Disney+ برای دومین سه ماهه متوالی مشترکین خود را از دست داد و 4 میلیون مشترک را کاهش داد

از آنجایی که دیزنی به دور سوم اخراج های مورد انتظار خود نزدیک می شود و با تاخیر تولید به دلیل اعتصاب نویسندگان در حال انجام است، این شرکت اخبار بد بیشتری را به سرمایه گذاران رساند. سرویس پخش پرچمدار آن، دیزنی پلاس، چهار میلیون مشترک را در سه ماهه دوم سال 2023 از دست داد و در مقایسه با 161.8 میلیون مشترک در سه ماهه قبل، تعداد مشترکان را به 157.8 میلیون رساند. تحلیلگران 163.17 میلیون انتظار داشتند.

سه ماهه گذشته، Disney+ اولین از دست دادن مشترک خود را از زمان آغاز به کار آن در سال 2019 گزارش کرد. پخش کننده پرچمدار در سه ماهه اول 2023 با کاهش 2.4 میلیون مشترک مواجه شد.

باب ایگر، مدیر عامل شرکت، طی آخرین تماس مالی فاش کرد که دیزنی قرار است تحت بازسازی بزرگی قرار گیرد، از جمله کاهش مشاغل که بر 7000 کارمند تأثیر می گذارد. این شرکت تاکنون دو موج اخراج داشته است که یک موج دیگر در راه است.

ایگر همچنین قبلاً از برنامه های دیزنی برای صرفه جویی 5.5 میلیارد دلاری در هزینه ها از جمله 3 میلیارد دلار در هزینه محتوا خبر داده بود. دیزنی همچنین خاطرنشان کرد که می‌خواهد فرنچایزهای Marvel و Star Wars را بر عناوین دیگر اولویت دهد.

با این حال، این شرکت اخیراً تولید سریال‌های «بلید» و «آندو» از جنگ ستارگان مارول را در نتیجه اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) متوقف کرد، که هفته گذشته پس از اینکه گروه نتوانست به توافق رضایت‌بخشی با اتحاد دست پیدا کند، آغاز شد. تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون

به درستی، نویسندگان خواستار غرامت بالاتر و باقیمانده‌های پخش منصفانه‌تر هستند. در عصر پخش، مشاغل برای نویسندگان سازگاری کمتری دارند زیرا نمایش‌ها معمولاً فصل‌های کمتری نسبت به نمایش‌های کابلی دارند.

اگر به دلیل اعتصاب، محتوای کمتری در Disney+ منتشر شود، بینندگان بیشتری احتمالاً به فکر لغو اشتراک خود خواهند بود.