SoftBank ، آمازون ، Accel و دیگران 108 میلیون دلار در بانکداری برزیل و ارائه دهنده خدمات مادون قرمز Pismo سرمایه گذاری کردند – TechCrunch

شکی نیست که فین تک در سالهای اخیر منفجر شده است. اما در کنار آن ، ما شاهد افزایش بودجه مربوط به شرکت هایی هستیم که زیرساخت هایی را فراهم می کنند که موسسات مالی – چه صاحبان سهام و چه فناوری های مالی – برای فعالیت سریعتر و رقابتی تر نیاز دارند.

Pismo مستقر در سائوپائولو یکی از این ارائه دهندگان زیرساخت است. و امروز ، این استارتاپ اعلام کرد که 108 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری B به رهبری SoftBank جمع آوری کرده است. جالب است که این بودجه همچنین شامل “مشارکت قوی” از غول تجارت الکترونیکی آمازون و شرکت سرمایه گذاری Accel مستقر در سیلیکون ولی ، همراه با Falabella Ventures ، PruVen و حامیان موجود Redpoint رویدادها و سرفصل بود. با آخرین افزایش حقوق ، Pismo در حال حاضر در مجموع 118 میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرده است.

این واقعیت که آمازون در یک ارائه دهنده زیرساخت LatAm برای صنعت خدمات مالی سرمایه گذاری کرده است قابل توجه است. به نظر می رسد که شرکت در حال سرمایه گذاری زمان و انرژی در آمریکای لاتین است و با این کار ، به روش های پرداخت و زیرساخت هایی که مصرف کنندگان خدمات آمازون خواهند داشت فکر می کند.

Pismo که در سال 2016 تأسیس شد ، لیستی از مشتریان معروف ، از جمله Banco Itaú (یکی از بزرگترین بانک های برزیل) ، BTG ، Cora ، N26 و Falabella. “پلت فرم” آن بیش از 4 میلیارد تماس API را ماهانه اداره می کند و بیش از 30 میلیون حساب را میزبانی می کند که مجموعاً بیش از 3.5 میلیارد دلار حجم معاملات در ماه را به همراه دارد. به گفته ریکاردو جوسوا ، مدیرعامل و بنیانگذار این شرکت ، در ابتدای امسال ، حجم معاملات آن کمتر از 1 میلیارد دلار در ماه بود. سال 2020 با مجموع کمتر از 10 میلیون حساب به پایان رسید. این کلیپ سریع رشد می کند و ماهانه حدود 2.5 میلیون حساب اضافه می کند.

به عنوان یک تجارت SaaS ، Pismo بیشتر پول در می آورد با اخذ هزینه معاملات به ازای هر حساب فعال هزینه دریافت می کند ، بنابراین قیمت ها بر اساس حجم کاهش می یابد. به عبارت دیگر ، هرچه مشتری بیشتری مشتری داشته باشد ، مبلغ کمتری برای هر حساب پرداخت می کند.

پلتفرم پردازش هسته ای بومی Pismo با هدف انعطاف پذیری و چابکی به بانک ها ، fintechs و دیگر موسسات مالی است. این کار به مشتریان اجازه می دهد محصولات خود را برای کارت و پرداخت ، بانکداری دیجیتال ، کیف پول های دیجیتالی و بازار عرضه کنند. Pismo همچنین ادعا می کند که به موسسات مالی اجازه می دهد “داده های اصلی خود را کنترل کرده و از آنها هوشمندانه استفاده کنند”. آن را پاسخ آمریکای لاتین به گالیله در نظر بگیرید.

جوسوا گفت: “ما اینجا هستیم تا به این موسسات کمک کنیم تا محدودیت نداشته باشند و برای نسل بعدی پرداخت ها و خدمات بانکی آماده باشند.”

حرف

اعتبار تصویر: حرف

در حالی که موفقیت بزرگی در LatAm به دست آورده است ، این شرکت قصد دارد از سرمایه جدید خود برای توسعه خارج از منطقه و همچنین “تسریع توسعه” فناوری های زیرساخت های بانک ، پرداخت و بازارهای مالی استفاده کند. Pismo در حال حاضر در آسیا مشتری دارد و قصد دارد دفاتر خود را در ایالات متحده (در آستین ، تگزاس) و انگلستان (در بریستول) افتتاح کند.

جوزوا گفت: “همه رقبای اصلی ما بازیکنان جهانی هستند.”

همچنین قصد دارد در فروش و استراتژی رفتن به بازار سرمایه گذاری کند. به گفته جوسوا ، تا به اینجا ، بدون تیم فروش و تلاش بازاریابی بسیار اندک سرمایه گذاری کرده است.

