Ditto 45 میلیون دلار جمع آوری می کند تا به شرکت ها کمک کند داده های خود را هماهنگ نگه دارند

امروزه بسیاری از اپلیکیشن ها فرض می کنند که داده ها تنها در یک مکان زندگی می کنند، معمولاً در یک پایگاه داده واحد ابری. اما واقعیت پیچیده تر است. به لطف تکثیر دستگاه‌های تلفن همراه و زیرساخت‌های ابری – که مورد آخر در طول همه‌گیری سرعت گرفت – اکنون برنامه‌ها باید داده‌ها را در مکان‌های بیشتری ذخیره و پردازش کنند، از لبه تا ابر عمومی.

این همان چیزی بود که آدام فیش و مکس الکساندر را وادار کرد تا Ditto را تأسیس کنند، که امروز با سرمایه 45 میلیون دلاری سری A به رهبری Acrew Capital با مشارکت صندوق فناوری نوآورانه ایالات متحده (USIT)، True Ventures و Amity Ventures از مخفی کاری بیرون آمد. Ditto یک پایگاه داده توزیع شده را ارائه می دهد که به گفته فیش و الکساندر “عملاً در هر کجا” اجرا می شود و توزیع داده ها را حتی در مناطقی با اتصال اینترنت محدود یا ضعیف امکان پذیر می کند.

فیش که به‌عنوان مدیرعامل این شرکت فعالیت می‌کند، در مصاحبه‌ای با TechCrunch گفت: «این بیماری همه‌گیر آسیب‌پذیری‌های حیاتی را در زیرساخت‌های شبکه سنتی نشان داد و باعث افزایش تقاضا برای راه‌حل‌های بدون تماس شد. «کسب و کارها تلاش کردند تا فرآیندهای روزمره خود را به جایگزین های بدون تماس تغییر دهند. با این حال، این برنامه‌ها اغلب به اتصال اینترنتی برای عملکرد مؤثر متکی بودند. پلتفرم دیتو به عنوان راه حلی برای این چالش ها ظاهر شد.

در سطح بالایی، Ditto پایگاه داده‌ای را ارائه می‌کند که در دستگاه‌های لبه و در فضای ابری اجرا می‌شود و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا داده‌ها را به صورت همتا در دستگاه‌های تلفن همراه و لبه ذخیره و همگام‌سازی کنند. توسعه دهندگان می توانند از آن برای اشتراک در داده هایی که نیاز دارند یا می خواهند ببینند استفاده کنند.

Ditto در سراسر بلوتوث، Wi-Fi همتا به همتا و شبکه‌های سیمی محلی کار می‌کند تا به‌طور خودکار دستگاه‌های دیگر را پیدا کرده و به آن‌ها متصل شود و سپس داده‌ها را همگام‌سازی کند. به گفته فیش، زمانی که Ditto دستگاه‌های ابری یا همتا را پیدا کند، تغییرات داده‌ها به صورت محلی به صورت آفلاین همگام‌سازی می‌شوند.

Ditto نسخه های مختلفی از پایگاه داده ابری خود را ارائه می دهد، از مستاجر در یک محیط مشترک گرفته تا محیط های اختصاصی که در حساب ابری خود مشتری مدیریت می شوند. توسعه‌دهندگان می‌توانند بسته به نیازشان از APIهای پلتفرم یا همگام‌سازی مبتنی بر پرس و جو استفاده کنند – یا هر دو.

Ditto 45 میلیون دلار جمع آوری می کند تا به شرکت ها کمک کند داده های خود را هماهنگ نگه دارند

اعتبار تصویر: همینطور

فیش گفت: «پلتفرم Ditto با عملکرد مستقل از اتصال اینترنتی، به صنایع این امکان را می‌دهد تا به سرعت راه‌حل‌های بدون تماس را اتخاذ کنند و برنامه‌ها و فرآیندهای خود را با انعطاف‌پذیری و افزونگی بیشتر تقویت کنند. این امر خطر خرابی و از دست دادن درآمد احتمالی را کاهش می دهد و به کسب و کارها اجازه می دهد حتی در مواجهه با مشکلات اتصال به فعالیت خود ادامه دهند.

