کنسول جستجوی گوگل وضعیت فهرست بندی تلفن همراه اشتباه را برای برخی سایت ها نشان می دهد

حدود یک هفته پیش، گوگل آخرین دسته از جابجایی سایت‌ها را به فهرست‌سازی اول موبایل انجام داد و برخی از سایت‌های سازگار با موبایل هنوز متوجه شدند که سایت‌هایشان با استفاده از فهرست‌سازی دسک‌تاپ خزیده می‌شوند. به نظر می رسد، یک اشکال گزارش در کنسول جستجوی گوگل وجود دارد که ممکن است وضعیت فهرست بندی تلفن همراه اشتباه را برای برخی از سایت ها نشان دهد.

آنچه گوگل گفت جان مولر گوگل ارسال شده دقایقی پیش در توییتر در مورد این موضوع. جان نوشت: «به نظر می‌رسد که وضعیت نمایه‌سازی تلفن همراه اشتباهی را برای برخی از سایت‌ها در کنسول جستجو نشان می‌دهیم، که یک مشکل گزارش از طرف ما است (و همچنین به دوستی تلفن همراه مربوط نمی‌شود).»

کجا بررسی شود. برای بررسی وضعیت نمایه سازی خود، وارد کنسول جستجوی گوگل شوید، روی پیوند «تنظیمات» در نوار سمت چپ کلیک کنید و سپس به قسمت «درباره» نگاه کنید تا وضعیت نمایه سازی خود را ببینید.

Google Search Console Indexing Crawler

چرا ما اهمیت می دهیم. بنابراین اگر بعد از مشاهده گزارش گوگل مبنی بر اینکه سایت(های) سازگار با موبایل شما با استفاده از نمایه سازی دسکتاپ خزیده شده اند، عصبی هستید، ممکن است یک اشکال باشد. یک هفته دیگر دوباره بررسی کنید تا ببینید آیا اوضاع تغییر کرده است یا خیر.