Eagle Eye Networks و Brivo در یک دور مشترک 192 میلیون دلار جمع آوری کردند تا تجارت امنیت ابری را تقویت کنند

Eagle Eye Networks و Brivo، دو بازیکن در دنیای امنیت فیزیکی ابری – به ترتیب سیستم‌های نظارت تصویری و کنترل دسترسی برای ایمن سازی ساختمان‌ها و سایر فضاهای فیزیکی – در حال دوبرابر کردن تجارت خود هستند… به معنای واقعی کلمه.

این دو شرکت آمریکایی – که اکثریت آنها متعلق به همان فرد، کارآفرین امنیتی دین دراکو هستند – امروز اعلام کردند که یک دور بزرگ و مشترک از سرمایه گذاری سهام، 192 میلیون دلار از یک سرمایه گذار استراتژیک به دست آورده اند: غول خدمات امنیتی ژاپن SECOM.

دراکو در مصاحبه ای با تک کرانچ گفت: 100 میلیون دلار از این بودجه به Eagle Eye و 92 میلیون دلار به Brivo اختصاص خواهد یافت. هر دو شرکت قصد دارند از این بودجه برای تحقیق و توسعه استفاده کنند و به طور خاص فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در پلتفرم‌های مربوطه خود بسازند. Eagle Eye با حدود 20000 تا 30000 مشتری – شرکت های بزرگ و سایر سازمان های بزرگ – کار می کند، در حالی که Brivo در مجموع حدود 20 میلیون نفر از خدمات کنترل دسترسی خود استفاده می کنند.

دراکو گفت که این بودجه “عمدتاً در مرحله افزایشی” انجام می شود، اما او در مورد ارقام دقیق توضیح نمی دهد. دراکو – که بنیانگذار و مدیر عامل Eagle Eye است، همچنین رئیس بریو است که در سال 2015 پس از گذشتن از یک سری ساختارهای مالکیت دیگر، آن را به قیمت 50 میلیون دلار خریداری کرد. او به عنوان یک کارآفرین، فراتر از آن، سابقه نسبتاً داستانی دارد: او همچنین یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق شرکت امنیت فناوری اطلاعات Barracuda بود که اخیراً (در سال 2022) توسط KKR در یک معامله 3.8 میلیارد دلاری خریداری شد. او همچنین یک شرکت خودروهای الکتریکی به نام دارد.

تامین مالی در لحظه‌ای کلیدی در دنیای تامین مالی استارت‌آپ‌ها به دست می‌آید، لحظه‌ای که ثابت کرده است برای تعداد معدودی از شرکت‌ها یک سرمایه بادآورده و برای بسیاری دیگر وضعیت بسیار بدی دارد.

تا حدی به دلیل رویدادهای کلان اقتصادی و سیاسی، و تا حدی به دلیل افزایش غیرقابل اجتناب فعالیت های مخرب آنلاین، امنیت به عنوان یکی از مقوله های برجسته ظاهر شده است که از نزاع فراتر رفته و توانسته به رشد درآمد ادامه دهد و توجه سرمایه گذارانی را که به دنبال ایمن تر هستند به خود جلب کند. شرط بندی در حالی که Eagle Eye و Brivo از انتهای طیف امنیتی “امنیت سایبری” فاصله دارند، با این وجود آنها بخش بسیار برجسته و بزرگی از بازار را با راه حل های بسیار پیشرفته در زمینه فناوری مورد توجه قرار می دهند.

دراکو در مصاحبه‌ای با استناد به داده‌های شرکت تحقیقاتی Omdia، که در سال 2021 راه‌حل‌های مبتنی بر ابر را پیش‌بینی کرده بود، گفت: «بسیاری از سرمایه‌گذاران با فرصتی برای تبدیل ابری و استفاده از هوش مصنوعی در بازار امنیت فیزیکی بیدار شده‌اند. امنیت فیزیکی به عنوان یک سرویس بین سال های 2021 تا 2024 بین 19 تا 21 درصد رشد سالانه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که هر دو شرکت هنوز هم تعدادی مشتری با استفاده از راه حل های ترکیبی ارائه می دهند و دارای برخی از ویدئوها یا سوابق دسترسی ذخیره شده در سایت و برخی در فضای ابری هستند. اعتقاد بر این است که آینده در ساخت راه‌حل‌های نوآورانه‌تر در نقطه پایانی است که اتوماسیون و شناسایی را افزایش می‌دهد، و بسیاری از کارها از راه دور انجام می‌شوند و بر زیرساخت‌های ابری تکیه می‌کنند.

اگرچه در حال حاضر تعداد زیادی از استارتاپ‌ها برای فناوری هوش مصنوعی ساخته می‌شوند (و پول جمع‌آوری می‌کنند)، در حال حاضر دراکو گفت که این دو شرکت بر روی تحقیق و توسعه اختصاصی خود تمرکز کرده‌اند تا کنترل بهتری بر آنچه که ساخته می‌شود و برای چه هدفی داشته باشند. او گفت که حوزه هایی مانند جستجوی پزشکی قانونی برای موارد استفاده بسیار خاص هستند و حداقل در حال حاضر نمی توان به داده های شخص ثالث اعتماد کرد.

