سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX به دنبال رد اکثر اتهامات ایالات متحده علیه خود است

بر اساس اسناد دادگاه، مدیر عامل و بنیانگذار سابق FTX، سام بنکمن-فرید، درخواست مقدماتی برای رد 10 مورد از 13 اتهام علیه وی ارائه کرده است.

بانکمن-فرید در خانه پدری اش در پالو آلتو، کالیفرنیا، پیش از محاکمه مورد انتظارش در ماه اکتبر به اتهامات کلاهبرداری، توطئه برای ارتکاب پولشویی، و توطئه برای سوء استفاده از وجوه مشتریان، در بازداشت خانگی است.

وی همچنین از سوی کمیسیون SEC و CFTC به دلیل اتهامات مشابه و همچنین دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک به اتهام رشوه دادن به مقامات چینی “حداقل 40 میلیون دلار” مواجه است.

در پرونده روز دوشنبه، وکلای بانکمن-فرید از شرکت حقوقی کوهن و گرسر به دنبال رد توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری از طریق سیم و اتهامات کلاهبرداری بانکی هستند.

وکلا همچنین به دنبال رد چند اتهام دیگر از جمله اتهامات رشوه و مشارکت سیاسی هستند.

با این حال، وکلای او به سه اتهام اعتراض نکردند: توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری اوراق بهادار، کلاهبرداری اوراق بهادار، و تبانی برای ارتکاب پولشویی.

در ماه ژانویه، بانکمن-فرید نسبت به هشت مورد از اتهامات جنایی ایالات متحده بی گناه بود. این تصمیم، در کنار این درخواست پیش از محاکمه، می تواند به یک نبرد حقوقی طولانی تبدیل شود.

در اواخر دسامبر، گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX و CTO سابق، و کارولین الیسون، مدیرعامل Alameda Research، هر دو به اتهامات جنایی فدرال در رابطه با سقوط FTX اعتراف کردند. این دو همچنین با مجازات های مدنی از سوی SEC و CFTC در کنار اتهامات جنایی روبرو هستند.

وانگ و الیسون قصد دارند با دادستان ها همکاری کنند و با توجه به روابط نزدیک آنها با Bankman-Fried و FTX و صندوق تامین ارز دیجیتال وابسته به آن، Alameda، شاهدان اصلی خواهند بود.