SmartRyde ، یک پلت فرم آنلاین ژاپنی برای ترانسفر فرودگاهی ، با سری A – TechCrunch توسعه جهانی را برانگیخته است

SmartRyde ، یک پلت فرم خدمات ترانسفر فرودگاهی ژاپنی از قبل رزرو شده ، بازاری است که مسافران را به اپراتورهای حمل و نقل محلی/آژانس های مسافرتی آنلاین (OTA) متصل می کند.

کیمورا به TechCrunch گفت ، سوتا کیمورا ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل SmartRyde ، SmartRyde را در سال 2017 تأسیس کرد ، هنگامی که هنگام سفر با خارج از کشور هنگام سفر با تاکسی از فرودگاه به هتل دچار مشکل شد.

SmartRyde ، که در حال حاضر خدمات ترانسفر فرودگاهی خود را در 150 کشور جهان با 700 فرودگاه در سطح جهان انجام می دهد ، با تقریبا 650 شرکت تاکسی و بیش از 25 آژانس مسافرتی آنلاین (OTA) از جمله Booking.com ، Expedia ، Trip.com ، Traveloka اندونزی و Despegar آرژانتین همکاری کرده است. ، کیمورا گفت.

کیمورا گفت ، بر خلاف خدمات مشابهی که قبلاً توسط شرکت های مسافربری ارائه می شود ، SmartRide علاوه بر رزرو بلیط هواپیما و هتل ها ، خدمات مسافرتی یک مرحله ای از جمله گشت و گذار را در اختیار مشتریان قرار می دهد. کیمورا افزود که این امر SmartRyde را خاص می کند و این شرکت به ترویج مشارکت با آژانس های مسافرتی آنلاین ، آژانس های مسافرتی و شرکت های حمل و نقل ادامه می دهد.

SmartRyde امروز اعلام کرد که 1.6 میلیون دلار از سری A را برای تقویت ادغام سیستم خود با OTA ها در طرف تقاضا ، ایجاد سیستم مدیریت رزرو برای اپراتورهای حمل و نقل در طرف عرضه و تسریع تحول دیجیتال در صنعت حمل و نقل پیش رزرو ، تضمین کرده است. کیمورا گفت ، این بودجه همچنین برای توسعه جهانی استفاده خواهد شد.

مطالب جدید  ناظر ضد انحصار بریتانیا از بررسی اولیه هوش مصنوعی مولد خبر داد

دور آخر توسط Angel Bridge به همراه سرمایه گذاران دیگر از جمله SG Incubate ، Yamaguchi Capital ، SMBC Venture Capital ، Hiroshima Venture Capital ، Iyogin Capital ، Inventum Ventures و Optima Ventures هدایت شد.

کیمورا گفت که این شرکت قصد دارد در شهرهای بزرگ و مقاصد گردشگری از جمله مکزیک ، اسپانیا ، تایلند ، جمهوری دومینیکن ، ایالات متحده (هونولولو ، لاس وگاس ، میامی) و ژاپن بیشتر گسترش یابد.

از زمان شیوع همه گیر در مارس 2020 ، SmartRyde کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است. با این حال ، تعداد رزروها ، از دسامبر 2020 ، مطابق بیانیه آن ، دوباره افزایش یافته است ، به ویژه گردشگران آمریکایی.

“به دلیل تاثیر COVID-19 ، تغییراتی در نحوه سفر مردم ایجاد شده است ، مانند اجتناب از ازدحام. تحت چنین روندی ، ما معتقدیم که خدمات ترانسفر فرودگاهی از طریق OTA ، که نقطه شروع رزرو سفر است ، بیشتر گسترش می یابد. “ریوتا یاماگوچی ، مدیر در Yamaguchi Capital گفت.

کیمورا گفت ، Talixo ، Holiday Taxis ، Transferz’s Taxi2Airport و Huangbaoche همتای جهانی آن هستند و اندازه بازار آنها حدود 10 میلیارد دلار است.

دایسوکه میازاکی ، مدیر SG Incubate ، می گوید: “ما در SmartRyde سرمایه گذاری کردیم زیرا از ماموریت آن” مشارکت در توسعه پایدار جوامع محلی از طریق حمل و نقل “ابراز همدردی می کنیم و به مدل تجاری آن که با بسیاری از بازیگران جهانی همکاری می کند ، توجه می کنیم. CVC گروه گاز Saibu