بهترین راه برای جلوگیری از سقوط، ایجاد یک استارتاپ هوش مصنوعی است

همانطور که می بینیم تک‌شاخ‌ها کارکنان را بریده می‌کنند و شیوع دورهای پایین افزایش می‌یابد، ممکن است به نظر برسد که اکوسیستم استارت‌آپ مملو از اخبار بد و چیزهای دیگر است. دقیقاً اینطور نیست.

در حالی که هوش مصنوعی، و به ویژه زیر شاخه هوش مصنوعی مولد، به اندازه خورشید داغ است، تمام توجه افراد به تعداد انگشت شماری از نام‌هایی که قبلاً می‌شناسید معطوف نمی‌شود. مطمئنا، OpenAI می‌تواند 9 و 10 راند از ردیف سرمایه‌گذاران فناوری و شرکت‌های بزرگ قاتل دریافت کند. و شرکت‌های رو به رشدی مانند Hugging Face و Anthropic نمی‌توانند از اخبار دور بمانند، و ثابت می‌کنند که استارت‌آپ‌های کوچک‌تر متمرکز بر هوش مصنوعی عملکرد بهتری دارند.

در حقیقت، داده های جدید از Carta، که مدیریت جدول سرپوش و سایر خدمات را ارائه می دهد، نشان می دهد که استارت آپ های متمرکز بر هوش مصنوعی در هر دو مرحله اولیه و سری A از گروه همتایان بزرگتر خود بهتر عمل می کنند.

این مجموعه داده که اشاره می‌کند که استارت‌آپ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در مقایسه با سایر استارت‌آپ‌ها در حال افزایش بیشتر و با ارزش‌های بالاتر هستند، نشان می‌دهد که شاید بهترین راه برای جلوگیری از سقوط امروز، ایجاد فضای هوش مصنوعی است.

آنچه داده ها می گویند

بر اساس داده های مربوط به سه ماهه اول سال، سرمایه اولیه به استارت آپ های غیر هوش مصنوعی در بازار ایالات متحده که از خدمات آن استفاده می کنند از 1.64 میلیارد دلار به 1.08 میلیارد دلار کاهش یافته است یا حدود 34 درصد کاهش. این نتیجه با سایر داده‌هایی که در مورد مجموع سرمایه‌های خطرپذیر سه‌ماهه اول سال 2023 دیده‌ایم، به‌طور جهت‌گیری همسو می‌شود. نقاط داده پایین.