میفیلد فقط یک میلیارد دلار جمع آوری کرد تا از تبلیغات اسب شاخدار جلوگیری کند

نوین چادا، سرمایه‌گذار مشهوری که صندوق می‌فیلد را اداره می‌کند، نمی‌خواهد مانند بسیاری از همتایان خود یک صندوق میلیارد دلاری را اداره کند. او در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: “همه می خواهند سکویا یا a16z باشند.” ما می‌خواهیم همانی باشیم که هستیم: فقط کپی کردن از شخص دیگری استراتژی برای فاجعه است، استراتژی برای شکست.»

ما می‌توانستیم ۲ میلیارد دلار جمع‌آوری کنیم، اما اگر به آن اعتقاد نداشته باشیم، چه کار خواهیم کرد – شما فقط به یک میلیارد نیاز دارید تا صندوق VC یونیکورن نامیده شوید؟ چادا گفت، چنین نیازی وجود ندارد.

با این وجود، او به سوار شدن بر اسب شاخدار نزدیک تر می شود.

صندوق می‌فیلد امروز اعلام کرد که در مجموع 955 میلیون دلار از دو صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر جمع‌آوری کرده است: 580 میلیون دلار می‌فیلد XVII، که از شرکت‌های seed و سری A حمایت می‌کند و 375 میلیون دلار Mayfield Select III که از شرکت‌های سری B حمایت می‌کند. سرمایه جدید پس از سرمایه گذاری Mayfield در بیش از 550 شرکت در 120 IPO و 225 خرید به دست می آید. سرمایه‌گذاری‌های برتر عبارتند از Poshmark، که توسط Naver به مبلغ 1.2 میلیارد دلار خریداری شد. علوم زیستی ماموت; لیفت؛ و SolarCity که توسط تسلا خریداری شد.

علیرغم افزایش سرمایه، چادا می‌گوید که هدف می‌فیلد تغییر نخواهد کرد – آنها همچنان از تقریباً 30 شرکت در هر صندوق حمایت می‌کنند و عمدتاً به شرکت‌های مرحله اولیه پایبند هستند. این ثبات بخشی از این است که چرا او فکر می‌کند آنها هیچ اثر LP را در این جمع‌آوری سرمایه از دست نداده‌اند، علی‌رغم یک پس‌زمینه اقتصادی تاریک که برخی از سرمایه‌گذاران مخاطره‌آمیز در تلاش برای بستن آن هستند. جفت صندوق امروز در کمتر از یک ماه بسته شد و 10 درصد تخصیص برای LP های جدید به پایان رسید.

زمان خوبی است: می‌فیلد تنها شش سرمایه‌گذاری در سال 2020 انجام داد. کمتر از نیمی از سال 2023، می‌فیلد تاکنون شش سرمایه‌گذاری در سال جاری انجام داده است که چهار مورد از آنها در شرکت‌های هوش مصنوعی است. چادا توضیح می‌دهد که سرمایه برای افزایش سرعت سرمایه‌گذاری شرکت در بازار واقعی‌تر استفاده خواهد شد. او همچنین اعتراف می کند که میفیلد فرصت های زیادی را به دلیل ارزش گذاری های بالا از دست داده است، اما او با آن مشکلی ندارد.

چادا، که 15 بار در فهرست میداس (تقریباً به اندازه سال‌هایی که صندوق مای‌فیلد را اداره می‌کرده) بوده است، پرجنب‌وجوش است، اما به شیوه‌ای آرام و مقتدر. او به من می گوید یکی از چیزهایی که در جلسات اولیه از بنیانگذاران می پرسد این است که 10 سال آینده خودشان را کجا می بینند. چادا گفت: “اگر پاسخ این است، من در شرکت سوم خود خواهم بود، این یک مجوز برای نوین است.” او گفت که میفیلد از بنیانگذارانی حمایت می کند که فکر می کنند شرکت آنها آخرین شغل آنها خواهد بود.

همانطور که چادا فرهنگ را در میفیلد توصیف می کند که نمی خواهد در “FOMO” گم شود و منضبط بماند، شرکت به وضوح به قیمت های بالاتر و ارزش گذاری های گران تر پاسخ داده است. دو صندوق امروزی 27 درصد بزرگتر از آخرین جفت صندوق میفیلد است که در مارس 2020 اعلام شد و 82 درصد نسبت به جفت قبل از آن افزایش یافته است.

می‌فیلد 1 درصد از هزینه‌ها را برای کمک به حمایت از دانشجویانی از پیشینه‌های نادیده گرفته شده برای کارآموزی در شرکت‌های فناوری اختصاص می‌دهد. این شرکت همچنین یک برنامه همراهان تابستانی دارد. چادا اذعان می‌کند که این دو برنامه تمرکز بر تنوع را نشان می‌دهند، اما شرکت هنوز عقب است. مثلا میفیلد هنوز شریک زن ندارد. “من فکر می کنم تنوع سن، پیشینه و جنسیت بسیار بسیار مهم است. اما در پایان روز، شما نمی توانید فقط از کسی شریک شوید. ما در چند سال گذشته به دلیل کووید عقب هستیم. سخت بوده است.» او گفت که می‌فیلد قصد دارد در دو سال آینده به‌طور تهاجمی استخدام کند، از جمله برای حداقل یک نقش شریک جدید.

چادا گفت: «تاریخ نشان داده است که وقتی بازارهای عمومی در اوج خود هستند، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر بدترین عملکرد را دارند. زمانی که بازارهای عمومی پایین می‌آیند، و زمانی که در آن سال‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنید – دوره‌ای که ما در حال حاضر در آن هستیم – آن سال‌ها سال‌های طلایی هستند. وقت آن است که به جلو خم شوید.»