ایستگاه های تعویض باتری Gogoro در تایوان اکنون نیروگاه های مجازی هستند

شرکت تایوانی تعویض باتری دو چرخ، Gogoro، طرحی برای بازگرداندن انرژی به شبکه برق تایوان و کسب درآمد در حین انجام آن دارد.

این شرکت با Enel X، یک ارائه دهنده خدمات انرژی، برای ادغام 2500 ایستگاه GoStation خود در تایوان در نیروگاه مجازی Enel X (VPP) همکاری می کند.

VPP مجموعه ای از منابع انرژی در مقیاس کوچک است که به هم پیوسته و با عملیات شبکه هماهنگ شده اند تا منابع انرژی قابل اعتماد و مقرون به صرفه را در اختیار شبکه قرار دهند.

در این مورد، Enel X برق را به شرکت برق تایوان، شرکت برق عمومی تایوان باز می‌گرداند. این ایالت از VPP Enel X حمایت می کند زیرا برای رسیدن به انتشار خالص صفر در سال 2050 تلاش می کند. یکی از راه هایی که تایوان امیدوار است انتقال انرژی خود را پیاده کند، بهبود انعطاف پذیری سیستم انرژی است.

هوراس لوک، مدیر عامل و بنیانگذار Gogoro، گفت: “ما در حال ورود به عصر جدیدی از زیرساخت های انرژی هوشمند هستیم و با ادغام شبکه Gogoro با نیروگاه مجازی Enel X (VPP) در تایوان، منبع انرژی جدیدی را ارائه می کنیم.” بیانیه. این اولین بار است که این فناوری به این روش در جهان به کار گرفته می‌شود و یک جریان درآمدی جدید Gogoro فراتر از تحرک ایجاد می‌کند.

به گفته جیسون گوردون، معاون ارتباطات گوگورو، ایستگاه های گوگورو روی هم نزدیک به 2 گیگاوات ساعت دارند. ظرفیت 2500 GoStation که بخشی از ادغام Enel X خواهد بود، حدود 150 مگاوات ساعت ظرفیت باتری است.

اعتبار تصویر: گوگورو

این مشارکت رسمی توسعه آزمایشی است که در سال 2022 تکمیل شد و در آن Gogoro 10 مورد از GoStation خود را در VPP Enel X ادغام کرد. گوگورو گفت که آزمایش نشان داده است که شبکه شرکت می تواند به طور ایمن شارژ را در هنگام عدم تعادل شبکه متوقف کند یا بدون ایجاد وقفه برای مشتریان تعویض باتری، انرژی را در صورت لزوم به شبکه بازگرداند.

در این ماه، شرکت‌ها نزدیک به 1300 GoStation در بیش از 500 مکان را با اتصال یک قطعه سخت‌افزار از Enel X که شبکه Gogoro را با نرم‌افزار مدیریت شبکه Enel متصل می‌کند، به گره‌های VPP تبدیل کرده‌اند. برنامه این است که تا اواسط سال به 2500 GoStation در 1000 مکان برسیم.

بخشی از VPP Enel X نه تنها به تضمین یک شبکه پایدارتر کمک می کند، بلکه به Gogoro جریان درآمد جدیدی را خارج از تحرک نیز می دهد. به گفته گوردون، Enel X یا به طور کامل به Gogoro پرداخت می کند یا برای انرژی که به شبکه می فروشد به شرکت تخفیف می دهد، و همچنین زمانی که Gogoro انرژی را در ایستگاه های خود متوقف می کند.

تصحیح: نسخه قبلی این مقاله میزان ظرفیت کل سیستم باتری Gogoro در تایوان را به اشتباه بیان کرده است.