Dance سرویس اشتراک دوچرخه الکترونیکی خود را در برلین-TechCrunch راه اندازی می کند

استارتاپ آلمانی Dance سرویس اشتراک خود را در زادگاه خود برلین راه اندازی می کند. با هزینه ماهانه 79 یورو (حدود 93 دلار با نرخ ارز امروزی) ، کاربران یک دوچرخه برقی با طراحی سفارشی و همچنین دسترسی به خدمات تعمیر و نگهداری در صورت تقاضا دریافت می کنند.

این شرکت که توسط بنیانگذاران سابق SoundCloud و Jimdo تأسیس شده بود ، قبل از راه اندازی خدمات خود توانست بودجه قابل توجهی را جمع آوری کند. BlueYard رهبری دور اول استارتاپ را بر عهده داشت در حالی که HV Capital (که قبلاً به عنوان HV Holtzbrinck Ventures شناخته می شد) دور A سری 15 میلیون یورویی Dance را هدایت کرد ، که در آن زمان 17.7 میلیون دلار بود.

دلیل اینکه Dance به سرمایه زیادی نیاز دارد این است که این شرکت دوچرخه الکترونیکی خود را به صورت داخلی طراحی کرده است. این دوربین که Dance One نامیده می شود دارای قاب آلومینیومی است و وزن آن حدود 22 کیلوگرم (48.5 پوند) است. این موتور دارای یک سرعت واحد است و با استفاده از موتور الکتریکی خود می تواند از 0 تا 25 کیلومتر در ساعت حرکت کند.

و بهترین بخش این است که می توانید باتری لیتیوم را جدا کرده و آن را در خانه وصل کنید-چیزی که به شدت در دوچرخه های الکترونیکی VanMoof وجود ندارد. به این ترتیب ، لازم نیست کل دوچرخه خود را از پله ها بالا ببرید. افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند از این ویژگی قدردانی خواهند کرد. کاربران می توانند انتظار داشته باشند که باتری را پس از 55 کیلومتر سواری شارژ کنند.

اعتبار تصویر: رقص

Dance One از کمربند کربنی استفاده می کند تا نیازی به تعمیر و نگهداری زیادی نداشته باشد. در قسمت جلوی دوچرخه ، یک پایه تلفن هوشمند یکپارچه وجود دارد که باید با موارد رایج طراحی شده برای این نوع پایه ها سازگار باشد. با کمک دکمه های فرمان می توانید سطح کمک الکتریکی را کنترل کنید. سه حالت مختلف وجود دارد: کمک زیاد ، کمک کم یا عدم کمک.

دوچرخه دارای چراغ های جلو و عقب است که می توانید با یک دکمه نیز آن را فعال کنید. در مورد ترمزها ، Dance دیسک های هیدرولیک را انتخاب کرده است. به صورت اختیاری می توانید یک سبد یا کیسه های زین در پشت دوچرخه اضافه کنید.

مانند دیگر دوچرخه های الکترونیکی محبوب VanMoof یا Cowboy ، می توانید دوچرخه Dance را از یک برنامه تلفن همراه قفل و باز کنید. این شرکت تراشه های GPS و بلوتوث را در قاب دوچرخه یکپارچه کرده است. البته شما باید علاوه بر قفل هوشمند از قفل سنتی نیز استفاده کنید.

روی کاغذ ، به نظر می رسد یک دوچرخه الکترونیکی خوب برای گردش در شهر باشد. کاربران برای دسترسی به دوچرخه باید 79 یورو در ماه هزینه کنند. هیچ تعهد زمانی یا هزینه اولیه وجود ندارد. اگر می خواهید فقط برای تابستان مشترک شوید ، می توانید این کار را انجام دهید. اگر مشکلی با دوچرخه خود دارید ، شرکت مکانیکی را برای رفع آن برای شما ارسال می کند.

Dance با صدها کاربر بتا این سرویس را امتحان کرده است و “هزاران” دوچرخه در حال حاضر برای کاربران جدید در دسترس است. در حالی که این شرکت در حال حاضر بر روی برلین تمرکز دارد ، قصد دارد در آینده به سایر شهرهای آلمان و اروپا گسترش یابد.

رقص با تعداد انگشت شماری از خدمات دیگر در سراسر اروپا مانند Swapfiets یا Véligo در پاریس رقابت خواهد کرد. همچنین به طور غیرمستقیم با دوچرخه های مشترک در صورت تقاضا مانند Lime و خدمات مختلف اشتراک گذاری دوچرخه دولتی-خصوصی در سراسر اروپا در سراسر اروپا رقابت خواهد کرد. و البته ، برخی از مردم در نهایت دوچرخه الکترونیکی خود را خریداری می کنند.

اما Dance به نظر می رسد یک پیشنهاد خوب طراحی شده با دوچرخه ای زیبا و انعطاف پذیری زیادی برای کاربر نهایی باشد. من مطمئن هستم که این استارتاپ در یافتن مشتریانی که به دنبال یک تجربه یکپارچه و بدون دردسر هستند ، مشکلی نخواهد داشت.

اعتبار تصویر: رقص