در حالی که جستجوی پزشکی قانونی در حال حاضر چیزی است که Eagle Eye ارائه می‌دهد (در واقع آخرین بار برای کمک به ساخت آن پول جمع‌آوری کرد)، برنامه اضافه کردن موارد بیشتری به آن پیشنهاد برای خودکارسازی کامل فرآیند است. دراکو گفت: “ما دوربین ها را برای شما تماشا خواهیم کرد.” او گفت: «دود، آتش، افرادی که در اطراف می‌دوند و کارهایی را انجام می‌دهند که نباید انجام می‌دهند»، همه موارد استفاده‌ای هستند که مهندسان در حال آموزش سیستم‌های Eage Eye برای تشخیص آن هستند، و تخمین می‌زند که احتمالاً دو تا چهار سال دیگر تا سیستم‌های امنیتی خودکار طول خواهد کشید. انلاین شو.

او گفت که تمرکز بریو بر روی استفاده از بودجه برای کمک به توسعه تشخیص ناهنجاری بهتر برای سیستم های احراز هویت است که برای ورود به ساختمان ها و سایر مناطق امن استفاده می شود.

از دراکو پرسیدم که چرا هنگام خرید Eagle Eye، Brivo را با Eagle Eye ادغام نکرد، و پاسخ او این بود که این دو بخش های برجسته ای از بازار امنیت فیزیکی را پوشش می دهند که منطقی است که آنها را کسب و کار جداگانه نگه داریم، هر دو برای ارائه بیشتر به مشتریان. گزینه هایی برای نحوه خرید راه حل های امنیتی و همچنین مستقل نگه داشتن تحقیق و توسعه دو شرکت.

من معتقد به سیستم‌های باز هستم، و در بازار کسب‌وکار، پلتفرم‌های باز در درازمدت برنده خواهند شد، این چیزی است که آنها خواستار و نیاز دارند، بنابراین ما می‌خواستیم مطمئن شویم ما با در نظر گرفتن آن ساختیم.» او گفت که پویایی شرکت های ادغام شده نیز همیشه به نفع نوآوری نیست. “سخت است زیرا تیم‌های مهندسی وقتی در یک شرکت کار می‌کنند، تمایل دارند راه‌های کوتاهی را انتخاب کنند.»

من همچنین از او پرسیدم که چگونه فناوری‌هایی را که شرکت‌هایش می‌سازند با مسائل بزرگ‌تر در مورد حفظ حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها مقایسه می‌کند: در حالی که اکثر مشتریان هر دو، پیاده‌سازی‌های خصوصی و پردیس بسته هستند، قابل توجه است که Eagle Eye، برای مثال، همچنین “شهرها” را به عنوان بخش مشتری هدف فهرست می کند.

پاسخ ساده او بود: «ما ارائه‌دهنده فناوری هستیم و به این فکر نمی‌کنیم که چه کسی و برای چه چیزی از آن استفاده می‌کند». یکی از جزئیات بیشتر این است که این شرکت، در زمینه هایی مانند تشخیص چهره، خدمات خود را به صورت انتخابی اجرا می کند و از همه مشتریان انتظار دارد که قوانین محلی در مورد حفاظت از داده ها و حریم خصوصی را رعایت کنند.

دراکو گفت: از نظر فرصت‌های بازار، امنیت فیزیکی یک بازار بسیار پراکنده در کشورهایی مانند ایالات متحده و سراسر اروپا است، اما در ژاپن، SECOM یک نیروی بسیار مسلط است و حداقل نیمی از بازار تحت کنترل خود است، بنابراین تا حدی انتخاب این سرمایه‌گذاری – که در نتیجه رویکرد فعالانه خود SECOM اتفاق افتاد – یک تصمیم عملی بود، راهی برای نفوذ به ژاپن و بازارهای مجاور.

ساداهیرو ساتو، مدیر اجرایی SECOM در بیانیه‌ای گفت: SECOM دارای سابقه افتخارآفرینی در نوآوری است که به اولین سیستم امنیتی آنلاین ژاپن برای استفاده تجاری در سال 1966 بازمی‌گردد. ما متعهد به ارائه خدمات و سیستم هایی هستیم که ایمنی، آرامش خاطر و کارایی کسب و کار را ارائه می دهند. سرمایه گذاری ما در Eagle Eye Networks و Brivo، رهبران بازار در امنیت فیزیکی ابری، سرمایه گذاری در ماموریتی است که سه شرکت ما در آن سهیم هستند: ارائه بهترین فناوری ممکن برای ایمن نگه داشتن مشاغل و جوامع.