوز نه. این هنوز بالاتر از نمره حقوق من است. اما می دانید، به عنوان یک سرمایه گذار و اپراتور، همیشه باید به فرصت هایی که در حال حاضر پیش روی شماست فکر کنید.