Stable 46.5 میلیون دلار در دور تحت رهبری Greycroft افزایش می دهد تا به مشاغل در مدیریت قیمتهای “ناپایدار” کالا کمک کند-TechCrunch

پایداراین موسسه که به منظور کاهش ریسک مشاغل به دلیل نوسانات قیمت کالاها کمک می کند ، امروز اعلام کرد که 46.5 میلیون دلار در دور دور سری A از بودجه توسط Greycroft جمع آوری کرده است.

Notion Capital ، Anthemis ، Continental Grain و حامیان فعلی Syngenta و Ascot نیز در تأمین مالی شرکت کردند ، که مجموع سرمایه گذاری استارتاپ مستقر در شیکاگو را از ابتدای سال 2016 تا حدود 50 میلیون دلار افزایش می دهد. Anthemis در اوایل سال 2020 ، 3.5 میلیون دلار پیشگام شد.

ریچارد کویسل بنیانگذار پسر یک کشاورز و تاجر سابق است. وقتی بزرگ شد ، او به طور مستقیم دید که چگونه نوسان قیمت کالا می تواند تأثیرات مخربی داشته باشد. هدف وی از Stable این است که به “میلیون ها کسب و کار که در معرض قیمت های ناپایدار کالا هستند ، کمک کند تا ریسک را به روشی ساده و م manageثر مدیریت کنند.”

به طور خلاصه ، استیبل می خواهد به مشاغل – به ویژه کسانی که در صنعت غذا و کشاورزی 8 تریلیون دلار هستند – راهی برای خرید بیمه بدهد تا از نوسانات احتمالی در قیمت کالا محافظت کند.

این استارتاپ در مسیر دستیابی به 500 میلیون دلار حق بیمه سالانه در سه سال پس از راه اندازی است ، که به گفته شریک Greycroft ، یان سیگالو ، می تواند آن را “سریع ترین رشد در حال توسعه” کند.

کویسل می گوید که او می خواهد Stable را بعد از اینکه متوجه شد این صنعت از سال 1848 چقدر کم نوآوری داشته است ، پیدا کرد ، زمانی که هیئت تجاری شیکاگو درهای خود را با مأموریتی برای اطمینان خریداران و فروشندگان محصولات تأمین کرد.

وی گفت: “من قصد ایجاد یک پلتفرم را دارم که ترکیبی از ابزارهای مدرن مانند یادگیری ماشین (AI) ، UX عالی و یک هدف واضح و متمرکز بر مشتری است تا به صنعت اولیه خود بازگردیم و مجدداً برای مشاغل با خطر مدیریت واقعی مرتبط باشم.” گفت. وقتی معاملات سهام در پلتفرم هایی مانند Robinhood هرگز آسان تر نبود ، چرا باید احساس کرد که برای محافظت از ریسک کالای خود به دکتری نیاز دارید؟ “

پلت فرم پارامتری این شرکت میزبان بیش از 5000 نمایه شخص ثالث از 70 کشور جهان است که می توانند برای خرید بیمه نامه ای در برابر افزایش یا کاهش قیمت غیرمنتظره خریداری شوند. مشتریان می توانند یک فهرست را برای سفارشی کردن قرارداد انتخاب کنند. پرداخت ها به صورت خودکار انجام می شود و به شاخص محلی یا بسیار مرتبط اشاره می کند تا ریسک پایه را به حداقل برساند.

Stable از یک شاخص برای ساده سازی انتقال ریسک استفاده می کند.

کویسل گفت: “به جای آنکه ضرر و زیان دقیقی را که شرکت با آن روبرو شده است برطرف کنیم ، از یک شاخص به عنوان نماینده استفاده می کنیم.” “بنابراین اگر از شاخص استفاده می کنید هرچه شاخص بیشتر با ریسک واقعی شما مرتبط باشد ، بهتر است. به همین دلیل ما بیش از 5000 نمایه داریم-بنابراین می توانیم یک قرارداد مبتنی بر شاخص ایجاد کنیم که بسیار دقیق باشد و دقیقاً ریسک واقعی مشتری را نشان دهد. “

به گفته وی ، مزیت بزرگ دیگر استفاده از شاخص این است که ادعاها می توانند کاملاً خودکار شوند و نیازی به پروسه ادعا نیست زیرا همه چیز از قبل توافق شده است – اشاره به شاخصی که آنها انتخاب کرده اند.

کویسل توضیح داد: “بنابراین اگر شاخص در حال حاضر 100 دلار است و مشتری خریدار مواد غذایی است – ممکن است بدانند که اگر شاخص به 120 دلار برسد ، ضرر می کنند.”

پایدار حق بیمه را دریافت می کند و سپس در صورت بالا رفتن شاخص از 120 دلار ، “پرداخت” می کند.

کویسل گفت: “پرداخت ما جایگزین درآمد از دست رفته مشتری می شود و ثبات مالی مورد نیاز آنها را فراهم می کند.”

کالسول خاطرنشان کرد: کالاهای کشاورزی فاسد شدنی هستند و در همه اشکال ، درجه ها و اندازه ها وجود دارند ، که استانداردسازی و تجارت در بورس را بسیار سخت می کند.

وی گفت: “نتیجه این است که فقط 8 of از کالاها برای تجارت در موارد مشابه مانند CME (بورس تجاری شیکاگو) در دسترس هستند ، که خرید محصولات مدیریت ریسک مانند قراردادهای آتی یا اختیار معامله را بدون ریسک زیاد دشوار می کند.”

