بن روبین ، که Houseparty ، Meerkat و Slashtalk را تأسیس کرد ، در Disrupt – آینده اجتماعی را بررسی می کند – TechCrunch

بن روبین می فهمد که اجتماعی به کجا می رود. در واقع ، او آن را به خوبی درک می کند ، او همیشه زود است.

روبین مدیر عامل و بنیانگذار Slashtalk و سرمایه گذار فرشته ای است که برای Sequoia Capital جستجو می کند. او قبلاً Houseparty و Meerkat را تأسیس کرد – برنامه هایی که به ترتیب پیشگام چت گروهی و پخش زنده تلفن همراه بودند – که روندهای اجتماعی گسترده را در مراحل اولیه خود شکل می داد.

در سال 2015 ، Meerkat SXSW را طوفان کرد. به نظر می رسید که این برنامه رعد و برق را در یک بطری گرفته است و بازیکنان محکم در شبکه اجتماعی متوجه آن شده اند. توییتر نیز در اوایل این روند قرار داشت ، زیرا در همان سال Periscope را خریداری کرد و از نیروی Meerkat برای جذب مردم به محصول خود استفاده کرد. نیم سال بعد ، فیس بوک با فیس بوک لایو به فضا رفت.

Meerkat پیشرفت نکرد ، اما تغییر کرد. در سال 2016 ، همان تیم Houseparty را راه اندازی کرد ، یک برنامه چت گروهی ویدئویی که به منظور اتصال دوستان ثابت در پاتوق های مجازی گاه به گاه و نه جریان دادن به توده مردم طراحی شده بود. سه سال بعد ، در دنیایی که هنوز درگیر بیماری همه گیر نشده است ، به سازنده Fortnite Epic Games فروخته شد.

با افراد رانده شده در داخل خانه و دور از تعاملات اجتماعی IRL ، Houseparty رونق گرفت. در یک ماه در مراحل اولیه همه گیری ، این برنامه 50 میلیون ثبت نام جدید کرد و در بالای نمودارها در iOS App Store و Google Play قرار گرفت. اما Houseparty برای حفظ کاربران تلاش کرد و تا پاییز سال 2021 Epic اعلام کرد که این پروژه را بدون شرف متوقف کرده و Houseparty را از فروشگاه های برنامه حذف می کند.

مطالب جدید  آخرین مدل آنتروپیک می تواند گتسبی بزرگ را به عنوان ورودی انتخاب کند

فقط زمان نشان می دهد که آیا فناوری Houseparty در چشم انداز Epic برای metaverse – مجموعه ای متصل از دنیای مجازی یکپارچه برای افراد برای کاوش و معاشرت ، نقش خواهد داشت. اما بدون در نظر گرفتن سرنوشت نهایی برنامه ، نظر Houseparty در مورد خودانگیختگی اجتماعی و فیلم گروهی گاه به گاه جلوتر از زمان خود بود

اگر کسی موقعیت مناسبی دارد تا بداند شبکه های اجتماعی در آینده نزدیک به کجا می روند ، احتمالاً روبین است. او اکنون روی Slashtalk کار می کند ، “یک ابزار ضد جلسه برای مکالمات سریع و غیر متمرکز”. اخلاق Slashtalk هم اعتقاد Meerkat و هم Houseparty را نسبت به سرسپردگی اجتماعی دارد ، اما این بار روبین بیشتر بر محیط کار تمرکز دارد تا اجتماعی مصرف کننده.

روبین در TechCrunch Disrupt 2021 به ما ملحق می شود تا در مورد شرکت جدید خود و روندهای تحولات فعلی در شبکه های اجتماعی ، از تمرکززدایی و مالکیت گرفته تا آینده جهان متصل به بعد از همه گیری صحبت کند.