Cerbos نرم افزار کنترل دسترسی منبع باز خود را به فضای ابری می برد

Cerbos نرم افزار کنترل دسترسی منبع باز خود را به فضای ابری می برد

Cerbos، شرکتی که یک پلتفرم نرم‌افزاری با مجوز کاربر منبع باز ایجاد می‌کند، امروز یک سرویس ابری مدیریت‌شده جدید و بودجه اولیه 7.5 میلیون دلاری را اعلام کرد.

Cerbos که در اوایل سال 2021 در لندن تأسیس شد، در فضایی وجود دارد که به طور گسترده به نام مدیریت هویت و دسترسی (IAM) شناخته می شود، یک بازار 13.4 میلیارد دلاری که انتظار می رود طی پنج سال تقریباً دو برابر شود. IAM مجموعه‌ای از فن‌آوری‌ها را تشکیل می‌دهد که کاربران و کنترل‌هایی را که می‌توانند به ویژگی‌های یک سیستم خاص دسترسی داشته باشند (اگر دسترسی داشته باشند) را تشکیل می‌دهد – برخی از کاربران در یک شرکت اغلب به حقوق دسترسی متفاوتی برای همکاران خود در بخش، جغرافیا یا سطح ارشدیت متفاوت نیاز دارند. به طور خاص، Cerbos به عنوان «AM» در «IAM» عمل می‌کند و به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا ویژگی‌های مدیریت دسترسی را به نرم‌افزار خود معرفی کنند و در عین حال به استفاده از هر ارائه‌دهنده هویت شخص ثالثی که می‌خواهند، مانند Okta / Auth0 یا WorkOS ادامه دهند.

جداسازی

دو بنیانگذار Cerbos، امره باران و Charith Ellawala در یک استارت آپ قبلی در بریتانیا که توسط Baran به نام Qubit تأسیس شده بود، ملاقات کردند که بعداً توسط Coveo خریداری شد. بین آنها، باران و Ellawala روی پروژه‌های زیرساخت داده‌ای مختلف در شرکت‌هایی از جمله Google، Elastic و CGI کار کرده‌اند، جایی که آنها می‌گویند با مشکلات مشابهی مواجه شده‌اند که توسعه‌دهندگان مجبور بوده‌اند به طور مداوم کد مجوز خود را بنویسند. و اینجاست که سربوس به دنبال آن است که نشان خود را بگذارد.

در هسته خود، Cerbos همه چیز در مورد جدا کردن فرآیند مجوز از پایگاه کد اصلی یک برنامه است، و مقیاس کردن سیستم مدیریت دسترسی آنها به عنوان یک شرکت را با تکامل نرم‌افزار آن آسان‌تر می‌کند – این امر به ویژه در انتقال شرکت‌ها از نرم‌افزار یکپارچه به میکروسرویس‌ها اهمیت دارد.

Cerbos در طول عمر کوتاه خود تاکنون یک محصول کاملاً خودگردان بوده است. با Cerbos Cloud که امروز در نسخه بتا خصوصی عرضه می شود، Cerbos استقرار و مدیریت خط مشی ها و گزارش های مجوز شرکت ها را آسان تر می کند. این امر به ویژه برای کاربرانی که کمتر فنی دارند مفید خواهد بود، زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد تا سیاست‌ها را از طریق یک صفحه کنترل مرکزی بدون استفاده مستقیم با هیچ کدی تنظیم کنند، در حالی که خود توسعه‌دهندگان مجبور نیستند CI/CD خود را حفظ کنند (ادغام مداوم / استقرار مداوم ) خطوط لوله.

در نهایت، همه اینها به صرفه جویی در وقت توسعه دهندگان خلاصه می شود تا بتوانند روی ویژگی های متفاوت محصول کار کنند.

امره باران، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Cerbos توضیح داد: «آنچه Cerbos Cloud آنلاک می کند، توانایی همکاری و تکرار سریعتر در توسعه سیاست با استفاده از ابزارهای بصری و توانایی توزیع بسته های سیاست بهینه شده در ناوگان شما با تأخیر کم و دید بالا است. TechCrunch. Cerbos Cloud یک گزینه جذاب برای شرکت‌ها و تیم‌هایی است که نمی‌خواهند زمان و تلاش خود را برای ساخت خطوط لوله CI/CD برای توزیع سیاست‌ها صرف کنند.

ابر سربوس. اعتبار تصویر: سربوس

پول را به من نشان بده

Cerbos حدود 18 ماه پیش یک دور اولیه 3.5 میلیون دلاری جمع آوری کرده بود، و با 7.5 میلیون دلار دور تخمین توسعه یافته خود، تعداد زیادی از سرمایه گذاران نهادی و فرشتگان جدید، از جمله Omers Ventures را به خود جذب کرده است. رایان کینگ، بنیانگذار Chime; زینپ ایناناوغلو اوزدمیر مدیر عامل سابق شبکه پالو آلتو؛ زک هولمن، مهندس اولیه GitHub؛ زک لوید بنیانگذار Warp; و لوئیس توف، مدیر ارشد فناوری بروان هاوارد دیجیتال.

در فاصله چند ماه پس از افزایش قبلی، باران گفت که Cerbos حدود 19 تکرار از پلتفرم اصلی خود را منتشر کرده است که در راه اندازی Cloud امروز به اوج خود رسید، حرکتی که نشان دهنده اولین تلاش این شرکت برای کسب درآمد از پروژه منبع باز است. برای راه‌اندازی بتا، Cerbos با سطوح قیمت‌گذاری متفاوتی دست و پنجه نرم می‌کند، اما به طور کلی مبتنی بر «اصول» فعال ماهانه است که مجاز هستند، یک اصل به معنای انسان یا ماشین دیگری است که به دنبال دسترسی به یک سیستم کنترل دسترسی خاص است.

Cerbos با جدیدترین تزریق نقدی خود، نه تنها سرمایه‌گذاری خوبی برای ساخت Cerbos Cloud در راه راه‌اندازی کامل تجاری خود دارد، بلکه پایه‌های یک تجسم Cerbos در سطح سازمانی را نیز ایجاد می‌کند.

باران گفت: “ما ابتدا روی Cerbos Cloud تمرکز می کنیم و از آموخته ها و بازخوردها برای طراحی محصول سازمانی خود استفاده خواهیم کرد.”