به گفته تکنایو، بازار ابزارهای همگام سازی و اشتراک گذاری فایل های سازمانی تا سال 2026 به 12.84 میلیارد دلار خواهد رسید. بنابراین، واقعاً جای تعجب نیست که Ditto تنها استارتاپی نیست که برای بخشی از آن رقابت می کند.

Whalesync وجود دارد که داده ها را بین طیف وسیعی از برنامه های نرم افزاری به عنوان سرویس منتقل می کند. PieSync برنامه های ابری را به هم متصل می کند و مخاطبین ذخیره شده در آن برنامه ها را به صورت دو طرفه همگام می کند. و منبع باز، Grouparoo متعلق به Airbyte، اطلاعات را بین پایگاه‌های داده و ابزارهای مبتنی بر ابر تکرار می‌کند.

فیش استدلال نمی‌کند که دیتو به هیچ وجه متمایز شده است، به جز اینکه پایگاه مشتریان محترمی دارد که تعداد آنها به «ده‌ها هزار» می‌رسد، از جمله برندهایی مانند خطوط هوایی آلاسکا، ژاپن ایرلاینز، هوگو و لوفت‌هانزا. فیش می گوید که دیتو چندین قرارداد دولتی و نظامی فعال نیز دارد، از جمله قراردادی به ارزش 950 میلیون دلار با نیروی هوایی ایالات متحده.

فیش گفت: «تغییرات استراتژیک در سال‌های اخیر منجر به تمرکز بر اشتراک‌گذاری اطلاعات انعطاف‌پذیر به عنوان اولویت اصلی دولت و متحدان ایالات متحده شد. «علاوه بر این، شرایط سخت و تقاضاهای بیشتر، فناوری ما را به روش‌هایی که مکمل موارد استفاده تجاری هستند، بیشتر می‌کند. با Ditto، واکنش‌دهنده‌های استراتژیک و تاکتیکی می‌توانند حتی در مواجهه با زیرساخت‌های آسیب‌دیده، کانال‌های شلوغ، تیم‌های واکنش به بلایا که به صورت پویا تشکیل شده‌اند، موانع ارتباطی، قابلیت همکاری ضعیف و حملات امنیتی ارتباط برقرار کنند.

فیش می‌گوید تمرکز Ditto در چند ماه آینده بر گسترش کیت توسعه نرم‌افزار و تجاری‌سازی بیشتر فناوری آن و همچنین جذب مشتریان در صنایعی مانند مسافرت، آموزش و خرده‌فروشی خواهد بود.

فیش گفت: «در حالی که شرکت نیازی به بودجه نداشت، تصمیم گرفتیم سرمایه‌گذاری کنیم تا بتوانیم در نقش‌های مشتری در فروش و پشتیبانی سرمایه‌گذاری کنیم.» هدف Ditto این است که پایگاه داده بزرگ بعدی جهان باشد که در همه جا اجرا می شود – از ارائه دهندگان ابر تا سرورهای لبه و دستگاه های تلفن همراه.

توماس تول، رئیس USIT، این را از طریق ایمیل گفت:

با نفوذ فناوری در تمام جنبه‌های زندگی ما، پیشرفت‌های سرسام‌آوری که Ditto در مدیریت داده‌ها و دسترسی به آن انجام می‌دهد، برای آینده نحوه مدیریت و دسترسی به داده‌ها بسیار مهم است. پیشرفت‌های دیتو کاربردهای بسیار زیادی در بخش‌ها دارد – از زندگی روزمره گرفته تا تجارت گرفته تا پنتاگون – و به همین دلیل است که کاری که آنها انجام می‌دهند بسیار ضروری است.

حرف مامان در مورد درآمد دیتو است. اما ماهی انجام داد فاش می‌کند که این استارت‌آپ که تا به امروز 54 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است، با احتساب دور اولیه 9 میلیون دلاری که در نوامبر 2021 بسته شد، قصد دارد تا پایان سال نیروی کار خود را از 65 نفر به بیش از 100 نفر افزایش دهد.