SoftBank با دو شریک جدید متمرکز بر سرمایه گذاری در مراحل اولیه-TechCrunch ، تعهد خود را به LatAm افزایش می دهد

در مارس 2019 ، SoftBank Group International هنگام اعلام خبرها ، خبرساز شد صندوق نوآوری SoftBank ، که با آن شروع به کار کرد تعهد 2 میلیارد دلاری سرمایه گذاری در استارتاپ های فناوری در آمریکای لاتین.

از آن زمان خیلی چیزها تغییر کرده است. سافت بانک نام صندوق را به SoftBank Fund America America یا به اختصار LatAm Fund تغییر داد. گروه سرمایه گذاری ژاپنی سرمایه گذاری خود را در منطقه افزایش داده است ، و تعدادی دیگر از سرمایه گذاران جهانی نیز همینطور. در حقیقت ، سرمایه گذاران خطرپذیر در نیمه اول سال 2021 مبلغ 6.2 میلیارد دلار به استارتاپ های آمریکای لاتین واریز کردند.

به عنوان گواهی بر تعهد مستمر خود به منطقه ، گروه سافت بانک امروز اعلام کرد که دو شریک مدیریتی جدید به تیم صندوق LatAm خود اضافه کرده است: رودریگو بائر و مارکو کامهاجی. SoftBank به طور اختصاصی به TechCrunch گفت: این دو بر “شناسایی و حمایت” شرکت های اولیه در سراسر منطقه آمریکای لاتین متمرکز خواهند شد.

بائر و کامهاجی به مارسلو کلور ، رئیس اجرایی SoftBank و COO گزارش می دهند ، وی خاطرنشان می کند که صندوق LatAm این شرکت در بیش از دو سوم از تقریباً دوجین سرمایه گذاری کرده است. تک شاخ ها در حال حاضر در منطقه فعالیت می کند او گفت که SoftBank امروزه “یکی از بزرگترین و فعال ترین” سرمایه گذاران فناوری در منطقه است.

این حرکت از این جهت قابل توجه است که استخدام کنندگان نشان می دهند گسترش صندوق SoftBank LatAm و به این معنی است که این شرکت در حال حاضر از شرکت ها در تمام مراحل منطقه حمایت می کند.

کلور در بیانیه ای اعلام کرد که با آوردن Baer و Camhaji ، “SoftBank” بهتر می تواند شرکت های با رشد بالا را شناسایی کرده و در هر مرحله از چرخه عمر آنها را پشتیبانی کند. “

سافت بانک بائر را یکی از پیشگامان صنعت سرمایه گذاری خطرپذیر برزیل توصیف می کند. وی از سال 2010 در بیش از 20 شرکت سرمایه گذاری کرده است. به گفته Crunchbase ، وی در سال 2010 Warehouse Investimentos را تاسیس کرد ، جایی که او تلاش های منبع معامله را رهبری کرد. او در ژوئن 2014 به تیم سرمایه گذاری Redpoint eVentures ، صندوق سرمایه گذاری اولیه VC در LatAm پیوست. او همچنین قبلاً مدیر مشارکت در مک کینزی بود و در Aurora Funds ، صندوق متمرکز خدمات درمانی در ایالات متحده ، کار می کرد. او همچنین با اندیور و چندین گروه فرشته فعالیت می کند.

Camhaji قبل از پیوستن به SoftBank ، مدیر توسعه تجارت در آمازون بود و مشارکتهای استراتژیکی را با فناوری های fintech در آمریکای لاتین برقرار کرد. او همچنین مدیرعامل Adianta ، یک شرکت تأمین مالی صورتحساب B2B برزیل بود. پیش از این ، Camahji بنیانگذار و شریک Yellow Ventures بود و سرمایه گذاری اولیه ای در استارتاپ های فناوری انجام می داد. او همچنین شریک و مدیر مالی Redpoint eVentures بود.

در ماه آگوست، شو نیاتا ، شریک مدیریتی در SoftBank که صندوق 5 میلیارد دلاری خود در آمریکای لاتین را رهبری می کند ، به پویایی اشاره کرد که ممکن است بدیهی به نظر برسد اما به ندرت بیان می شود: فناوری در LatAm اغلب بیشتر در مورد نقص به جای قطعبه

“اکثریت قریب به اتفاق جمعیت تقریباً در هر رده مصرفی کم هستند. به طور مشابه ، اکثر مشاغل از راه حل های نرم افزاری مدرن کم برخوردار هستند. “نیاتا به TechCrunch گفت. “چیزهای زیادی برای ساختن برای بسیاری از افراد و مشاغل وجود دارد. در سانفرانسیسکو ، اکوسیستم سرمایه گذاری زندگی را برای افراد و مشاغل که در حال حاضر در آینده زندگی می کنند کمی بهتر می کند. در LatAm ، کارآفرینان فناوری آینده را برای دیگران ایجاد می کنند.

برخی اخیر سرمایه گذاری سافت بانک در منطقه عبارتند از:

  • صنوبر، یک بازار خودروهای فرسوده متولد مکزیک اما اکنون در برزیل و آرژانتین نیز فعالیت می کند. “به کاروانا فکر کنید ، اما برای بازارهای نوظهور.”
  • راپی، جایی که “DoorDash-meet-Instacart” در سراسر آمریکای لاتین فعالیت می کند.
  • طبقه پنجم، بازار املاک برزیل.
  • اعتبارات قفل حقوق گیر افتاده در خانه ها و اتومبیل ها و سایر دارایی های مهم برای برزیلی ها را باز می کند.
  • مجوز ورزشگاه بازار تناسب اندام و سلامتی است که از طریق شرکت به کارکنان ارائه می شود.

همچنان که سرمایه گذاران جهانی به سرمایه خود در منطقه می پردازند ، واضح است که سافت بانک در مورد حمایت از استارتاپ ها در آمریکای لاتین تهاجمی تر شده است. در اوایل این هفته ، این شرکت همچنین از راه اندازی SoftBank Fund America America II ، دومین صندوق سرمایه گذاری خصوصی اختصاص داده شده با تمرکز بر شرکت های فناوری واقع در LatAm ، با تعهد اولیه 3 میلیارد دلار خبر داد.