SpaceX و Blue Origin قراردادهای ناسا را ​​برای توسعه مفاهیم فرود ماه برای ماموریت های آینده Artemis منعقد کردند – TechCrunch

ناسا مجموعاً 146 میلیون دلار قرارداد به پنج شرکت از جمله SpaceX ، Blue Origin و Dynetics اختصاص داده است تا مفاهیم لندر را به عنوان بخشی از برنامه Artemis آژانس توسعه دهند.

این جوایز شامل 26.5 میلیون دلار به Blue Origin می شود. 40.8 میلیون دلار به Dynetics ؛ 35.2 میلیون دلار به لاکهید مارتین ؛ 34.8 میلیون دلار به نورثروپ گرومن ؛ و 9.4 میلیون دلار به اسپیس ایکس. تنها دو شرکت که پیشنهادات خود را ارسال کردند ، Blue Ridge Nebula Starlines و Cook & Chevalier Enterprises ، قراردادی دریافت نکردند.

این قراردادها تحت NextSTEP-2 (فناوریهای فضایی بعدی برای مشارکتهای اکتشافی) ضمیمه N: مطالعات سیستم استقرار پایدار انسان و کاهش خطر اعطا شد. در این درخواست ، که در ابتدای ماه ژوئیه منتشر شد ، آمده است که هدف از این قرارداد “مشارکت با شرکای تجاری بالقوه برای مطالعات مفهومی ، حفظ مفهوم HLS در مورد عملیات (توسعه زمینی و پرواز) و کاهش خطر است.”

در عمل این بدان معناست که شرکتهای منتخب مفاهیم طراحی لندر ، از جمله انجام آزمایشات اجزا را توسعه داده و آنها را برای مواردی مانند عملکرد و ایمنی ارزیابی می کنند.

این جوایز جدا از قرارداد Human Landing System است که اوایل سال جاری به SpaceX داده شد – قراردادی که Blue Origin و Dynetics آن را به عنوان یک ناظر دولتی مورد اعتراض قرار دادند و Blue Origin بعداً در شکایتی علیه ناسا که هنوز در جریان است مخالفت کرد.

با این حال ، نتیجه این دسته از جوایز به احتمال زیاد قراردادهای آینده توسعه لندر را در بقیه دهه آگاه خواهد کرد. آژانس در بیانیه ای گفت: “کار این شرکت ها در نهایت به شکل گیری استراتژی و الزامات درخواست آتی ناسا برای ارائه منظم حمل و نقل فضانوردان از مدار ماه به سطح ماه کمک می کند.”

مطالب جدید  شرکت بیمه برزیلی Justos 35.8 میلیون دلار در سری A تحت رهبری Ribbit Capital - TechCrunch جمع آوری کرد.

برنامه آرتمیس در سال 2020 با اهداف مختلفی نه تنها برای بازگرداندن انسان به ماه برای اولین بار از زمان آپولو ، بلکه برای ایجاد چنین روال سفر تا اواخر سال 2020 تاسیس شد. ناسا فقط روی ماه متوقف نمی شود. آژانس همچنین می خواهد به اکتشافات بین سیاره ای ، از جمله ماموریت های انسانی در مریخ ، گسترش یابد.