Acko insurtech تحت حمایت آمازون با سرمایه 255 میلیون دلاری به باشگاه یونیکورن می پیوندد – TechCrunch

ارائه دهنده بیمه نامه Acko جدیدترین استارت آپ هندی است که به یک تک شاخ تبدیل شده است و به نزدیک به سه ده شرکت دیگر در دومین بازار بزرگ اینترنت جهان می پیوندد که امسال به وضعیت مطلوب دست یافته اند.

این استارت‌آپ که مقر آن در بنگلور است، اعلام کرد که ۲۵۵ میلیون دلار در دور جدید تامین مالی جمع‌آوری کرده است و درآمد کل دوران خود را به ۴۵۰ میلیون دلار رسانده است. دور جدید تامین مالی که مشروط به تایید رگولاتوری بیمه کشور است، توسط General Atlantic و Multiples Private Equity هدایت شد.

CPPIB، بزرگترین صندوق بازنشستگی کانادا و Lightspeed Growth و همچنین سرمایه‌گذاران موجود Intact Ventures و Munich Re Ventures نیز در این دور شرکت کردند که ارزش این استارت‌آپ پنج ساله را 1.1 میلیارد دلار اعلام می‌کند که نسبت به 500 میلیون دلار در سال گذشته افزایش یافته است.

Acko در تلاش است تا صنعت بیمه قدیمی کشور را با اولین محصول دیجیتالی در اختیار بگیرد. این شرکت محصولات بیمه‌ای خودرو در اندازه‌ای را توسعه داده و به فروش می‌رساند (با هدف رانندگان و سایرین در سناریوهای مرتبط با حمل‌ونقل)، حفاظت‌های بهداشتی به کارفرمایان، و همچنین حفاظت از ابزارها.

این استارت‌آپ شرکای توزیعی با تعدادی از شرکت‌ها از جمله آمازون، که سرمایه‌گذار موجود در Acko است، و همچنین پلتفرم رزرو هتل و مسافرت MakeMyTrip، شرکت سواری Ola، غول بیمه Bajaj Finance، و شرکت Urban دارد.

Acko نزدیک به یک میلیون کارگر در کشور را از طریق مشارکت با شرکت هایی از جمله غول های تحویل غذا Swiggy و Zomato پوشش می دهد. به طور کلی، Acko بیش از 70 میلیون مشتری جمع آوری کرده است و دارای نرخ 175 میلیون دلاری حق بیمه است.

ارائه کاتالوگ بزرگی از بیمه نامه ها برای شرکت ها در هند بسیار مهم است. تنها بخشی از جمعیت 1.3 میلیارد نفری کشور در حال حاضر به بیمه دسترسی دارند و اکثر آنها نمی توانند سیاست های قابل توجهی را بپردازند.

طبق گزارش آژانس رتبه بندی ICRA، محصولات بیمه تا سال 2017 به کمتر از 3 درصد از جمعیت رسیده است. طبق گزارش بانک جهانی، یک هندی به طور متوسط ​​سالانه حدود 2100 دلار درآمد دارد. ICRA تخمین زده است که از هندی‌هایی که یک محصول بیمه خریداری کرده‌اند، کمتر از 50 دلار برای آن در سال 2017 هزینه کرده‌اند.

ACKO به طور معناداری رده حفاظتی را برای مصرف کنندگان بازتعریف کرده است و قصد دارد به نوآوری در این فضا ادامه دهد. وارون دوآ، بنیانگذار و مدیر اجرایی Acko، گفت: ما قویاً به حمایت از مشتریان خود در حفاظت از دارایی‌های ارزشمند یا سلامت و ایمنی عزیزانشان از طریق یک محصول متمایز و خدمات ارزش افزوده اعتقاد داریم.

«بیمه و حفاظت باید برای افراد بر اساس خطرات و نیازهای منحصربه‌فردشان به شکلی یکپارچه و قابل اعتماد کار کند. ما از شراکت با سرمایه گذاران قابل اعتمادی که درک عمیقی از محیط نظارتی دارند و تجربه دست اولی را در کار با شرکت های نوآور و با رشد بالا به ارمغان می آورند، هیجان زده هستیم.

این استارت‌آپ اعلام کرد که قصد دارد سرمایه تازه‌ای را برای گسترش خدمات بهداشتی خود و استخدام استعدادهای بیشتر در زمینه فناوری، محصول و نقش‌های علم داده به کار گیرد.

ما همچنین به تعمیق استراتژی سلامت خود ادامه می دهیم و قصد داریم در آینده نزدیک بیش از 150 میلیون دلار در تجارت سلامت سرمایه گذاری کنیم. ما بر این باوریم که محصولات بیمه سلامت، نوآوری ادعاها و اکوسیستم عمیقا مرتبط خدمات بهداشتی که نتایج سلامتی را برای مشتریان بهبود می‌بخشد، ضروری‌ترین نیازهای امروزی است.»

این بودجه در زمانی صورت می‌گیرد که تعداد زیادی از استارت‌آپ‌های هندی با سرعت بی‌سابقه‌ای در هند سرمایه‌های بی‌سابقه‌ای را افزایش می‌دهند. خود این هفته، استارت‌آپ پرداخت‌های فرامرزی Zolve، شرکت کشاورزی DeHaat، fintech Groww و edtech Teachmint از دور جدید سرمایه‌گذاری خود رونمایی کردند. TechCrunch اوایل این هفته گزارش داد که تایگر گلوبال و فالکون اج کپیتال در مراحل پیشرفته مذاکرات برای ایجاد یک تک شاخ دیگر در هند (DealShare) هستند.

Policybazaar که با Acko رقابت می کند، هفته آینده عرضه اولیه عمومی خود را افتتاح خواهد کرد. این استارت آپ به دنبال جذب بیش از 800 میلیون دلار در IPO است.