Tiger Global و تعدادی از سرمایه گذاران برجسته 35 میلیون دلار روی LatAm fintech Pomelo شرط می بندند-TechCrunch

درست بیش از پنج ماه پس از افزایش دور مالی 9 میلیون دلار، فوم تک آمریکای لاتین Pomelo امروز اعلام کرد که 35 میلیون دلار در سری A برای تامین مالی به رهبری Tiger Global Management جمع آوری می کند.

این استارتاپ در اوایل سال جاری تاسیس شد تا یک پلت فرم fintech-as-a-service برای آمریکای لاتین ایجاد کند. هدف زیرساخت آن این است که به fintech ها و بازیگران مالی تعبیه شده اجازه راه اندازی حساب های مجازی و صدور کارت های اعتباری و اعتباری از طریق مراحل سازگاری “سازگار” را بدهد.

این بسیار جالب است که تعداد زیادی از سرمایه گذاران برجسته که شرکت جوان موفق شده است در مدت زمان نسبتاً کوتاهی جذب کند.

علاوه بر ببر ، تعدادی از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر نیز در سری A شرکت کردند ، از جمله Insight Partners ، Index Ventures ، monashees ، SciFi ، QED Investors ، BoxGroup ، Greyhound ، Gilgamesh Ventures و Clocktower. تعدادی از فرشتگان برجسته نیز در شرکت سرمایه گذاری کرده اند ، مانند موسس Affirm Max Levchin ، Biz Stone ، Martin Varsavski ، Jackie Reses ، a16z’s Angela Strange ، N26’s مکس تاینتال ، بنیانگذار پلید ویلیام هاکی ، بنیانگذاران رمپ اریک گلیمن و کریم آتیه و بنیانگذار و مدیرعامل واحد یونیتی دامتی.

این رویداد تامین مالی پس از آن صورت می گیرد که پوملو در ماه ژوئن مبلغ یک میلیون دلار به دور بعدی سرمایه گذاری خود اضافه کرد که شامل مشارکت از آن می شد Sequoia Capital ، Guillaume Pousaz از Checkout ، Hans Tung از GGV و Matt Robinson از GoCardless. تأمین مالی اولین سرمایه گذاری Sequoia به عنوان بخشی از آن بود علاقه مجدد به آمریکای لاتین پس از استراحت از سرمایه گذاری در منطقه و حمایت قبلی از افرادی مانند Nubank و Rappi.

Pomelo هفت ماهه ممکن است در مراحل اولیه خود باشد اما تا کنون 4 مشتری از جمله سه fintech و یک بازیکن مالی تعبیه شده به دست آورده است. اولین فن آوری از راه دور در آرژانتین شروع به کار کرد و از آن زمان فعالیت ها و دفاتر خود را در برزیل و مکزیک راه اندازی کرد و قصد دارد به شیلی و کلمبیا نیز گسترش یابد. در آرژانتین ، مجوز Mastercard و پرداخت دریافت شد.

پوملو ادعا می کند که حجم پرداخت کارت ها 900 میلیارد دلار در سال است و با این وجود 95 درصد از این تراکنش ها توسط مقامات محلی انجام می شود. این مشکلی است که بنیانگذاران این شرکت در نقش های قبلی آن را تجربه کرده اند و مشتاق حل آن با ایجاد زیرساخت های پرداخت جدید هستند.

گاستون ایریگوئن ، بنیانگذار و مدیرعامل پوملو در زمان آخرین افزایش حقوق شرکت گفت: “ما از تجربیات قبلی می دانیم که ساختن فناوری فین تک و به ویژه صدور کارت در آمریکای لاتین یک کابوس واقعی است.” “راه اندازی یک کارت پیش پرداخت ساده از 12 تا 18 ماه طول می کشد و متأسفانه شرکت ها باید تجربه دردناک تکرار این روند را در هر بازاری که در آن فعالیت می کنند تجربه کنند.”

