زمان آن فراتر است که ما شروع به نگرانی در مورد خروج اسب شاخدار کردیم

برای یک مجرد سال، به نظر می‌رسید که ماجرای ریسک‌پذیری به نتیجه می‌رسید: صدها استارت‌آپ امیدوار بودند که روی کاغذ میلیاردها دلار ارزش داشته باشند و با نظم و ترتیب خارج شوند. متأسفانه برای سرمایه گذاران و بنیانگذاران به طور یکسان، آن سال – همانطور که مطمئن هستم حدس زده اید – سال 2021 بیشتر از یک شاخص عادی جدید بود.


صرافی استارتاپ ها، بازارها و پول را بررسی می کند.

آن را هر روز صبح در TechCrunch+ بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


از سال 2021، ارزش استارت‌آپ‌های آمریکایی افزایش یافته است و چگونه: بر اساس گزارش اخیر PitchBook، ارزش کل خروج از کشور در سال گذشته تنها حدود 10 درصد از کل سال 2021 بود. تا کنون در سال 2023، ارزش خروج حتی بیشتر از خاک است. اگر ارزش خروج استارت‌آپ را در سه ماهه اول 2023 سالانه در نظر بگیریم، ارزش کل M&A و IPOهای شرکت‌های فناوری خصوصی آمریکایی حدود 68 درصد کمتر از اعداد رکود در سال 2022 خواهد بود.

TechCrunch+ با تکیه بر چندین گزارش PitchBook، نمودار زیر را از خروج استارت‌آپ‌های آمریکایی با پشتوانه سرمایه‌گذاری از سال 2012 تا سه ماهه اول 2023 گردآوری کرده است:

مطالب جدید  توییتر ویژگی Spaces Recording را برای آزمایش‌کنندگان در iOS راه‌اندازی می‌کند، راه‌اندازی جهانی برای دنبال کردن - TechCrunch