4 معیار تعامل SaaS که سرمایه گذاران را جذب می کند

سرمایه گذاران آرزو می کنند می تواند آینده را پیش بینی کند و عدم اطمینان در مورد چگونگی رشد یک کسب و کار را کاهش دهد. حفظ مشترکین در برنامه سالانه ارتباط مستقیمی با ارزش محصول دارد. با این حال، با تاخیر قابل توجهی همراه است، به عنوان مثال، یک برنامه سالانه تنها یک سال پس از ثبت نام مشتری قابل مشاهده است.

بنابراین، بهترین پیش بینی کننده برای اشتراک مجدد، نرخ تعامل فعلی مشترکین فعلی شما است. بیایید ببینیم که چه معیارهای تعامل بیشترین علاقه را از سوی سرمایه گذاران به دست می آورد.

مشارکت در دوره های طولانی در پایان یک اشتراک

معیارهای تعامل زیادی برای بررسی وجود دارد. آنچه بیش از همه مهم است این است که مشترکان شما چگونه با عملکرد اصلی برنامه در دوره های طولانی تر، به ویژه نزدیک به پایان اشتراک خود، درگیر می شوند. اگر آنها به طور فعال از آن استفاده می کنند، این نشان می دهد که آنها ارزش مورد انتظار (یا حتی بیش از حد انتظار) را از محصول دریافت می کنند و احتمال تمدید آن را برای یک سال دیگر افزایش می دهد. معیار واضح برای بررسی این است که کاربر شما چند بار برنامه را در پایان دوره مورد نظر باز می کند.

برای یافتن نقاط داده حفظ مشتری که جذابیت سرمایه گذار قوی دارند، شروع به مطالعه این آمار تعامل از کاربران فعلی خود کنید.

برای تجزیه و تحلیل عمیق تر، به استفاده از عملکرد اصلی برنامه در این دوره ها نگاه کنید. تحلیل مشارکت همگروهی در اینجا مفید است. می توانید ببینید چه سهمی از کاربرانی که 12 ماه پیش شروع به استفاده از برنامه شما کرده اند، هنوز آن را باز می کنند و سه، شش، نه و 12 ماه پس از اولین استفاده از عملکرد اصلی استفاده می کنند. برای مثال، وقتی می‌بینید که در ماه سوم پس از نصب، نرخ ریزش 60 درصدی را مشاهده می‌کنید، بدیهی است که گروه شانس بالایی برای جذب بیش از 40 درصد از مشتریان خود در طی 9 ماه نخواهد داشت، زیرا احتمال زیادی وجود دارد که مشترک شوند. اشتراک سالانه خود را در این سه ماه اولیه لغو کردند. این وضعیت زمانی است که رابطه مستقیم بین درگیری و ماندگاری مطرح می شود.

فراوانی تعامل با ویژگی های اصلی برنامه

برای ایجاد یک استدلال محکم در مورد ارزشی که مشتریان از محصول دریافت می‌کنند، سرمایه‌گذاران می‌خواهند ببینند که چه تعداد تعامل با عملکرد اصلی برنامه در طول عمر گروه مشترکین مربوطه اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال، تعاملات فراتر از باز کردن برنامه شما به این معنی است که مشترکین آگاهانه به دنبال ارزش هستند. هر استارت‌آپ باید «تعامل‌های کلیدی» خود را تعریف کند و با راهنمایی کاربران به سمت این فعالیت اصلی در داخل محصول، به آنها کمک کند.