فضاپیما سال آینده محموله هایی را از Orbit Fab ، GeoJump به مدار ماه منتقل می کند – TechCrunch

Spaceflight Inc ارائه دهنده خدمات سواری فضایی Spaceflight Inc قرار است سال آینده مشتریان خود را در مأموریت پرواز ماه ، به عنوان بخشی از چشم انداز بلند مدت خود برای دسترسی آسان شرکت ها به مدار قمری و فراتر از آن ، جابجا کند.

این شرکت مستقر در سیاتل با استفاده از وسیله نقلیه انتقال نیرو خود ، Sherpa EScape یا Sherpa-ES ، آخرین محموله خودروهای شرپا را که این شرکت در چند سال گذشته آزمایش کرده است ، حمل می کند. شرپا در اصل به عنوان حمل و نقل فضایی آخرین مایل عمل می کند و پس از رسیدن به فضا ، محموله بار را در مدار مورد نظر مشتریان مستقر می کند.

پیشرانه برقی Sherpa-LTE Spaceflight در ماه ژوئن در ماموریت SpaceX Transporter-2 به پرواز درآمد ، در حالی که Sherpa-LTC با پیشرانه شیمیایی اواخر امسال در Transporter-3 به فضا پرتاب می شود. این شرکت تا به امروز 50 فضاپیمای مشتری را با موفقیت مستقر کرده است.

Sherpa-ES محموله هایی را برای شرکت سوخت رسانی در مدار Orbit Fab ارائه می دهد ، که به تازگی 10 میلیون دلار از دو هواپیمای بزرگ فضایی و شرکت جدید GeoJump بسته شده است. به نظر می رسد GeoJump نیز به دنبال ورود به تجارت سواری است. وب سایت آن به عنوان “یک مسیر جدید به [geostationary orbit]”برای ماهواره های کوچک این مأموریت بر روی موشک SpaceX Falcon 9 پرتاب می شود.

اعتبار تصویر: پرواز فضایی (در پنجره جدیدی باز می شود)

این اشتراک سواری بخشی از یک ماموریت فرود روباتیک روی ماه است که توسط شرکت های Intuitive Machines انجام می شود ، یکی از تعداد انگشت شماری از شرکت هایی که توسط ناسا به عنوان بخشی از برنامه خدمات تجاری تجاری قمری انتخاب شده است. ماشینهای بصری فرودنده Nova-C نزدیک به 2000 کیلوگرم خود را برای یک ماموریت 14 روزه به سطح ماه ارسال می کند. لندر IM-1 حدود 130 کیلوگرم محموله را حمل می کند.

مطالب جدید  Google اعمال شناسه‌های منحصر به فرد محصول را در فهرست‌های محصولات رایگان کاهش می‌دهد

ماشینهای شهودی همچنین SpaceX را برای دومین ماموریت فرود خود ، همچنین برای 2022 ، مورد استفاده قرار دادند. این شرکت می گوید این اولین جسمی است که در قطب جنوبی ماه فرود می آید و اولین جسمی است که بر روی یخ ماه حفاری می کند.