Deal Dive: علاقه VC به فناوری آتش‌سوزی با شعله‌ور شدن جهان در اطراف ما افزایش می‌یابد

Frontline جدیدترین استارتاپی است که دلارهای VC را با سرمایه اولیه 6.4 میلیون دلاری به دست آورده است

آتش سوزی های جنگلی و آسیب هایی که ایجاد می کنند، یک مشکل رو به رشد هستند. ایالات متحده تنها در سال 2022 شاهد بیش از 66000 آتش سوزی جنگلی بوده است، و در حالی که بسیاری این بلایای طبیعی را عمدتاً مشکل کالیفرنیا می دانند، در سراسر کشور می سوزند و میلیون ها دلار خسارت به بار می آورند.

هری استاتر این را می‌داند زیرا تمام حرفه‌اش حول محور تلاقی دنیای ساخته‌شده و پیامدهای طبیعی متمرکز شده است. در سال 2012، او در یک شرکت جنگل‌داری که خود تاسیس کرده بود کار می‌کرد و تصمیم گرفت تحقیقاتی در مورد عواملی که باعث آتش‌سوزی ساختمان‌ها و سازه‌ها در آتش‌سوزی می‌شود، انجام دهد. او دریافت که 90 درصد آتش‌سوزی‌های سازه‌ای ناشی از اخگرهای باد است که می‌توانند هفت – و تا 24 – مایل از یک آتش‌سوزی واقعی را طی کنند. او تصمیم گرفت چرخش کند.

استاتر به من گفت: «دفاع فعال، از طریق حضور آتش نشان ها در ملک و محافظت از آن سازه، شما به سادگی نمی توانید آتش نشان ها را به میزان سازه هایی که در معرض آن قرار دارند، کاهش دهید. “علاوه بر این، آتش نشان ها برای ایمنی جان آنجا هستند، آنها برای حفاظت از اموال خصوصی آنجا نیستند. در طول آتش‌سوزی‌ها، آنها تخلیه امن مردم را تسهیل می‌کنند، آنها برای محافظت از خانه‌های مردم آنجا نیستند.»

استاتر فرانت لاین را تأسیس کرد که سیستم‌های اسپرینکلر خارجی می‌سازد که از نرم‌افزار مکانی برای تشخیص آتش‌سوزی‌های جنگلی استفاده می‌کنند. اگر خانه ای در محدوده باشد، نرم افزار Frontline آبپاش ها را روشن می کند و توصیه هایی را در مورد کارهای بعدی که کاربران باید انجام دهند ارائه می دهد. ده سال بعد، این شرکت به تازگی یک دور اولیه 6.4 میلیون دلاری به رهبری Echelon جمع آوری کرده است و شروع به گسترش می کند.

او گفت: «ما واقعاً سریع در حال رشد هستیم و تقاضای زیادی برای فناوری خود دیده‌ایم. ما در حال افزایش دور سری A خود هستیم زیرا به سرعت در حال رشد هستیم.

اما فرانت لاین قرار نیست یک گلوله نقره ای باشد، و هنوز راه درازی در پیش است تا مجموعه گسترده ای از فناوری وجود داشته باشد که به کاربران کمک می کند آسیب های ناشی از آتش سوزی را کاهش دهند و بهتر یاد بگیرند که با آنها زندگی کنند. اما پایه و اساس این تغییر در حال ایجاد شدن است.