Zopa 300 میلیون دلار با ارزش 1 میلیارد دلار افزایش می دهد تا نئوبانک وام و پس انداز P2P خود را در انگلستان گسترش دهد – TechCrunch

تزریق بزرگ دیگر پول نقد از سوی یک سرمایه گذار بزرگ در راه رشد فزاینده در انگلستان در راه است. امروزه Zopa-یک بانک نوپا با حدود 500000 کاربر در انگلستان که در آن وام های همتا به همتا ، حساب های پس انداز ، کارت های اعتباری و سایر خدمات را ارائه می دهد-300 میلیون دلار جمع آوری کرده است که ارزش آن را 1 میلیارد دلار تایید کرده ایم (£ 750 میلیون) پسا پول

Zopa این را دور “پیش از عرضه اولیه سهام” توصیف می کند ، و از آنچه ما می دانیم ، عرضه عمومی-اگر اوضاع در مسیر قبلی پیش برود-در سه ماهه چهارم سال 2022 انجام می شود. این شرکت در حال حاضر با نرخ 85 پوند در حال اجرا است. میلیون (116 میلیون دلار) ، و انتظار می رود که تا سال 2022 دو برابر شود و به 170 میلیون پوند (233 میلیون دلار) برسد. همچنین در مسیر دستیابی به سوددهی تا پایان امسال است.

برخلاف سایر بانک های نوپا ، خدمات بانکی Zopa نه بر حساب های جاری (چک) بلکه حساب پس انداز ، که مکمل محصولات وام و اعتبار آن است. مدیر عامل شرکت Jaidev Janardana در مصاحبه ای امروز گفت: “این بدان معناست که ما مشتریان کمتری را در اکوسیستم سوق می دهیم.” آنها واقعاً از ما استفاده می کنند و مایل به پرداخت هزینه خدمات هستند. “

Softbank Vision Fund 2 با مشارکت Chimera Capital نیز این دور را رهبری کرد و سرمایه گذاران موجود IAG Silverstripe ، Davidson Kempner Capital Management LP ، NorthZone و Augmentum Fintech همگی در آن شرکت کردند. Zopa این خبر را همزمان با اجلاس جهانی سرمایه گذاری (GIS) 2021 به رهبری دولت بریتانیا در این هفته تعیین کرد ، اگرچه به نظر می رسد که این شرکت از تابستان امسال روی این دور کار کرده است ، ابتدا به عنوان یک دور 100 میلیون دلاری. در این میان اندازه جمع آوری کمک های مالی تقریباً سه برابر شده است.

مطالب جدید  توییتر برچسب‌های خبری «با بودجه دولت» را پس از NPR و سایر اخبار حذف می‌کند

اشتیاق سرمایه گذاران در حال حاضر بخشی از یک روند بزرگتر است. Neobanks در اروپا امسال در رقابت برای دورهای بزرگ تامین مالی fintech پیشتاز بوده اند ، این امر با رشد شدید مشتریان و اشتیاق مشترک مصرف کنندگان برای استفاده جدید از بانکداری که استفاده از آن آسان تر است (یعنی از طریق برنامه های تلفن همراه) و دارای خدمات بیشتر با نحوه مدیریت و هزینه کردن نسل های جوان مصرف کنندگان بزرگسال هماهنگ هستند.

همین امروز ، N26 برلین 900 میلیون دلار با ارزش 9 میلیارد دلار جمع آوری کرد. در اوایل تابستان امسال ، Revolut لندن 800 میلیون دلار با ارزش 33 میلیارد دلار جمع آوری کرد. استارلینگ در ماه مارس 376 میلیون دلار با ارزش 1.9 میلیارد دلار جمع آوری کرد. و حتی استارتاپ هایی که به بانک های قدیمی قدیمی کمک می کنند تا مدرن شوند و به سرعت در حال پیشرفت هستند ، شاهد برخی از سودآورها هستند: 10 برابر در ماه ژوئن 187 میلیون دلار برای ایجاد خدمات جدید برای بانک های قدیمی جمع آوری کرد.

