3one4 Capital، بر اساس شرط بندی های مخالف، 200 میلیون دلار سرمایه جدید جمع آوری می کند

شرکای 3one4 Capital، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در هند، اخیراً در یک نمایشگاه جاده ای برای جمع آوری یک سرمایه جدید شرکت کردند. آنها روز دوشنبه فاش کردند که ظرف دو ماه و نیم، در اوج بدتر شدن اقتصاد جهانی، آنها 200 میلیون دلار تضمین کرده بودند. این چهارمین صندوق خیمه شب بازی برای صندوق مستقر در بنگالورو است که مجموعه آن شامل چهار استارت آپ تک شاخ است.

پراناو پای، یکی از بنیانگذاران و شریک 3one4 کپیتال، گفت که این صندوق، ششمین در مجموع برای 3one4 Capital، بیش از 250 میلیون دلار اشتراک داشت، اما این شرکت تنها 200 میلیون دلار می پذیرد تا خود را ناب و منضبط نگه دارد. تصمیم این شرکت برای محدود کردن اندازه صندوق نمادی از انتخاب های استراتژیک آن است که آن را از سایر شرکت های سرمایه گذاری هندی متمایز کرده است.

“ما به بازده خوبی معروفیم. عملکرد ما در بین بهترین صندوق‌های اجرایی پیشرو در این فضا محک زده شده است. بنابراین سؤالات سختی را از خود پرسیدیم، آیا می‌توانیم عملکرد خود را با اندازه صندوق بزرگ‌تر ادامه دهیم؟ آیا ما حتی برای مراحل اولیه به این میزان سرمایه نیاز داریم؟» پی در مصاحبه با TechCrunch گفت.

در سال‌های اخیر، موجی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در هند سرمایه‌های بی‌سابقه‌ای بزرگی را جمع‌آوری کرده‌اند و نگرانی‌هایی را در مورد تخصیص مسئولانه این سرمایه، به‌ویژه برای استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه ایجاد کرده‌اند. منتقدان این سوال را مطرح می‌کنند که آیا شرکت‌های بادوام کافی در بازار هند برای جذب و استفاده مؤثر از چنین سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی وجود دارد یا خیر.

Pai، تصویر بالا، ادعا می‌کند که فضای کافی برای شرکت‌های هندی بیشتر برای پیگیری IPO وجود دارد، زیرا بازار عرضه اولیه سهام این کشور برای سرمایه‌گذاران نهادی موفق و منظم شده است. او پیش‌بینی می‌کند که با افزایش تعداد شرکت‌های فناوری، اپلیکیشن‌ها، خدمات، فین‌تک و راه‌حل‌های پرداخت، در شاخص سهام هند تحولی ایجاد شود.

نگاهی به این که S&P 500 Index و Nifty 50 Index در طول دهه‌ها چگونه تکامل یافته‌اند و پروژه‌هایی برای آینده. (تصویر و تحلیل توسط Mirae Asset)

با وجود این، Pai اذعان می کند که بازار هند هنوز به طور کامل پتانسیل خود را برای ادغام و ادغام درک نکرده است. اگرچه رشدی در فعالیت‌های M&A وجود داشته است – که در پنج سال گذشته سه تا چهار برابر افزایش یافته است، اما همچنان پایین‌تر از حد انتظار است. برای شکوفایی بازار هند، Pai بر نیاز به یک چشم انداز M&A قوی تر تأکید می کند.

در نیم دهه گذشته، تعداد زیادی از شرکت های سرمایه گذاری هندی توجه خود را به سرمایه گذاری در مراحل اولیه معطوف کرده اند. علیرغم این افزایش تمرکز، بازار همچنان به سرمایه گذاران بین المللی برای حمایت از معاملات در مرحله میانی و رشد وابسته است و نیاز به رشد بیشتر در اکوسیستم سرمایه گذاری خطرپذیر هند را برجسته می کند. ما صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل و PE با عملکرد بالا داریم. ما امیدواریم که تعداد بیشتری از این شرکت ها بودجه اختصاصی را برای استارت آپ های هندی راه اندازی کنند.

