Vista Equity برای به دست آوردن اکثریت سهام در راه اندازی SaaS Drift ، و تبدیل آن به وضعیت تک شاخ – TechCrunch

شرکت خصوصی Vista Equity Partners امروز اعلام کرد که بیشتر سهام خود را در Drift ، شرکتی که قصد دارد آمازون مشاغل باشد ، در اختیار دارد ، با یک “سرمایه گذاری در رشد” که این استارتاپ را با حمایت سرمایه گذاری به وضعیت تک شاخ سوق می دهد.

متأسفانه ، هیچ یک از دو طرف میزان سرمایه گذاری یا ارزش جدید دریفت را فاش نمی کنند. اما بنیانگذار و مدیرعامل دیوید کانسل می گوید که شرکت SaaS در سال 2020 نسبت به سال قبل 70 درصد در درآمد مکرر سالانه خود (ARR) را شاهد بوده است و امسال نیز برای یک معیار مشابه در نظر گرفته شده است. او افزود که هنوز سودآور نیست ، زیرا بر رشد متمرکز است.

پیش از این تأمین مالی ، Drift مستقر در بوستون از ابتدای سال 2015 تا کنون 107 میلیون دلار کمک مالی از جمله Sequoia Capital ، CRV و General Catalyst جمع آوری کرده بود.

بنابراین دقیقاً شرکت دقیقاً چه می کند؟ به گفته Cancel ، این استارتاپ می گوید “تجربه خرید B2B را دوباره تصور می کند”. با استفاده از نرم افزار ، 50،000 مشتری Drift قادرند تیم های فروش و بازاریابی را در یک پلتفرم گرد هم آورند تا “مکالمات شخصی” ارائه دهند که به گفته این شرکت باعث ایجاد اعتماد و افزایش درآمد می شود.

مشتریان آن عبارتند از ServiceNow ، Okta ، Grubhub ، Mindbody ، Adobe ، Ellie May و Snowflake و دیگران. به گفته Cancel ، امروزه 75 درصد از مشتریان Drift شرکت های متوسط ​​بازار هستند.

طی پنج سال گذشته ، Drift برای ایجاد و تعریف چیزی که آن را “بازاریابی محاوره ای” توصیف می کند با هدف کمک به بازاریابان “استفاده از تجربه دیجیتالی برای تولید سرب” کار کرده است. یا به بیان ساده تر ، مشترکان Drift می توانند از چت بات ها برای تبدیل بازدید وب به فروش کمک کنند.

این شرکت می گوید که اصطکاک بین خریداران و فروشندگان برداشته می شود تا آنها نه تنها بتوانند امتیاز بیشتری کسب کنند ، بلکه فروش بیشتری را نیز ببندند. این امر باعث شد Drift تمرکز خود را برای ایجاد بستری که شامل فروش مکالمه می شود ، گسترش دهد که شامل چت ، ایمیل ، ویدئو و هوش مصنوعی برای تقویت مکالمات ، نه تنها در وب سایت مشتری ، بلکه برای تیم فروش نیز می شود.

لغو گفت که سرمایه گذاری استراتژیک رشد ویستا به شرکت کمک می کند تا حتی سریعتر حرکت کند ، در سطح جهانی گسترش یابد و یک دسته B2B جدید با نام “تجارت مکالمه” راه اندازی کند ، رویکردی تعاملی در مکالمات که Drift معتقد است می تواند “کل عملکرد درآمد B2B را تغییر دهد”.

اساساً ، این شرکت سعی می کند تجربه خرید و فروش B2B را شبیه به تجربه B2C کند. در حداقل 80 درصد از خریداران B2B نه تنها به دنبال خرید نیستند ، بلکه انتظار خرید نیز را دارند به گفته Cancel ، تجربه مشابه با مشتری B2C.

تا اینجا منوی گفت که در سال 2021 ، مشتریان Drift با سهولت بخشیدن به روند خرید مشتری ، 5 میلیارد دلار ارزش خط لوله تولید کردند.

برای لغو ، یک کارآفرین سریالی که قبلاً تأسیس کرده بود و چهار شرکت دیگر فروختتصور مالکیت یک شرکت با ارزش اسب تک شاخ چیزی نبود که او و بنیانگذار و CTO الیاس تورس بیش از حد از آن استفاده می کردند.

اما آنچه برای این دو جذابیت داشت این بود که به لیست بسیار کوتاه تک شاخ های آمریکایی با بنیانگذاران لاتین اضافه شد و الهام بخش سایر کارآفرینان تبار لاتین بود. والدین کانسل از پورتوریکو و کوبا مهاجرت کردند در حالی که تورس در نوجوانی از نیکاراگوئه مهاجرت کرد.

“من واقعاً به آن اهمیت نمی دادم [unicorn] لغو گفت به TechCrunch ، به جز یک دلیل و دلیل این بود که ما هر دو لاتین هستیم و اگر به این نقطه عطف برسیم ، بخشی از کمتر از 1 of از لاتین تبارهایی خواهیم بود که تا به حال این کار را کرده اند. وی گفت: “و این برای ما مهم بود زیرا ما معتقدیم که مسئولیت پرداخت آن و کمک به مردم و الهام بخشیدن به افرادی که شبیه ما هستند و اغلب در حاشیه هستند را داریم. ما می خواهیم نشان دهیم که آنها نیز می توانند این کار را انجام دهند. “

تورس موافقت کرد و گفت که او و کنسل “مفتخر هستند که یکی از تنها شرکت های تأسیس شده در لاتین هستند که تا به حال بیش از 1 میلیارد دلار ارزش گذاری کرده اند-یک اسب شاخدار نادر و دارای پایه لاتین.”

وی افزود: “ما می خواهیم شاهد انجام کارهای بیشتری از سوی خود باشیم و راه را برای دیگر بنیانگذاران و رهبران لاتین هموار می کنیم.”

با داشتن مالک اکثریت در ویستا ، که تمرکز می کند Cancel معتقد است که رانت می تواند “در برخی زمینه ها کارآمدتر باشد” ، صرفاً در حمایت از نرم افزارهای سازمانی ، داده ها و مشاغل دارای فناوری. او همچنین فکر می کند که این شرکت می تواند به افزایش سرعت خرید خود کمک کند. (تا کنون سه مورد ساخته شده است.)

به گفته Cancel ، این شرکت تقریباً 600 نفره همچنان در معرض دید عموم قرار دارد و معتقد است که با همکاری با ویستا ، “مسیر واضح تری” برای این کار خواهد داشت.

او به TechCrunch گفت: “این چیزی است که ما در مورد آن بسیار فکر می کنیم.” “هنوز در آینده ماست”

مونتی سارویا ، رئیس صندوق پرچمدار و مدیر ارشد اجرایی ویستا ، فکر می کند که Drift یک فرصت “قانع کننده” برای ویستا است.

وی به TechCrunch گفت: “Drift شرکتی است که در حال رشد است

در اوایل سال جاری ، ویستا – که بیش از 77 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد – 242 میلیون دلار برای به دست آوردن سهم اقلیت سرمایه گذاری کرد که در ونا، یک شرکت کانادایی بر فضای نرم افزار مدیریت عملکرد شرکت (CPM) تمرکز کرده است.

در همین حال ، انتظار می رود خرید ویستا از Drift در سه ماهه چهارم 2021 بسته شود.