Sofar و DARPA به دنبال استانداردسازی ابزارهای نظارت بر اقیانوس با Bristlemouth هستند – TechCrunch

اقیانوس برای صنایع بی شماری مهم است ، اما ما هنوز فقط تصور دقیقی از وضعیت کلی آن در هر زمان داریم. Sofar Ocean Technologies و DARPA برای تقویت نسل جدیدی از شناورهای نظارت بر اقیانوس و سایر دستگاه ها ، یک استاندارد سخت افزاری باز به نام Bristlemouth منتشر می کنند تا محققان به جای هدر دادن دلارهای ارزشمند خود در حل همان مهندسی ، یک گزینه خارج از قفسه داشته باشند. مشکلات از ابتدا

سوفار خود را “بستر اطلاعات اقیانوس در زمان واقعی” می نامد ، که ممکن است شما آن را نوعی خدمات آب و هوایی برای هفت دریا بدانید. برخلاف اتمسفر ، مشاهده اقیانوس از راه دور با ماهواره و رادار آسان نیست – شما باید صدها ، شاید هزاران دستگاه در واقع در آنجا وجود داشته باشید که بر روی امواج می تپند تا بتوانید حرکت ، شوری ، سطح آلاینده ها ، دما و غیره را درک کنید. بر.

در حالی که این شرکت دارای مشاغل خاص خود است که شبکه ای از شناورهای خود را نگهداری می کند ، که داده های ارزشمندی را تولید می کند و می تواند به افراد مختلف علاقه مند بفروشد ، همچنین می خواهد صنعت حس اقیانوس را به طور کلی پیش ببرد ، و مدیرعامل ایوان شاپیرو پیشنهاد می کند یکی از بهترین راه ها برای این کار ایجاد یک استاندارد سخت افزاری و نرم افزاری باز است.

رابط سوفر برای نمایش جریانها و دیگر شرایط اقیانوس.

فقدان استاندارد اتصال سخت افزاری مانع بزرگی برای توسعه و نوآوری است. شاپیرو به TechCrunch گفت: امروزه بخش بزرگی از بودجه اختصاص داده شده به توسعه فناوری های جدید اقیانوس صرف رفع مشکلات اساسی فنی – قدرت ، داده و ارتباطات – می شود تا نوآوری واقعی اقیانوس.

این بسیار شبیه به نحوه ادغام شرکت های فضایی در مورد ایده چند اتوبوس و فضاپیمای استاندارد است. اگر می خواهید گرد و غبار فضا را رصد کنید ، یا تابش خارج از اتمسفر یا اهداف تحقیق دیگری را اندازه گیری کنید ، می خواهید زمان و پول خود را صرف این ابزارها کنید ، نه برای ساختن یک فضاپیما. همانطور که Rocket Lab و دیگران شرط می بندند مردم ترجیح می دهند یک سفینه فضایی استاندارد را خریداری و سفارشی کنند تا چرخ را دوباره اختراع کنند ، Sofar فکر می کند که محققان با تمرکز بر اقیانوس ترجیح می دهند بر فناوری های کلیدی خود تمرکز کنند.

“مردم به ندرت مایل به ساختن یک شناور با سیستم های قدرت ، تله متری ماهواره ای ، GPS و یک هیدروفون تشخیص دلفین هستند. آنها در درجه اول می خواهند هیدروفون تشخیص دلفین بسازند ، اما در محیط امروزی (با توجه به نبود استانداردهای سخت افزاری) مجبور می شوند بقیه را نیز از ابتدا بسازند. تصویب تجاری سوفر و حمایت از بریستلموث برای شروع ارزش در اکوسیستم بسیار مهم است. “ما اولین کسی نیستیم که نیاز به استانداردسازی را تشخیص دادیم و اولین کسی نیستیم که به طور موثری به آن پرداخته ایم. ما هستند اولین کسی که این کار را به عنوان ارائه دهنده پلت فرم تجاری بزرگ انجام داد (دلیلی وجود دارد که USB از طرف اینتل ، IBM و مایکروسافت آمده است و نه یک کاغذ سفید از برکلی) ، و ما این کار را با مشارکت برخی از تأثیرگذارترین عوامل در این زمینه انجام می دهیم. دامنه.”

یک نمونه اولیه برای نشان دادن استاندارد Bristlemouth روی یک اسکله زنگ زده قرار می گیرد.اعتبار تصویر: فناوری های اقیانوس سوفر

از جمله این مهاجران می توان به دارپا ، دفتر تحقیقات نیروی دریایی و سازمان حفاظت از Oceankind اشاره کرد. همه درگیر موافقند که داده های بیشتر از سنجش اقیانوس تنها می تواند برای علم و صنعت مفید باشد.

در مورد خود استاندارد ، جزئیات از نظر فناوری مصرف کننده چندان هیجان انگیز نیست-این یک کیت یا مدل مرجع نیست (تصویر بالا یکی از شناورهای هوشمند خود Sofar است ، اگرچه همپوشانی وجود دارد) اما عمدتا یک مجموعه سخت افزاری-نرم افزاری است تمرکز بر مدولار و قابلیت همکاری ایده این نیست که شما یک Bristlemouth Basic بخرید و آن را ارتقا دهید ، بلکه بیشتر آنهایی که در صنعت هستند بر اساس استانداردی طراحی شده اند که مراحل اساسی مانند مدیریت نیرو ، ارتباطات و غیره را پوشش می دهد و اطمینان حاصل می کند که دستگاه های حاصله می توانند به راحتی با هم کار کنند. اطلاعات بیشتر در سایت رسمی Bristlemouth موجود است.

اطلاعات اقیانوس ها بخش مهمی از هر صنعتی است که دریا را لمس می کند ، از کشت لپه گرفته تا حمل و نقل دریایی تا نظارت بر تغییرات آب و هوا. اگر چیزی مانند Bristlemouth بتواند کمبود داده هایی را که این حوزه ها را محدود می کند ، کاهش دهد ، “اقتصاد آبی” قادر خواهد بود زودتر و با خیال راحت تر حرکت کند.