در اوایل سال جاری ، پیسمو شریک سابق مک کینزی ، ویشال دالال ، را به عنوان مدیر عامل عملیات جهانی استخدام کرد. یوسوا با فضای مالی بیگانه نیست. او همچنین Conductor (که اکنون Dock نامیده می شود) را تأسیس کرد ، که به عنوان اولین بستر پرداخت و خدمات بانکی LatAm شناخته می شود و مدیران سابق آن شرکت برای راه اندازی Pismo به او ملحق شدند.

“یک سال پیش ، بانک مرکزی [of Brazil] راه حل پرداخت فوری را راه اندازی کرد. جوزوا به TechCrunch گفت: بانک ها و فین تک ها در حال تلاش بودند. “از آنجا که ما فناوری را برای این نسل جدید ساخته بودیم ، آماده بودیم و 100 real زمان واقعی و موسسات قادر بودند بدون یک خط کد پیاده سازی کنند. این یک محصول بسیار ساده است که ما فکر می کنیم در همه جا پخش می شود ، حتی در ایالات متحده “

Pismo همچنین ، بدون هیچ شگفتی ، قصد دارد استخدام بیشتری انجام دهد – به ویژه این که به دنبال بیش از 200 مهندس است. این استارتاپ در مارس 2020 از 40 تیم تشکیل شده است و در حال حاضر بیش از 250 کارمند دارد که 85 درصد از آنها استعدادهای فنی می گویند.

اما فقط نباید Pismo را fintech یا شرکت BaaS نامید. Josua اصطلاح “techfin” را برای توصیف آنچه استارتاپ انجام می دهد ترجیح می دهد.

وی گفت: “ما قبل از هر چیز یک شرکت فناوری هستیم.” “ما حتی زیرساخت ها را برای شرکت های BaaS فراهم می کنیم. پنج نفر از مشتریان ما در حال ارائه راه حل BaaS به مشتریان خود هستند. “

سرمایه گذاران آن نسبت به پتانسیل های شرکت و نه فقط در LatAm – بلکه در سطح جهانی صعودی هستند.

الکس زاپیرو ، رئیس برزیل و شریک عملیاتی SoftBank ، Pismo را شرکتی می داند که “از ابتدا یک فناوری در سطح جهانی توسعه داده است که می تواند بسیاری از مشکلات مالی را به صورت مقیاس پذیر حل کند.”

وی از طریق ایمیل نوشت: “برخی از بزرگترین بانک ها و FI ها در LATAM از Pismo نه تنها برای حملات دیجیتالی خود بلکه برای محصولات اصلی خود استفاده می کنند و جایگزین ارائه دهندگان قدیمی می شوند.” “در عین حال ، برخی از پیچیده ترین فن آوری ها از محصولات خود با فناوری خود استفاده می کنند.”

Szapiro معتقد است که Pismo در موقعیت منحصر به فردی قرار دارد که یک پلت فرم فناوری “neocore” است که در حال حاضر عملیات گسترده ای را برای موسسات مالی اجرا می کند.

وی در بیانیه ای نوشت: “بنیانگذاران برجسته هستند و آرزوهای زیادی برای تبدیل Pismo به یک شرکت واقعاً جهانی دارند.”

اتان چوی ، شریک Accel ، گفت که شرکتش به دنبال “Galileo for LatAm” بود که با Pismo برخورد کرد. (Accel در واقع قبل از فروش آن به SoFi در اکتبر 2019 در Galileo سرمایه گذاری کرد.)

او گفت که به طور خاص ، Accel به دنبال شرکتی بود که زیرساخت های اصلی را برای فناوری های fintech فراهم کند ، اما همچنین شرکتی که تفاوت های اکوسیستم بانکی بازار محلی را درک می کرد.

در Pismo ، Accel آن چیزها و همچنین یک تیم م foundسس را پیدا کرد که امروز در ساخت نسخه “Gen1” Pismo کمک کرده است.

چوی گفت: “ما می دانستیم که وقتی به دنبال آن بودیم ، لازم بود یک پلت فرم نسل اول API و مبتنی بر ابر باشد.” “و این چیزی است که Pismo است. این قوی ترین پلت فرم از نوع خود است که می توانیم در منطقه پیدا کنیم و قوی تر از هر سکویی است که در سطح جهان می بینیم. این می تواند به همه چیزهایی که می توانید لیست کنید که یک fintech باید انجام دهد ، کمک کند. “

مطالب جدید  کوالکام Veoneer را با 4.5 میلیارد دلار خریداری می کند و قرارداد خود را با Magna - TechCrunch لغو می کند