الیزابت هلمز، بنیانگذار ترانوس، فردا به زندان نمی رود

الیزابت هولمز، بنیانگذار ترانوس، فردا به زندان نمی رود تا اجرای حکم 11 ساله خود را آغاز کند، همانطور که قبلا توسط WSJ گزارش شده بود. اگرچه در اوایل ماه جاری، ادوارد داویلا، قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده، درخواست او برای آزاد ماندن را رد کرد، اما این هفته او مستقیماً از دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم ایالات متحده درخواست کرد که آیا می تواند تا زمانی که پرونده اش در جریان است، از زندان بیرون بماند. فرآیند تجدید نظر؛ ژورنال می گوید، این درخواست به طور خودکار تاریخ گزارش او را در حالی که دادگاه درخواست او را بررسی می کند، به حالت تعلیق در می آورد.

این فقط آخرین تغییر در داستان دره سیلیکون است که دنیای تجارت گسترده‌تر را مجذوب خود کرده است و حتی منجر به یک سریال محدود برنده جایزه امی به نام «ترک کردن» در Hulu شده است.

در ژانویه 2022، پس از یک محاکمه تقریباً چهار ماهه، هولمز به چهار فقره کلاهبرداری و توطئه مربوط به ترانوس، استارت آپ شکست خورده خود در زمینه آزمایش خون محکوم شد. در جلسه صدور حکم در نوامبر سال گذشته، قاضی داویلا به او دستور داد تا در 27 آوریل 2023 “تسلیم شود”.

قاضی داویلا در رد درخواست قبلی هولمز برای آزاد ماندن در زمانی که محکومیت خود را تجدید نظر می کند، نوشت که در حالی که هولمز “شواهد روشن و قانع کننده ای مبنی بر عدم فرار او ارائه کرد”، او معتقد نیست که او احتمالاً “مسئله قانونی یا واقعی” را مطرح کرده است. منجر به “برگشت یا دستور آزمایش جدید همه موارد” شود.

رامش “سانی” بالوانی، رئیس سابق و مدیر اجرایی ترانوس – که سال گذشته نیز به دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران و بیماران شرکت مجرم شناخته شد – به طور مشابه از مدار نهم پرسیده بود که آیا می تواند تا زمانی که محکومیت را به چالش می کشد، باقی بماند.

پیشنهاد او سه هفته بعد رد شد، اما این اقدام او را قادر ساخت تا “تسلیم” خود را به یک زندان با امنیت پایین در سن پدرو، کالیفرنیا، از اواسط مارس تا پنجشنبه گذشته، 20 آوریل، فشار دهد.

اگرچه مشخص نیست که آیا تأثیری خواهد داشت یا خیر، روز دوشنبه، انجمنی برای وکلای دفاع جنایی از حوزه نهم خواست تا دستور محاکمه جدیدی برای هولمز بدهد و گفت که دادستان ها با افشای هویت یک شاهد – کینگ شوک، از شواهد و قوانین رویه چشم پوشی کردند. داس، مدیر سابق آزمایشگاه بالینی در ترانوس – فقط پنج هفته قبل از شروع استدلال دولت در محاکمه. آنها استدلال می کنند که این اقدام نقض قانون 16 قواعد دادرسی کیفری فدرال است که هدف آن دادن زمان کافی به متهم برای آماده سازی دفاع است.