Bastion یک راه حل امنیت سایبری همه کاره برای مشاغل کوچک است

Meet Bastion، یک استارت آپ فرانسوی که در اکتبر 2022 برای کمک به شرکت های کوچک برای مقابله با خطرات امنیت سایبری بدون پیچیدگی زیاد ایجاد شد. این شرکت که توسط کارمندان سابق Palantir ایجاد شده است، تاکنون 2.8 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

چیزی که Bastion را از دیگر استارت آپ های امنیت سایبری متمایز می کند این است که می خواهد اولین و آخرین اشتراک امنیت سایبری شما باشد. این مجموعه چندین محصول مختلف را که همگی حول محور خطرات امنیت سایبری با رویکرد نرم‌افزار به‌عنوان سرویس می‌چرخند، ترکیب می‌کند.

Frst، Global Founders Capital، Kima Ventures و Motier Ventures و همچنین چندین فرشته تجاری مانند Denis Duverne، Joshua Motta، Renaud Deraison و Gaëlle Olivier در این شرکت سرمایه گذاری کردند.

در Palantir، چهار بنیانگذار Arnaud Fournier، Arnaud Drizard، Sébastien Duc و Robin Costé قبلاً به نوعی روی امنیت سایبری کار می کردند. برخی از آنها بخشی از یک تیم کوچک مسئول امنیت سایبری به استثنای دولت ها و ادارات دولتی بودند. یکی از آنها مسئول پیشنهادات ضد کلاهبرداری برای بانک های بزرگ و شرکت های بیمه بود.

Arnaud Fournier یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت به من گفت: “شرکت هایی که با آنها صحبت می کنیم به ما می گویند: “ما یک کارگزار بیمه، یک حسابدار داریم، چرا باید چندین محصول امنیت سایبری داشته باشیم؟”

هنگامی که می خواهید دوچرخه خود را در یک شهر بزرگ قفل کنید، می توانید از سه قفل مختلف استفاده کنید تا مطمئن شوید که چرخ ها به درستی محکم شده اند و خود دوچرخه به یک میله متصل است. به این ترتیب، می توانید 100% مطمئن باشید که دوچرخه شما دزدیده نمی شود.

یا می توانید یک قفل U مناسب بخرید تا مطمئن شوید که نسبت به اکثر دوچرخه ها ایمن تر وصل شده است. و این باستون است.

اساساً، مشتری ایده‌آل Bastion فقط می‌خواهد مطمئن شود که شرکت آنها ایمن است و آسیب‌پذیری بزرگی وجود ندارد که در نهایت منجر به ایجاد یک آشفتگی بزرگ در مسیر شود.

در حال حاضر، Bastion چهار ماژول مختلف دارد. ابتدا، استارت‌آپ آزمایش‌های شبیه‌سازی فیشینگ را اجرا می‌کند، زیرا بسیاری از مسائل امنیتی از کارمندانی است که اعتبارنامه‌ها را تحویل می‌دهند. با این ماژول آموزشی، Bastion با Riot به رقابت می پردازد.

دوم، Bastion زیرساخت‌ها و برنامه‌های وب شما را اسکن می‌کند تا مطمئن شود که سطح حمله شما تا حد امکان کوچک است. این شرکت لیستی از اصلاحات را برای بهبود پیکربندی به شما ارائه می دهد.

سوم، Bastion نقاط پایانی مانند لپ‌تاپ‌های کارمندان را اسکن و محافظت می‌کند. Fournier گفت: “ما یک راه حل EDR ارائه می دهیم، که نوعی ابزار آنتی ویروس بهبود یافته با تیمی است که به اتفاقات در زمان واقعی نگاه می کند.” EDR مخفف «تشخیص و پاسخ نقطه پایانی» است. برای این محصول، Bastion با یک ارائه دهنده EDR با برچسب سفید شریک می شود.

و در نهایت، Bastion می خواهد با ماژول چهارم خود به شرکت ها کمک کند تا ایمیل های دریافتی را نظارت کنند. در حال حاضر، مشتریان می توانند ایمیل های مشکوک را فوروارد کنند تا مطمئن شوند که آیا این ایمیل قانونی است یا خیر. در برخی مواقع، استارت‌آپ می‌خواهد به شما کمک کند تا فیلترهایی را روی ایمیل‌های دریافتی تنظیم کنید تا هرگز در صندوق ورودی کارمندانتان ظاهر نشوند.

برای برخی از این محصولات، متوجه شدیم که محصولات موجود در بازارها نسبت به آنچه که ارائه می‌دهند بسیار گران هستند. فورنیر گفت: ما از بلوک‌های سازنده منبع باز استفاده می‌کنیم یا 80 درصد از آنچه را که لازم است دوباره می‌سازیم.

Bastion کل مجموعه را با حدود 10 یورو برای هر کارمند در ماه ارائه می دهد. این ارزان نیست، اما برخی از شرکت‌ها می‌توانند اشتراک بخشی از آنچه Bastion ارائه می‌دهد را انتخاب کنند.

جالب اینجاست که این شرکت قصد ندارد محصول خود را مستقیماً به شرکت های کوچک بفروشد. در عوض، این شرکت با ارائه دهندگان خدمات امنیتی برون سپاری، بانک ها، شرکت های بیمه و غیره شریک می شود.

در ماه های آینده، Bastion قصد دارد شبکه ای از شرکای ایجاد کند که در حال حاضر به مشاغل کوچک و متوسط ​​کمک می کنند و همچنین می توانند فروش Bastion را به مشتریان خود آغاز کنند. و البته، ویژگی های جدید و بهبود محصول نیز وجود خواهد داشت.

چهار بنیانگذار پشت باستیون

اعتبار تصویر: سنگر