پوملو

اعتبار تصویر: پوملو

هدف پوملو حل این مشکل با ایجاد نسل جدیدی از زیرساخت خدمات مالی است که به شرکت ها اجازه می دهد تا در سراسر آمریکای لاتین یک کسب و کار fintech ایجاد کنند و کارتها را “بسیار سریعتر” راه اندازی کنند ، که ایریگوین گفت زیربنای خدمات مالی “کاملاً منسوخ” است. و بسیار تکه تکه شده است. “

این استارتاپ ادعا می کند که پلتفرم API محور آن به شرکت ها این امکان را می دهد تا فرایندهای سازگاری را ایجاد کنند ، حساب های مجازی راه اندازی کنند که به سیستم های مالی محلی متصل هستند و کارت های اعتباری و اعتباری در سراسر آمریکای لاتین صادر کنند.

“هر بازار مقررات و تفاوت های ظریف خود را دارد و ارائه دهندگان قدیمی فناوری ضعیفی را ارائه می دهند با قیمت های گران “، او گفت. “اکثر بنیانگذاران و تیم های فنی از وضعیت موجود ناامید هستند و نمی توانند با توجه به نبود راه حل های منطقه ای محصولات خود را به اندازه کافی سریع مقیاس بندی کنند. هدف ما در Pomelo این است که LatAm را شبیه اروپا کنیم ، به این معنی که ما به شرکای خود کمک می کنیم بازارهای متعددی را در مدت زمان کوتاهی باز کنند و به آنها اجازه دهیم به جای نگرانی از مقررات ، ده ها قرارداد و ادغام پشتیبان ، تجارت خود را توسعه دهند. ”

جان کورتیوس ، شریک Tiger Global ، به آنچه ما در TechCrunch مشاهده کرده ایم ، اشاره می کند: صحنه فناوری LatAm “در حال شکوفایی” است و برخی از استارتاپ های نوظهور در حال تلاش برای تغییر کل صنایع هستند.

کرتیوس در بیانیه ای کتبی گفت: “ما در سال های اخیر شاهد برخی از محصولات شگفت انگیز مصرف کننده بوده ایم که بانکداری ، وام و بیمه مصرف کنندگان را مختل کرده اند.” “ما در حال حاضر از همکاری با Pomelo با توجه به دیدگاه منحصر به فرد آنها در مورد LatAm ، چشم انداز آنها برای زیرساخت های جدید fintech منطقه ای و یک تیم قوی قادر به اجرای با بالاترین استانداردها ، بسیار هیجان زده هستیم.”

در حال حاضر ، Pomelo دارای 100 کارمند است ، از جمله افرادی که قبلاً در Mercado Pago ، Amazon Payments ، Mastercard ، Nubank ، D-Local ، Lime و N26 کار کرده اند. به گفته ایریگوین ، که کارمند اولیه Google LatAm بود ، هدف آن استخدام 150 کارمند دیگر تا پایان سال 2022 است. او همچنین سومین بنیانگذار است ، با دو خروج قبلی (از جمله یکی به TripAdvisor) و مدیرعامل سابق Naranja X ، یکی از بزرگترین نئوبانک های آرژانتین.

(یادداشت جانبی: Pomelo می گوید که به همه کارکنان اختیار خرید سهام می دهد ، که در LatAm تا حدودی نادر است)

مطالب جدید  عملکرد ضعیف Bird در بازار سهام بر کل صنعت اسکوترهای الکترونیکی تأثیر می گذارد

این شرکت همچنین قصد دارد از سرمایه جدید خود برای تسریع نقشه راه محصولات خود و به منظور توسعه مشاغل استفاده کند.

یک هفته از سرمایه گذاری های مربوط به زیرساخت های fintech در آمریکای لاتین می گذرد. روز چهارشنبه ، ما Hash برزیل را پوشش دادیم ، یک فن آوری زیرساخت پرداخت ، 40 میلیون دلار در دور سرمایه C سری که توسط QED Investors و Kaszek هدایت می شود ، جمع آوری کردیم. ما همچنین از بسته شدن 108 میلیون دلاری Pismo مستقر در سائوپائولو در دور دور بودجه سری B که توسط SoftBank ، غول تجارت الکترونیک آمازون و شرکت سرمایه گذاری Accel مستقر در سیلیکون ولی انجام شده است ، خبر داد.