نیمی از سرمایه صندوق جدید 3one4 از سوی سرمایه گذاران هندی آمده است، جنبه دیگری که این شرکت را از بسیاری از همتایانش متمایز می کند. تمام بانک‌های هندی که از نظر سیستمی مهم هستند و پنج بانک محلی برتر از نظر ارزش بازار در کل در صندوق جدید سرمایه‌گذاری کرده‌اند. پای گفت که هشت نفر از 10 اپراتور برتر صندوق سرمایه گذاری مشترک نیز LP در صندوق جدید هستند. او گفت: “ما همچنین مفتخریم که موقوفات، حاکمیت ها و شرکت های بیمه پیشرو جهانی را به عنوان LP داریم.”

ما می‌خواهیم پیشرو شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر داخلی هند باشیم. ما در اینجا مستقر هستیم، اینجا سرمایه گذاری می کنیم – نمی خواهیم در آسیای جنوب شرقی سرمایه گذاری کنیم – و اندازه و استراتژی صندوق ما با فرصت های موجود در هند هماهنگ است. از آنجایی که شرکت‌های ما در طول سال‌ها IPO ارائه کرده‌اند، ما اهمیت همکاری بزرگ‌ترین مؤسسات هند با ما را برای کمک به ساخت این شرکت‌ها درک کرده‌ایم. اگر ما بانک‌هایی برای کمک به شرکت‌هایمان از همه چیز، از جمع‌آوری درآمد گرفته تا حقوق و دستمزد، نداشته باشیم، دشوار خواهد بود. و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک خریداران، راه‌اندازان کتاب و بازارسازان برای عرضه‌های اولیه سهام هستند و خرید سهام به بازار رای اعتماد می‌دهد.»

3one4 امروز حدود 750 میلیون دلار در AUM مدیریت می کند و مجموعه آن شامل پلت فرم منابع انسانی داروین باکس، نئوبانک باز متمرکز کسب و کار به کسب و کار، نئوبانک متمرکز بر مصرف کننده Jupiter، Licious، یک برند مستقیم به مصرف کننده که گوشت می فروشد، شبکه های اجتماعی محلی Koo و Lokal است. ، خدمات سرگرمی Kuku FM، فین تک رایز مالی، و شرکت بازی Loco.

3one4 Capital به دلیل رویکرد سرمایه گذاری متضاد خود شهرت پیدا کرده است، که نمونه آن سرمایه گذاری اولیه در Licious است. بیش از پنج سال پیش، عقیده غالب بر این بود که بازار حساس به قیمت هند، حق بیمه ای برای تحویل آنلاین گوشت پرداخت نمی کند. با این حال، Licious از آن زمان به یکی از بزرگترین برندهای مستقیم به مصرف کننده آسیای جنوبی تبدیل شده است، با حضور در حدود دوجین شهر در سراسر هند.

نمونه دیگری از سرمایه گذاری های جسورانه 3one4 داروین باکس است، شرطی که در زمانی انجام شد که اکثر سرمایه گذاران به توانایی شرکت های SaaS هند برای گسترش بین المللی یا به دست آوردن اشتراک تجاری محلی کافی شک داشتند.

رویکرد مخالف 3one4 Capital به سرمایه‌گذاری‌هایی که عمداً از آن اجتناب کرده است نیز گسترش می‌یابد. در سال 2021، در بحبوحه فعالیت های سرمایه گذاری در فضای کریپتو، تقریباً هر صندوق در هند به دنبال فرصت ها و حمایت از استارت آپ های رمزنگاری بود. با این حال، 3one4 Capital، پس از ارزیابی کامل این بخش، تصمیم گرفت هیچ سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال انجام ندهد.

این شرکت که 28 نفر را استخدام می کند، همچنین بر تعیین استانداردهای جدید در شفافیت و حکمرانی برای خود متمرکز است. این اولین VC است که PRI سازمان ملل را امضا کرده است. ما باید گزارش بدهیم، رفتار کنیم، عمل کنیم و به شکل خاصی نگاه کنیم. ما باید مانند امانتدار بهترین موسسات در جهان به نظر برسیم، و پس از آن و تنها پس از آن کیفیت می کنیم تا به بنیانگذاران مجموعه خود بگوییم که اینگونه می خواهیم بهترین شرکت های کلاس را با شما ایجاد کنیم.