Artifact، جمع‌آوری اخبار از بنیانگذاران اینستاگرام، یک ویژگی بحث اجتماعی اضافه می‌کند

Artifact، اپلیکیشن خبری شخصی‌سازی‌شده اخیراً از بنیان‌گذاران اینستاگرام، امروز یک ویژگی کلیدی جدید را راه‌اندازی می‌کند: جزء بحث‌های اجتماعی. قبلاً در آزمایش خصوصی، این ویژگی راهی را برای کاربران معرفی می‌کند تا درباره مقالات خبری که در سرویس می‌خوانند نظر بدهند و در گفتگوها شرکت کنند. این شرکت می‌گوید با به‌روزرسانی امروز، همه کاربران Artifact اکنون نظرات مربوط به مقالات را مشاهده خواهند کرد.

برای گذاشتن نظر خود، کاربران Artifact باید ابتدا یک نمایه در این سرویس ایجاد کنند – فرآیندی نسبتاً ساده که نیاز به افزودن و تأیید شماره تلفن خود دارد. این شرکت خاطرنشان می کند که این گام اولیه به کاهش هرزنامه کمک می کند.

این نام‌های نمایشی منحصربه‌فرد نیستند، به این معنی که هیچ‌کس مجبور نیست مانند اینستاگرام بر سر نام خود دعوا کند. در حالی که Artifact افراد را تشویق می کند تا از نام کامل خود استفاده کنند، نام مستعار را مجاز می کند.

اضافه شدن این ویژگی، Artifact را بیشتر به یک شبکه اجتماعی پیرامون اخبار تبدیل می‌کند، نه صرفاً تجربه شخصی‌شده خواندن اخبار که در زمان راه‌اندازی ارائه می‌کرد. همچنین آرتیفکت را با مکان‌هایی که افراد اخبار و اطلاعات را به اشتراک می‌گذارند، از جمله پلتفرم‌های بزرگ‌تری مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و حتی توییتر، رقابتی‌تر می‌کند. پیش از این، Artifact راهی برای مشاهده اینکه کدام مقاله در شبکه شخصی شما محبوب است، ارائه کرده بود، البته بدون شناسایی کاربرانی که آنها را می خواندند، همانطور که توییتر از طریق آن انجام می دهد. ویژگی اشتراک توییتر آبی «مقالات برتر.

البته، ورود بیشتر به فضای شبکه‌های اجتماعی، تعدادی از دام‌های بالقوه را برای هر شرکتی ایجاد می‌کند، زیرا می‌تواند بازیگران بدی را که در میان موارد دیگر درگیر آزار، سوء استفاده یا هرزنامه هستند، دعوت کند.

آرتیفکت می گوید که از چند طریق به اعتدال می پردازد. برای شروع، به هر نمایه جدید یک “امتیاز شهرت” می دهد که بر اساس رای مثبت جامعه و رای منفی به نظرات کاربران است. این شبیه به مکانیسم رأی گیری Reddit یا حتی ویژگی بررسی واقعیت یادداشت های اجتماعی توییتر است، اما با اضافه شدن یک امتیاز واقعی و قابل مشاهده که برای همه کاربران نمایش داده می شود.

این شرکت توضیح می دهد که این برنامه امتیاز شهرت کاربر – یک شکل عددی – را در کنار نام نمایشی هر نظر دهنده و در نمایه هر یک از اعضای انجمن نشان می دهد. علاوه بر این، این امتیاز در تعیین نحوه رتبه بندی نظرات نیز نقش دارد. یعنی Artifact از الگوریتمی استفاده خواهد کرد که شهرت کاربر، امتیاز نظر خاص و انواع سیگنال های دیگر را وزن می کند.

علاوه بر این، Artifact می گوید از مدل های هوش مصنوعی برای شناسایی محتوای مشکل ساز استفاده خواهد کرد. سپس این محتوای پرچم‌گذاری شده از نظر مطابقت با دستورالعمل‌های انجمن و شرایط خدمات Artifact بررسی می‌شود. اگر این دستورالعمل ها را رعایت نکرد، حذف خواهد شد. این شرکت گفت که در صورت لزوم پروفایل‌ها را نیز ممنوع خواهد کرد – یعنی در شدیدترین موارد نقض سیاست‌هایش.

با گذشت زمان، این تجربه ممکن است تکامل یابد زیرا Artifact در مورد مؤثرترین چیزها بیشتر می‌آموزد.

کوین سیستروم، یکی از بنیانگذاران Artifact، در ایمیلی خاطرنشان می کند: «ما در اینجا کار ساده ای را شروع می کنیم و بر اساس تجربه خود در چند هفته اول یاد می گیریم که چه چیزی بهترین کار را انجام می دهد. «باور من این است که یکی از جالب‌ترین کارهایی که می‌توان در مورد اخبار و محتوای نوشتاری انجام داد، بحث کردن درباره آن با دیگران است – این ویژگی اولین قدم در جهتی است که Artifact را اجتماعی‌تر می‌کند و به جامعه حول اخبار حیات می‌بخشد.»

Artifact در ژانویه به عنوان چیزی شبیه به «TikTok for news» یا بهتر بگوییم یک جایگزین مستقر در ایالات متحده برای سایر جمع‌آوری‌کننده‌های اخبار شخصی مانند Toutiao توسط ByteDance در چین یا SmartNews ژاپن عرضه شد. این برنامه انواع منابع قابل اعتماد را در یک رابط ترکیب می‌کند، جایی که رفتارهای تعامل و خواندن شما الگوریتم‌های توصیه‌ای را ارائه می‌کند که به شما کمک می‌کند اخباری را که بیشتر به آن‌ها علاقه دارید کشف کنید. با این حال، برخلاف تجربیات رسانه‌های اجتماعی، کاربران لزوماً درگیر نمی‌شوند. حباب‌های فیلتر» زیرا این برنامه گروه‌بندی از سرفصل‌ها را از منابع متفاوت در هر موضوعی ارائه می‌دهد که برای خواندن وارد آن می‌شوید. به علاوه، می‌توانید داستان‌های برتر برنامه را خارج از توصیه‌های صفحه «برای شما» از طریق عمودهای خبری آن مرور کنید.

در حال حاضر، این برنامه برای استفاده در مراحل اولیه توسعه رایگان است. ممکن است در نهایت تصمیم بگیرد که از طریق اشتراک درآمد با ناشران کسب درآمد کند، اگرچه هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است. براساس داده‌های شرکت اطلاعاتی برنامه data.ai، از زمانی که در اواخر فوریه در دسترس عموم قرار گرفت، Artifact نزدیک به 200000 نصب داشته است.

Artifact در اکثر اپ استورهای انگلیسی زبان و اندروید در دسترس است.