ScienceIO مخفی کاری را با میلیون ها نفر برای ساختار داده های سلامت کنار می گذارد – TechCrunch

سالها قبل از اینکه او یک تجارت مخفیانه را راه اندازی کند تا دنیای آشفته داده های سلامت را برطرف کند ، گوراو کاوشیک به آرامی نقاط را در مورد چگونگی تجسم بهتر می تواند بر پیامدهای سلامتی متصل کند. در سال 2018 ، این کارآفرین تازه کار با یک شرکت تحقیقاتی سرطان در بوستون و FlatIron Health کار می کرد تا ببیند چگونه بیماران سرطانی ، جهش در سرطان آنها و پیامدهای سلامتی با هم ارتباط دارند.

سرانجام ، تیم او تحلیلی انجام داد که نشان می داد بیماران مبتلا به سرطان سینه منفی سه گانه ، نوعی سرطان سخت که به ویژه زنان رنگین پوست را تحت تاثیر قرار می دهد ، به خوبی به ایمونوتراپی پاسخ می دهند.

با درک تأثیر اتصال داده های سازماندهی نشده بیماران به برنامه های درمانی ، کاوشیک انگیزه ای برای ScienceIO ، یک استارتاپ جدید که او با مدیرعامل بنیان گذاشته بود ، ایجاد کرد. ویل مانیدیس، همکار سابق Thiel و شریک مدیریت صندوق اتاق خواب. این استارتاپ از پردازش زبان طبیعی و تجزیه و تحلیل داده ها برای ایجاد یک پایگاه داده عظیم از داده های بیماران استفاده می کند که می تواند به ذینفعان در درک بهتر و درمان جامع مردم کمک کند.

“شما نمی توانید بدون نقشه حرکت کنید ، و هیچ نقشه ای برای مراقبت های بهداشتی وجود ندارد. اگر بخواهیم چیزهای اساسی را درک کنیم – مانند این که بیماران نیازهای شدید و برآورده نشده ای دارند و نیاز به توجه ویژه یا راه حل های جدید دارند ، یا یافتن درمان های جدید برای بیماری های نادر – کشف هزاران ساعت کار و سال ها طول می کشد. “

در حال حاضر ، ScienceIO اولین استارتاپی نیست که سعی در تعمیر داده های مراقبت های بهداشتی دارد. و احتمالاً آخرین مورد نخواهد بود. با این حال ، تمایز این استارتاپ این است که سالها صرف ایجاد پایگاه داده ای از آنچه که ادعا می کند نماینده ترین داده های موجود است ، کرده است.

“ما دو سال گذشته را صرف ساخت اولین بستر هوش مصنوعی مراقبت های بهداشتی در نوع خود کرده ایم. ما در حال استفاده از اولین رویکرد داده ها در زمینه هوش مصنوعی هستیم ، و فناوری لازم را برای تبدیل داده های متفاوت مراقبت های بهداشتی به داده های با کیفیت و قابل محاسبه در نظر می گیریم. ” “فرصت فوق العاده ای برای ایجاد راه حل های مبتنی بر داده در مراقبت های بهداشتی وجود دارد ، و ما هیجان زده هستیم که می بینیم یک اکوسیستم از شرکت ها ظهور کرده و از پلت فرم ما و گسترده تر سود می برد. [natural language processing] رنسانس. “

پردازش زبان طبیعی (NLP) یک فناوری پیشرفته است که درک گفتار انسان را برای رایانه ها آسان می کند. این شرکت توضیح داد که چگونه می توان از NLP برای تجزیه و تحلیل احساسات استفاده کرد ، که در آن فناوری به یک پست در رسانه های اجتماعی نگاه می کند و احساسات انسان پشت آن را پیش بینی می کند. کاربرد ScienceIO از NLP ترکیبی از یادگیری ماشینی برای یافتن متغیرهایی است که بر سلامت بیمار تأثیر می گذارد ، با استفاده از بیش از 9 میلیون شرایط پزشکی ، داروها ، دستگاه ها و ژن ها به عنوان سرنخ های بالقوه.

ScienceIO در عمل اعتبار تصویر: ScienceIO

گستردگی به این معنی است که محصول برای تعدادی از مشتریان مختلف بالقوه قابل اجرا است. به عنوان مثال ، به طور کلی ، کاوشیک فکر می کند که پزشکان قادر خواهند بود تصویر کامل تری از بیماران را بر اساس سوابق آنها ایجاد کنند.

کاوشیک می گوید: “بیمارانی که با آنها سر و کار دارید مشکلات زیادی در زمینه مراقبت های بهداشتی دارند و این کافی نیست که بگوییم ما سرطان شما را به خوبی درک می کنیم یا ما به طور مستقل شرایط اقتصادی و اجتماعی را درک می کنیم.” “این در مورد عمق باورنکردنی در هر زمینه موضوعی و کل بیمار بدون به حداقل رساندن آنها است.”

وی افزود: دلیلی که ما سه سال صرف صحبت نکردن با جهان و ایجاد این مجموعه داده ایم ، این بود که اطمینان حاصل کنیم که بیمارانی را معرفی می کنیم که آنچه را که پزشک باید ببیند ، به تصویر می کشند ، نه اینکه آنها را به خطرات زیستی آنها کاهش دهیم.

منیدیس مثالی ارائه داد که شامل ارائه دهندگان بیمه می شود که هزاران برنامه درمانی – و نقاط داده مانند کد قبض ، هزینه ها ، شرایط – را روزانه دریافت می کنند.

“شما سعی می کنید بفهمید چگونه اولویت بندی کنید [claims]یا برای ارسال به داوری یا جستجوی مواردی مانند کشف کلاهبرداری ، “منیدیس گفت. “شما می توانید از ScienceIO برای ساختار داده ها و سپس درک ادعاها استفاده کنید و سریعتر هزینه بیماران را جبران کنید.” [and] دقیقتر.”

قابل توجه است که ScienceIO پیگیری نمی کند ، فقط داده ها را بیشتر جستجو می کند و تجزیه و تحلیل هایی را ایجاد می کند که می تواند به بینش های قابل استفاده تبدیل شود. ScienceIO گفت که در حال حاضر در برنامه های آزمایشی با چندین مشتری قرار دارد ، اما از ارائه اسامی خاص خودداری کرد. نتایج این خلبانان ، از نظر Kaushik ، به آنها کمک می کند تا یک جدول زمانی واقعی برای دسترسی عمومی تعیین کنند.

پیشرفت های انجام شده تا کنون به کسب و کار سابق مخفیانه کمک کرده است که 8 میلیون دلار بذر جمع آوری کند. سرمایه گذاران در این دور شامل سرمایه گذاران نهادی مانند بخش 32 و Sea Lane Ventures و همچنین کارآفرینانی از جمله لاچی گروم و جاش باکلی هستند.