Alibaba Cloud، شریک Avalanche برای استقرار متاورس ها در بلاک چین

این شرکت ها پیش از اعلامیه ای در کنفرانس Avalanche Summit II به طور انحصاری به TechCrunch گفتند، Alibaba Cloud، بخش فناوری دیجیتال و هوش گروه علی بابا، با بلاک چین لایه 1 Avalanche همکاری کرده است.

این مشارکت یک لانچ پد به نام Cloudverse را در اختیار مشتریان علی‌بابا قرار می‌دهد که هدف آن کمک به کسب‌وکارها در سفارشی‌سازی، راه‌اندازی و حفظ فضاهای متاورس خود در بلاک چین Avalanche است.

جان وو، رئیس آوا لبز، به TechCrunch گفت: شریک سومی نیز وجود دارد، MUA DAO، که لایه خدماتی است که به پیاده سازی یکپارچه سازی و سفارشی سازی برای متافورس ها کمک می کند. “برای [Alibaba Cloud]وو گفت، شرکای آنها می خواهند که بخشی از وب 3 باشند. بنابراین ما منابعی را اختصاص خواهیم داد تا ساختن SDK های خود را برای آنها آسان کنیم.

Avalanche دارای زیرشبکه‌هایی است که مخفف «subnetworks» است، که مجموعه‌ای از گره‌ها (یا اعتبارسنجی‌ها) هستند که می‌توانند در بالای بلاک چین ساخته شوند. زیرشبکه‌ها، بلاک‌چین‌های ویژه برنامه‌ای هستند که می‌توان آن‌ها را مطابق با نیازهای فرد در بالای یک بلاک چین سفارشی کرد. هدف این زیرساخت کمک به ایجاد راه حل های بلاک چین قابل تنظیم از طریق Cloudverse است.

توانایی راه‌اندازی سریع و آسان متاورس‌ها می‌تواند درها را برای شرکت‌هایی باز کند که زمان یا منابع لازم برای راه‌اندازی این پلت‌فرم‌ها را ندارند، اما می‌خواهند در معرض فضا قرار بگیرند.

«من و شما می‌توانیم همین حالا یک متاورز ایجاد کنیم. در عرض 15 دقیقه، زنجیره بالا می رود. امین گون سیرر، موسس و مدیر عامل آوا لبز، گفت: ظرف چند ساعت کیف پول بالا می‌رود و کلید در دست بالا می‌رود. او افزود که این فناوری “بسیار آسان” ساخته شده است و همه ابزارها منبع باز هستند.

به گفته این شرکت‌ها، سازندگان در Cloudverse از تصاویر بصری، فرااقتصاد، عملکردهای تعاملی، رویدادها، ادامه عملیات و موارد دیگر پشتیبانی خواهند کرد. آنها افزودند که هر فضای متاورس می تواند در حدود یک ماه پس از دسترسی اولیه برای تجارت آماده شود.

این اولین باری نیست که این دو سازمان با هم جمع می شوند. در ماه دسامبر، Alibaba Cloud شروع به ارائه زیرساخت ها و ابزارهایی برای کمک به کاربران آسیایی کرد تا اعتبارسنجی ها را در شبکه Avalanche راه اندازی کنند. به گفته این شرکت‌ها، این تکرار اولیه، ابتکارات plug-and-play و node-as-a-service را برای کمک به گسترش پذیرش بلاک چین در آسیا فراهم کرد.

به گفته جان وو، رئیس آوا لبز، Alibaba Cloud حدود 4 میلیون مشتری و 10 میلیون توسعه دهنده دارد. “این یک راه عالی برای کاربران آسیایی برای مدیریت و اعتبار سنجی گره ها است، و اکنون ما در حال گسترش این همکاری با Cloudverse هستیم.”

به گفته وو، از دیدگاه علی بابا، یکی از راه‌های وارد کردن اکوسیستم سازمانی آسیایی به وب 3، از طریق متاورس است. برای ما، این یک راه عالی برای دسترسی به 4 میلیون سازنده بالقوه و زمانی است که آنها از راه رسیدند [Avalanche]هزاران تراکنش در زنجیره وجود خواهد داشت.»