Tyk 35 میلیون دلار برای رویکرد منبع باز و باز خود در مدیریت API سازمانی-TechCrunch جمع آوری می کند

API ها امروزه برای سیستم های فناوری اطلاعات بسیاری از سازمان ها چرخ دنده ها و چرخ ها را می چرخانند ، اما با افزایش تعداد و کاربرد API ها ، پیگیری نحوه عملکرد (یا عدم کارکردن) آنها با یکدیگر می تواند در صورت خراب شدن پیچیده و به طور بالقوه حیاتی باشد. در حال حاضر ، یک استارتاپ که راهی خلاقانه برای کمک به این امر ایجاد کرده است ، پس از جلب توجه شرکت های بزرگ با اتخاذ رویکرد خود ، مقداری بودجه اعلام می کند.

Tyk که راهی برای دسترسی و مدیریت چندین API داخلی سازمانی از طریق یک رابط جهانی از طریق GraphQL ایجاد کرده است ، 35 میلیون دلار دریافت کرده است ، سرمایه گذاری که هم برای استخدام و هم برای افزایش و گسترش ابزارها مورد استفاده قرار می گیرد. که در اختیار کاربران قرار می دهد. Tyk یک اصطلاح برای توصیف رویکرد خود در مدیریت API ها و داده هایی که آنها تولید می کنند – “نمودار داده های جهانی” – ابداع کرده است و امروزه ابزارهای آن برای مدیریت API ها توسط حدود 10000 کسب و کار ، از جمله شرکت های بزرگ مانند Starbucks ، Societe Generale و Domino’s استفاده می شود.

شرکای حقوق صاحبان سهام اسکاتلند با مشارکت MMC Ventures – که تنها سرمایه گذار قبلی آن در سال 2019 بود ، پس از تقویت در پنج سال اول ، این دور را رهبری کرد. این استارتاپ در خارج از لندن مستقر است اما به شیوه ای بسیار توزیع شده کار می کند-یکی از بنیانگذاران در حال حاضر در نیوزلند زندگی می کند-و بر اساس این اصل نیز استخدام و رشد می کند. این مبلغ تا به امروز بیش از 40 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

Tyk (مانند “tyke” ، به معنی کودک کوچک/سرزنده) به عنوان یک پروژه جانبی منبع باز ابتدا برای م founderسس مارتین بوهر ، که اکنون مدیرعامل شرکت است ، در حالی که در جاهای دیگر کار می کرد ، به عنوان “آزمایش آزمایش بار” شروع شد. ، “به قول او.

تغییر در فناوری اطلاعات به سمت معماری های سرویس گرا و ایجاد و استفاده از API ها برای اتصال برنامه های داخلی ، او را مجبور کرد در کد تجدید نظر کرده و نحوه استفاده از آن برای کنترل API ها را در نظر بگیرد. به این واقعیت اضافه شد که تا آنجا که بور می بیند ، سیستم عامل های مدیریت API که در آن زمان در بازار وجود داشت – برخی از نام های بزرگ امروز شامل Kong ، Apigee (اکنون بخشی از Google) ، 3scale (در حال حاضر بخشی است) از RedHat و بنابراین IBM) ، MuleSoft (اکنون بخشی از Salesforce) – به اندازه نیازهای وی انعطاف پذیر نبود. او گفت: “بنابراین من خودم را ساختم.”

این ابزار به عنوان یک منبع باز ساخته شد و برخی از مهندسان شرکت های دیگر شروع به استفاده از آن کردند. با توجه بیشتر ، برخی از شرکتهای بزرگتر علاقه مند به استفاده از آن شروع به پرسیدن چرا او برای هیچ چیزی هزینه نمی کند – یک نشانه مطمئن به عنوان این که احتمالاً باید در اینجا مشاغل ایجاد شود ، و اگر او اعتبار بیشتری پیدا کند برای آن متهم می شود

او گفت: “بنابراین ما دروازه را منبع باز کردیم و بخش مدیریت به یک مدل مجوز تبدیل شد.” و Tyk به عنوان یک استارتاپ که با جیمز هرست بنیان نهاده شد ، که اکنون مدیر ارشد اجرایی است ، متولد شد ، که چند سال قبل با بور در یک آژانس دیجیتالی کار می کرد.

انگیزه اصلی ساخت Tyk به عنوان نقطه فروش منحصر به فرد آن برای مشتریانی است که در محیط های پیچیده کار می کنند.

بور با اشاره به معماری استفاده از ابرهای متعدد و ظروف متعدد ، پیچیدگی بیشتری را ایجاد کرد که به مدیریت بهتر نیاز داشت ، اظهار داشت: “آنچه باعث جلب توجه در Tyk شد ، این بود که شرکتها از مدیریت API ناراضی نیستند.” “آن زمان درست زمانی بود که کانتینریشن ، Kubernetes و سرویس های خرد در حال افزایش بودند … نحوه برخورد ما با مدل ابری چند داده ای و چند فروشنده بسیار انعطاف پذیر و مقاوم در برابر پارتیشن ها است ، به گونه ای که دیگران نتوانسته اند انجام دادن.”

هیرست افزود: “شما با توسعه دهندگان مشارکت می کنید و ارزش واقعی را ارائه می دهید و انتخاب آنها به عهده خود آنها است.” “ما به یک تغییر واضح در بازار پاسخ می دهیم.”

یکی از مرزهای بعدی که Tyk با آن روبرو می شود ، اتفاقاتی است که در لایه مدیریت رخ می دهد ، به ویژه هنگامی که درگیری های احتمالی با API ها وجود دارد.

بوهر می گوید: “وقتی تیمی که از خدمات میکروسکوپی استفاده می کند تغییر فاحشی ایجاد می کند ، ما می خواهیم آن را مطرح کرده و به سیستم گزارش دهیم.” “برنامه این است که موضوع را پرچم گذاری و در برابر آن آزمایش کنید ، و بتوانید بگویید که طرح کار نمی کند و علت آن را مشخص کنید.”

حتی قبل از اینکه این فهرست منتشر شود ، لیست مشتریان Tyk و رشد آن نشان دهنده مشاغل در آستانه خیلی بیشتر است.

مارتین برنان می گوید: “مارتین و جیمز تیمی در سطح جهانی ایجاد کرده اند و اضافه شدن این سرمایه جدید به Tyk این امکان را می دهد تا رشد پلت فرم مدیریت API خود را تسریع کند ، به ویژه در مورد محصول GraphQL Universal Data Graph که اوایل امسال عرضه شد.” ، مدیر SEP ، در بیانیه ای. “ما خوشحالیم که از تیم برای دستیابی به اهداف جهانی خود حمایت می کنیم.”

کیث دیویدسون ، شریک SEP ، با این دور به عنوان مدیر اجرایی به هیئت مدیره Tyk می پیوندد.