Uber پیش بینی سه ماهه سوم را با توجه به افزایش رزرو ناخالص-TechCrunch تنظیم می کند

اوبر روز سه شنبه اعلام کرد که می تواند در سه ماهه سوم زودتر از آنچه انتظار می رفت ، میزان سودآوری خود را افزایش دهد ، زیرا این شرکت در زمینه تحویل و تحرکات خود پیشرفت هایی را تجربه کرد. این سرویس صبح امروز در تنظیم پرونده به تنظیم کنندگان گفت که پیش بینی می کند افزایش رزروهای ناخالص و EBITDA تعدیل شده قوی تری در سه ماهه از آنچه برای سهامداران در آخرین ارائه سرمایه گذار پیش بینی کرده بود ، انجام شود.

این شرکت اکنون پیش بینی می کند که رزروهای ناخالص برای سه ماهه فعلی بین 22.8 تا 23.2 میلیارد دلار به دست آید ، در مقایسه با محدوده اولیه 22 میلیارد دلار تا 24 میلیارد دلار. EBITDA پیش بینی شده شرکت ، یک روش تطبیقی ​​برای محاسبه سود ، نیز بین 25 تا 25 میلیون دلار در سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر افزایش یافته است و بهبود نسبت به پیش بینی قبلی شرکت تنها “بهتر از ضرر 100 دلار” میلیون.”

دارا خسروشاهی ، مدیرعامل در بیانیه ای گفت: “آنها می گویند که بحران فرصت ایجاد می کند و این مطمئناً در مورد Uber در 18 ماه گذشته صادق بوده است.”

نلسون چای ، مدیر ارشد مالی ، گفت که Uber اکنون در مسیر تعدیل EBITDA در سه ماهه سوم است-این دستاوردی است که ممکن است برای کسانی که با اقتصاد تردد ناآشنا آشنا نیستند عجیب به نظر برسد ، که با سوددهی خطرناک مشخص می شود.

همانطور که الکس ویلهلم از TechCrunch برای ExtraCrunch توضیح می دهد ، “EBITDA تعدیل شده” راهی برای محاسبه سود قبل از بهره ، مالیات ، استهلاک و سایر هزینه ها است. به عنوان مثال ، در نظر بگیرید که Uber 6.77 میلیارد دلار در سال 2020 ضرر کرده است (مسلما بهبودی نسبت به ضرر سالانه قبلی آن 8.51 میلیارد دلار). اما طبق حسابداری EBIDTA تعدیل شده ، این اعداد به ترتیب به 2.73 میلیارد دلار و 2.53 میلیارد دلار کاهش یافت.

مطالب جدید  پیدا کردن کلاهبرداری در دنیایی از معاملات سریع-TechCrunch

Uber در پرونده 8-K اخیر خود تصویر کامل مالی خود را برای سه ماهه سوم ارائه نکرده است-زمانی که این شرکت عملکرد خود را پس از پایان سه ماهه سوم گزارش دهد. با این حال ، به نظر می رسد این شرکت ممکن است تا سه ماهه چهارم به EBITDA تعدیل شده مثبت برسد و به وعده طولانی مدت سرمایه گذاران عمل کند.

این غول تبلیغاتی اشاره کرد که سه ماهه چهارم EBITDA تعدیل شده در مقایسه با پیش بینی شده قبلی بین 0 تا 100 میلیون دلار پیش بینی می شود و انتظار کلی تری از “سودآوری EBITDA تعدیل شده” وجود دارد. Uber هشدار داد که “عدم قطعیت پیش بینی قابل توجه” ممکن است باعث شود که یک پیش بینی به روز شده ارائه دهد.

با این حال ، به نظر می رسد برای Uber راهپیمایی طولانی برای تعدیل سودآوری بالاخره در چشم است. تنها چیزی که نیاز داشت یک همه گیری جهانی ، اخراج و قیمت های بسیار بالاتر برای مدیریت این دستاورد بود.