A16z در حال مذاکره برای حمایت از CoinSwitch Kuber در اولین سرمایه گذاری در هند – TechCrunch است

A16z در حال نزدیک شدن به اولین سرمایه گذاری خود در یک استارتاپ در هند ، دومین بازار اینترنتی بزرگ جهان است که امسال بیش از دوجنس شاخ تولید کرده است.

سه منبع آگاه در این زمینه به TechCrunch گفتند که دفتر مرکزی Menlo Park در مرحله نهایی گفتگوها برای سرمایه گذاری در استارتاپ معاملات رمزنگاری هند CoinSwitch Kuber است. دو منبع گفتند که این قرارداد پیشنهادی برای شرکت مستقر در بنگلور 1.9 میلیارد دلار ارزش دارد. یکی از منابع گفت که Coinbase نیز در دور جدید سرمایه گذاری می کند.

CoinSwitch Kuber در آوریل امسال با جمع آوری 25 میلیون دلار از Tiger Global بیش از 500 میلیون دلار ارزش داشت. اگر قرارداد با A16z محقق شود ، این سومین دور مالی CoinSwitch Kuber در سال جاری خواهد بود.

TechCrunch هفته گذشته گزارش داد که CoinSwitch Kuber در حال مذاکره برای افزایش بودجه سری C تا ارزش 2 میلیارد دلار است. در این گزارش ، که سرمایه گذار اصلی را مشخص نکرد ، اشاره شد که استارتاپ هندی در هفته های اخیر با Andreessen Horowitz و Coinbase درگیر شده است.

هشدارهای معمول اعمال می شود: شرایط قرارداد پیشنهادی ممکن است تغییر کند یا مذاکرات به معامله منجر نشود. نویسنده گزارش شده برخی جزئیات درباره توافق روز چهارشنبه

این استارتاپ از اظهارنظر خودداری کرد. Coinbase و A16z و همچنین سرمایه گذاران فعلی Tiger Global و Sequoia Capital India به درخواست های اظهار نظر پاسخ ندادند.

مذاکرات سرمایه گذاری در حالی صورت می گیرد که CoinSwitch Kuber در ماه های اخیر بیش از دو برابر تعداد کاربران خود را افزایش داده است – حتی در شرایطی که مقامات محلی در برابر دارایی های رمزنگاری عقب نشینی می کنند. این استارتاپ در تبلیغات آخر هفته خود در روزنامه گفت: برنامه مشابه آن ماه گذشته بیش از 10 میلیون کاربر در هند داشت ، در حالی که در آوریل امسال حدود 4 میلیون کاربر داشت.

تعداد انگشت شماری از استارتاپ های رمزنگاری در هند در سال های اخیر رشد سریعی داشته اند-در حالی که CAC خود را بسیار پایین نگه داشته اند-زیرا میلیون ها هزاره در کشور جنوب آسیا سفرهای سرمایه گذاری خود را آغاز کرده اند. صندوق های سرمایه گذاری متعددی از جمله آنهایی که در هند حضور گسترده ای دارند مانند Accel ، Lightspeed ، WEH و Kalaari اخیراً کار خود را برای حمایت از استارتاپ های رمزنگاری آغاز کرده اند.

B Capital از CoinDCX ، رقیب CoinSwitch Kuber که 3.5 میلیون کاربر را جمع آوری کرده است ، پشتیبانی کرد ، ماه گذشته در دور 90 میلیون دلاری که ارزش CoinDCX را در حدود 1.1 میلیارد دلار ارزیابی کرد.

سیاست گذاران در هند چندین سال است که درباره وضعیت ارزهای دیجیتالی در بازار جنوب آسیا بحث می کنند. بانک مرکزی هند ، بانک ذخیره هند ، در مورد ارزهای مجازی خصوصی ابراز نگرانی کرده است ، هرچند قصد دارد برنامه های آزمایشی اولین ارز دیجیتال خود را در ماه دسامبر اجرا کند.

حدود 27 استارتاپ هندی در سال جاری میلادی تک شاخ شده است ، در حالی که 11 سرمایه گذار سال گذشته چندین سرمایه گذار برجسته-و همتایان جهانی Andreessen Horowitz-مانند Tiger Global و Coatue سرعت سرمایه گذاری خود را در بازار جنوب آسیا افزایش داده اند. آپنا پیشتر در روز پنجشنبه اعلام کرد که 100 میلیون دلار در دور تحت رهبری تایگر گلوبال با ارزش 1.1 میلیارد دلار جمع آوری کرده است و به جوانترین شرکت هندی تبدیل شده است که به مقام تک شاخ دست یافته است.

Groww ، یک برنامه سرمایه گذاری برای هزاره ها ، در حال مذاکره برای جمع آوری دور جدیدی از تامین مالی است که ارزش آن 3 میلیارد دلار است ، TechCrunch چهارشنبه گزارش داد. بر اساس این گزارش ، این استارتاپ در روزهای اخیر با Coatue همکاری داشته است.