استریم PS5 Project Q دستی سونی امسال راه اندازی خواهد شد

سونی در رویداد امروز PlayStation Showcase تایید کرد که پروژه Q واقعی است و به زودی عرضه می شود. جیم رایان، رئیس و مدیرعامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت، وجود این گوشی دستی آینده را فاش کرد.

مدیر اجرایی در پایان این رویداد خاطرنشان کرد: «در اواخر امسال، ما یک دستگاه اختصاصی راه‌اندازی می‌کنیم که به شما امکان می‌دهد هر بازی را از کنسول PS5 خود با استفاده از بازی از راه دور از طریق WiFi استریم کنید.» این دستگاه که به‌عنوان «Project Q» شناخته می‌شود، دارای صفحه‌نمایش 8 اینچی HD و تمامی دکمه‌ها و ویژگی‌های کنترلر بی‌سیم DualSense است. ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر در آینده نزدیک هستیم.”

در واقع، این دستگاه یک کنترلر پلی استیشن است که صفحه نمایش هشت اینچی در وسط آن گیر کرده است. حداقل می توان گفت که این یک فاصله از بازی های دستی سنتی تر است. در واقع، ویژگی های طراحی بیشتری را با کنترلر گوشی هوشمند Backbone One PlayStation Edition که اخیراً معرفی شده است (دیروز) به اشتراک می گذارد. در واقع، شما به راحتی می توانید Project Q را به عنوان لوازم جانبی/جانبی PS5 طبقه بندی کنید.

اعتبار تصویر: سونی

این دستگاه جدیدترین در خط طولانی سیستم های بازی ابری است (که حداقل می توان گفت ناهموار بوده اند) و رای اعتماد واضح سونی به آینده بازی های از راه دور است.

صفحه نمایش دارای رزولوشن 1080p با پخش 60 فریم در ثانیه است که مستقیماً از پلی استیشن 5 کاربر پخش می شود. در عین حال، کنترلر تمام ویژگی های DualSense از جمله بازخورد لمسی و محرک های تطبیقی ​​را به همراه دارد.

رایان پس از این رویداد گفت: «همچنین محبوبیت و قدرت فوق‌العاده PS5 را نشان می‌دهد، زیرا جامعه توسعه جهانی تلاش می‌کند تا قابلیت‌های پیشرفته آن را به حد نهایی برساند. ما در حال سرمایه‌گذاری هنگفتی در آینده با بهترین سخت‌افزار در کلاس خود مانند PlayStation VR2 و Project Q جدید هستیم، و گسترش ما در رایانه‌های شخصی، موبایل و بازی‌های Live Service نحوه و مکان‌هایی را که می‌توان از محتوای ما لذت برد را تغییر داد.»

اطلاعات بیشتر – از جمله قیمت، و، شاید، یک نام رسمی – به زودی ارائه می شود.

«اولین هدفون بی‌سیم رسمی پلی‌استیشن» نیز در این رویداد اعلام شد. سونی وعده صدای بدون افت و تأخیر کم را داده است که به طور خاص برای بازی تنظیم شده است. از نظر صدای آن، هدفون های استاندارد هستند، به این معنی که می توانند به رایانه شخصی یا تلفن هوشمند نیز متصل شوند. سونی مطمئناً سابقه خوبی در قسمت جلویی هدفون دارد، بنابراین صدا بدون شک قوی خواهد بود.