به گفته کوسل ، تنها در صنعت محصولات کشاورزی ، بیش از 5 تریلیون دلار از کالاهای بازرگانی غیرمترقبه خود بیمه می شود. مشاغلی که می خواهند از ریسک خود صرفاً محافظت کنند نه معامله یا حدس و گمان ، ممکن است ریسک پذیری را پیچیده ، خطرناک یا ارعاب بدانند.

کویسل به TechCrunch می گوید: “ما از یک نوع یادگیری ماشینی بسیار پیچیده برای یافتن قیمت آن ریسک یا افزایش یا کاهش شاخص استفاده کرده ایم و این کار سه سال و نیم به طول انجامیده است.” “ما روزانه 62 تریلیون شبیه سازی برای مدیریت این امر انجام می دهیم و به دنبال قیمت مناسب برای مشتریان و همچنین برای ارائه دهندگان سرمایه هستیم.”

کوسل گفت ، همه گیری COVID-19 منجر به اختلالات عمده در زنجیره غذایی شد ، که تولید کنندگان و تولیدکنندگان را از خطرات احتمالی بیشتر آگاه کرد.

به عنوان مثال ، اگر یک اسموتی ساز معمولاً محصول خود را به زنجیره ای خواربار فروشی با قیمت ثابت 1 دلار در قوطی بفروشد و قیمت انبه (که می تواند تا 50 درصد هزینه باشد) نوسان زیادی دارد – ثبات مابه التفاوت را پرداخت می کند از هر چیزی که بیش از 20 درصد باشد

کویسل گفت: “این فقط به آینده اطمینان بیشتری می بخشد.” چه در سمت تولید کننده باشند و چه در حال خرید. »

استابل در شیکاگو ، آستین ، نیویورک سیتی و لندن فعالیت دارد. این شرکت قصد دارد از سرمایه جدید خود برای ایجاد تیم های فروش و بازاریابی در آمریکای شمالی و استخدام دانشمندان داده به ویژه در نیویورک و لندن استفاده کند.

پایدار در اوایل سال جاری تأییدیه نظارتی را دریافت کرد و به همین ترتیب اکنون با بسیاری از مشاغل بزرگ مواد غذایی در ایالات متحده و همچنین سازمان های کشاورزی که مایل به محافظت در برابر سقوط قیمت های آینده هستند ، همکاری می کند.

با گذشت زمان ، استیبل قصد دارد در بخشهای دیگر مانند بسته بندی ، ساختمان/چوب و انرژی و از لحاظ جغرافیایی به آمریکای مرکزی و جنوبی گسترش یابد. از آنجا که این شرکت می تواند هم به تولیدکنندگان و هم به مصرف کنندگان کالا خدمات ارائه دهد ، “به نظر می رسد در ماه ها و سال های آینده در تراکتورسازی و همچنین در بخش خزانه داری محبوب باشد”.

این شرکت 50 نفره یک مشاغل بیمه ای تحت نظارت است که با بیمه های مجدد “دارای رتبه A” همکاری می کند تا ریسک را بپذیرد.

“ما فقط یک پلت فرم فناوری هستیم. شغل ما این است که تا آنجا که می توانیم مشاغل مورد نیاز را پیدا کنیم ، ریسک را تعیین کنیم ، نمونه کارها را مدیریت کنیم ، تمام این ریسک را بیمه کنیم و تمام این ریسک را منتقل کنیم. “

با گرفتن کارمزد ثابت برای مشاغلی که به بیمه گذاران مجدد خود باز می گرداند ، مانند یک کارگزار درآمد کسب می کند.

بیمه گران اصطبل در مورد پتانسیل این شرکت صعودی هستند.

روث فاکس بلدر از Anthemis گفت که او به Stable کشیده شده است زیرا بسیار نادر است که فرصت سرمایه گذاری در “یک محصول واقعاً جدید” را داشته باشیم.

او از طریق ایمیل نوشت: “پایدار فقط یک تله موش بهتر نیست.” وی افزود: “این یک روش کاملا نوآورانه برای حفاظت در برابر تغییرات قیمت در کالاهای غیر تجاری است. بیمه قیمت کالاهای سفارشی قبل از راه اندازی Stable در سال جاری وجود نداشت. “

بلایدر افزود: پایدار از مقدار زیادی از داده های شاخص برای ایجاد محصولات حفاظتی “ساده” برای مشتریانی که در معرض نوسان قیمت کالا هستند ، استفاده می کند.

او گفت: “در حالی که مدلها به صورت جداگانه ، نسبتاً ساده و در نتیجه بیمه پذیر هستند ، علم داده و قدرت یادگیری ماشین در هر محصول پایدار حتی چند سال پیش قابل تصور نبود.” “نتیجه یک بیمه ساده و کاملاً مناسب قیمت کالا است.”

به نوبه خود ، سیگالو گریکروفت تحت تاثیر “دیدگاه منحصر به فرد” کویسل در بازار بیمه محصولات قرار گرفت.

او گفت: “او یک تیم شگفت انگیز از دانشمندان داده و متخصصان موضوعی را گرد آورد و ما احساس کردیم که این بازار می تواند سالانه صدها میلیارد دلار حق بیمه داشته باشد.” همچنین در کنار سایر سرمایه گذاری های بیمه گرایکرافت – مانند Bright Health ، بیمه شعبه و بیمه پای مناسب است.

هنگامی که از وی پرسید که استیبل چگونه با سایر پیشنهادات مشابه مقایسه می کند ، سیگالو گفت که هیچکدام را نمی شناسد.

او قبلاً در حرفه خود چنین چیزی را ندیده بودم ، “او به TechCrunch گفت ،” اما وقتی با مشتریان تماس می گرفتیم به ما می گفتند که هیچ جایگزینی وجود ندارد و این یک اقیانوس آبی کامل است. “