زوپا ، به طور نسبی ، یک بچه جدید در بلوک نیست ، نئو کمتر از برخی دیگر از بانک های جدید است که در حال حاضر موج می زند.

این شرکت در سال 2005 شروع به کار کرد و ادعا کرد که اولین شرکتی است که مفهوم وام P2P را توسعه داده است: هنگامی که افراد برای دریافت وام درخواست می کنند ، این وجوه نه از سپرده های Zopa ، بلکه ممکن است در یک بانک سنتی تأمین شود. سرمایه گذاران خرده فروشی و سرمایه گذاران نهادی ، که با استفاده از الگوریتم های بهتر و فناوری های دیگر در Zopa بانکداری می کنند تا اطمینان حاصل شود که به افرادی که به احتمال زیاد وام خود را پس می دهند ، وام می دهند.

مطالب جدید  اتحادیه اروپا به روسیه درباره هک "Ghostwriter" در آستانه انتخابات آلمان هشدار داد - TechCrunch

این بخش عمده ای از تجارت بود تا اینکه این شرکت در سال 2018 شروع به کار کرد تا با راه اندازی یک بانک چشم اندازهای خود را در زمینه محصولات جدید گسترش دهد. آن بالاخره سال گذشته اتفاق افتاد.

جاناردانا گفت: “من این آخرین سرمایه گذاری را تأیید راه اندازی موفق خدمات بانکی ما می دانم.” وی افزود که در حالی که خدمات وام دهی Zopa هنوز بخش بزرگی از تجارت است ، بانکداری بیشترین رشد را شاهد است. (این وام دهی تا به امروز حدود 6 میلیارد پوند وام پردازش کرده است.)

این شرکت قصد دارد از بودجه خود برای ادامه گسترش محصولاتی که به مشتریان خود ارائه می دهد ، استفاده کند ، که در زمینه ارائه ابزار به مصرف کنندگان برای کمک به آنها در مدیریت و مدیریت بهتر پس انداز خود ، گسترش می یابد. جاناردانا گفت: “ما جاه طلبی های زیادی برای پس انداز داریم.” “ما فکر می کنیم بخش مهمی از اکوسیستم برای وام گیرندگان است که عادت به پس انداز داشته باشند ، بنابراین ایجاد محصولاتی که آن را تبلیغ می کنند” مهم است. همچنین به دنبال راه هایی برای کمک به مصرف کنندگان در پرداخت کارت های اعتباری است ، نه این که امکان انتقال تعادل بین کارت هایی که امروزه معمول هستند را فراهم کند.

او گفت که در حالی که محصولات بیشتری با هدف “solopreneurs” عرضه می شود ، بازار تجاری چیزی نیست که Zopa قصد دارد در آینده نزدیک از آن استفاده کند. اما به احتمال زیاد راه های مشارکت با دیگران در حوزه بانک های نوپا و فین تک را بررسی می کند که در آن فناوری آن در اعطای وام ، اعتبار و پس انداز مکمل یکدیگر است.

مطالب جدید  در مورد تبلیغات در موتورهای جستجو غیر از گوگل مورد استفاده قرار می گیرد

این واقعیت که اکثر محصولاتی که Zopa امروز ارائه می دهد از ابتدا توسط شرکت ساخته شده است – که از طریق API ها مانند برخی از بانک های جدید تأمین نشده است – به این معنی که انعطاف پذیری بیشتری در کارهای بعدی Zopa وجود دارد. با شرکا یا به تنهایی ، و این چیزی است که به نظر می رسد برای سرمایه گذاران نیز برجسته بوده است.

سورا سن ، سرمایه گذار مشاوران سرمایه گذار سافت بانک ، در بیانیه ای گفت: “ما معتقدیم که نفوذ سریع بازار در بازار Zopa نشان دهنده تقاضای زیاد مشتریان برای خدمات مالی سازگار در بستری قابل استفاده است که می تواند بر اساس نیازهای خاص آنها سفارشی شود.” “Zopa به سرعت در حال ظهور به عنوان یک بازیگر برجسته در بخش نوین بانکداری انگلستان است و ما مفتخریم که در این سفر با Jaidev و تیم همکاری می کنیم.”