Bend برای مقابله با هزینه‌های شرکت، جبران‌های کربنی را ارائه می‌کند

زمانی که SEC اعلام کرد که قصد دارد از شرکت‌های زیر نظر خود بخواهد تا خطرات و انتشار گازهای گلخانه‌ای مرتبط با آب و هوا را افشا کنند، بسیاری از شرکت‌ها به طور علنی شروع به استفاده از مرواریدهای خود کردند.

آنها گفتند که ردیابی میزان آلودگی آنها یا بسیار پرهزینه، بسیار دشوار یا هر دو خواهد بود. جای تعجب نیست: هر بار که مقررات جدیدی پیشنهاد می شود، شرکت ها با لحن مشابهی برخورد می کنند. واقعیت این است که این الزام احتمالاً آنطور که آنها ادعا می کنند دشوار نخواهد بود، اما اگر ردیابی برخی از چالش برانگیزترین گازهای گلخانه ای آنها به سادگی تعویض کارت های هزینه شرکت آنها باشد، چه؟

تد پاور، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Bend، گفت: «برای اکثر شرکت‌ها، 75 تا 80 درصد از آلاینده‌های آنها معمولاً آلاینده‌های Scope 3 است، که تمام کالاها و خدماتی است که آنها خریداری می‌کنند. و بنابراین معنای آن این است که بهترین راه برای شرکت‌ها برای کاهش ماموریت‌های خود، رسیدگی به تمام آن کالاها و خدماتی است که می‌خرند.»

پاور و یکی از بنیانگذاران، توماس مور، Bend را برای کمک به شرکت‌ها برای مقابله با انتشارات Scope 3 راه‌اندازی کرد. این استارت آپ با فروش دسترسی به API خود برای حسابداری کربن شروع کرد، اما تیم به زودی تمرکز خود را به بازار هزینه های شرکتی معطوف کرد.

پاور گفت: «تز این است که با رایگان کردن آن و جاسازی آن در یک کارت شرکتی، بازار قابل آدرس دهی بسیار بزرگتری وجود دارد، و ما می‌توانیم افراد بیشتری را در چیزی که اساساً از نظر حسابداری کربن یکسان است، درگیر کنیم.» .

مانند بسیاری از کارت‌های اعتباری دیگر، Bend جوایزی را ارائه می‌کند، البته نه به صورت معمولی پول نقد یا کرایه مبتنی بر امتیاز. در عوض، جبران کربن را ارائه می دهد. TechCrunch+ به طور انحصاری آموخته است که این شرکت در حال اعلام یک دور اولیه 2.5 میلیون دلاری است.

از آنجایی که این یک تیم کوچک است، این شرکت بر روی مجموعه‌ای از پروژه‌ها از Frontier، تعهدات بازار پیشرفته ایجاد شده توسط Stripe، Alphabet، Shopify و دیگران، دست به کار شده است.

اعتبارات کربن از طریق Patch، بازار کربن معامله می شود. این در مقایسه با رویکرد DIY چند مزیت را ارائه می دهد. برای اولین بار، Patch دارای یک بازار نسبتا بزرگ از پروژه های بررسی شده است. و دوم، نوعی بیمه ارائه می‌دهد: اگر یکی از پروژه‌ها شکست بخورد یا به وعده‌هایش عمل نکند، خریداران می‌توانند اعتبارات جدید را جایگزین کنند. Bend فقط آنهایی را می خرد که حداقل 100 دلار در هر تن متریک قیمت دارند. پاور گفت: «این سرمایه‌گذاری روی این کربن بسیار مقیاس‌پذیر از پروژه‌های حذف کربن مبتنی بر علمی است که در صورت موفقیت، منحنی هزینه را کاهش می‌دهند.

فهرست پروژه های فعلی Bend شامل CarbonCapture، Charm Industrial و Living Carbon است. دو مورد اول رویکردهای متفاوتی برای جذب و ذخیره کربن هستند، در حالی که دومی از درختان مهندسی شده استفاده می‌کند که سریع‌تر رشد می‌کنند و در تئوری کربن بیشتری را جذب می‌کنند (اما کارشناسان سؤالاتی را در مورد اینکه آیا واقعاً چنین هستند یا خیر) مطرح کرده‌اند. البته ممکن است این ترکیب تغییر کند. پاور گفت: “در نهایت، هدف ما حمایت از بهترین پروژه ها است.”

یک بازار شلوغ

TechCrunch+ در سال‌های اخیر به دلیل فعالیت استارت‌آپ‌ها، بازار هزینه‌های شرکت‌ها را به طور کامل پوشش داده است. برکس، رمپ و ایرباس، از جمله تک‌شاخ‌های شناخته شده‌تر و در عین حال خصوصی که از بازار ایالات متحده رقابت می‌کنند، بر اساس داده‌های Crunchbase، بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه جمع‌آوری کرده‌اند.