Roku بسته های جدید Streaming Stick 4K ، به روز رسانی نرم افزار با ویژگی های صدا و تلفن همراه را معرفی کرد – TechCrunch

هفته ها پس از معرفی آمازون از مجموعه به روز شده Fire TV که شامل تلویزیون های خود می شد ، Roku امروز محصولات رقابتی خود را در مسابقه ای برای جلب توجه مصرف کنندگان قبل از فصل تعطیلات خرید اعلام می کند. به روزرسانی های آن شامل یک Roku Streaming Stick 4K و Roku Streaming Stick 4K+ است-دومی که با ریموت صوتی جدیدتر Roku همراه است. این شرکت همچنین Roku Ultra LT را که نسخه منحصر به فرد Walmart از پخش کننده رده بالا است ، تازه می کند. و آخرین به روز رسانی نرم افزار ، Roku OS 10.5 را اعلام کرد که ویژگی های صوتی به روز شده ، یک کانال تلویزیونی زنده جدید برای صفحه اصلی و سایر تغییرات جزئی را اضافه می کند.

Streaming Stick 4K جدید بر اساس محصول چهار ساله Roku ، Streaming Stick+ساخته شده است ، زیرا همان نوع فاکتور فرم چوب را طراحی می کند که در پشت تلویزیون پنهان شده است. با این حال ، Roku ادعا می کند که این نسخه دارای پردازنده سریع تری است که به دستگاه اجازه می دهد تا 30 faster سریعتر بوت شود و کانال ها را سریعتر بارگذاری کند. Wi-Fi نیز بهبود یافته است ، سرعت بیشتری ارائه می دهد و الگوریتم های هوشمندی ارائه می دهد که به کاربران کمک می کند تا مطمئن شوند که در خانه هایی که شلوغی شبکه به طور فزاینده ای رایج است-به ویژه در شیوه کار از راه دور ناشی از همه گیری ، از گروه مناسب استفاده می کنند. استیک جدید از Dolby Vision و HDR 10+ پشتیبانی می کند و نام “4K” را به آن می بخشد.

این نسخه با ریموت صدای استاندارد Roku با همان قیمت 49.99 دلار عرضه می شود. برای مقایسه ، Fire TV Stick Max جدید آمازون با پردازنده سریعتر و Wi-Fi سریعتر 54.99 دلار است. با این حال ، آمازون افزودن Wi-Fi 6 و پشتیبانی از سرویس پخش بازی خود ، Luna را به عنوان دلیل ارتقاء اعلام می کند.

Streaming Stick 4K+ جدید Roku به جای آن Roku Voice Remote Pro را به بسته اضافه می کند. این ریموت جدید Roku است که در بهار راه اندازی شد و قابلیت شارژ مجدد ، یاب از راه دور گم شده و پشتیبانی از صدای بدون دست را از طریق میکروفون میدانی خود ارائه می دهد ، بنابراین می توانید چیزهایی مانند “هی روکو ، تلویزیون را روشن کن” را بیان کنید. یا به جای فشار دادن دکمه ها ، Netflix را راه اندازی کنید. این ریموت خریداری جداگانه 29.99 دلار است. این بسته نرم افزاری به قیمت 69.99 دلار به فروش می رسد که به معنای 10 دلار تخفیف برای خرید چوب و راه دور توسط خود آنها است.

اعتبار تصویر: سال

هر دو نسخه Streaming Stick از ماه اکتبر به صورت آنلاین و در فروشگاه ها به فروش می رسند.

Roku Ultra LT (79.99 دلار) ، که منحصراً برای Walmart ساخته شده است ، همچنین با پردازنده سریعتر ، فضای ذخیره سازی بیشتر ، رادیوی Wi-Fi جدید تا 50 درصد برد بیشتر ، پشتیبانی از Dolby Vision ، پخش صوتی بلوتوث و پورت اترنت داخلی

به علاوه ، Roku خاطرنشان می کند که TCL با نوار صوتی بی سیم Roku TV خود ، اولین شریک دستگاهی خواهد بود که از طرحهای مرجع معرفی شده در CES برای نوارهای صوتی بی سیم استفاده می کند. این دستگاه از طریق Wi-Fi به تلویزیون متصل می شود و با ریموت Roku کار می کند و در ماه اکتبر وارد خرده فروشان اصلی می شود و 179.99 دلار به فروش می رسد.

خبر مهم دیگر انتشار نرم افزار Roku OS 10.5 است. این به روزرسانی این بار تغییرات چشمگیری ایجاد نمی کند ، اما در عوض تا حد زیادی بر روی بهبود صدا و تلفن همراه متمرکز شده است.

قابل توجه ترین تغییر در مواجهه با مصرف کنندگان ، قابلیت افزودن یک کانال تلویزیونی زنده جدید به صفحه اصلی شما است که به شما امکان می دهد به راحتی به جای اینکه مستقیماً از مرکز پخش رایگان Roku بازدید کنید ، بیش از 200 کانال تلویزیونی زنده رایگان Roku Channel را راه اندازی کنید. به بخش Live TV بروید. این می تواند باعث شود که Roku بیشتر شبیه تلویزیون سنتی باشد ، زیرا برای اولین بار راهنمای تلویزیون خود را رها می کنند.

سایر ترفندها شامل پشتیبانی گسترده برای راه اندازی کانال ها با استفاده از دستورات صوتی است که اکثر آنها اکنون پشتیبانی می شوند. جستجوی صوتی جدید و پخش پادکست با ردیف بصری “موسیقی و پادکست” و Spotify به عنوان شریک راه اندازی ؛ توانایی کنترل تنظیمات صدا در برنامه تلفن همراه ؛ راهنمای راهنمای صوتی اضافه شده در تنظیمات ؛ و گزینه های پیکربندی صوتی اضافی برای بلندگوها و نوارهای صوتی Roku (به عنوان مثال استفاده از جفت بلندگوها و نوار صوتی در سمت چپ/مرکز/راست) یا به طور کامل 5.1 سیستم صوتی فراگیر).

یک ویژگی مفید برای وارد کردن ایمیل و گذرواژه در صفحه های تنظیم شده با استفاده از دستورات صوتی نیز جدید است. Roku می گوید داده های صوتی را خارج از دستگاه به شریک گفتار به متن خود ارسال می کند و صدا ناشناس است. Roku رمز عبور را دریافت نمی کند یا آن را ذخیره نمی کند ، زیرا مستقیماً به شریک کانال می رود. در حالی که همیشه نگرانی های مربوط به حریم خصوصی در مورد داده های صوتی وجود دارد ، این افزودنی از نقطه نظر دسترسی ، یک مزیت بزرگ است.

اعتبار تصویر: سال

یکی از تغییرات بیشتر در رادار ، اما به طور بالقوه مفید در سیستم عامل 10.5 ، ویژگی پیشرفته همگام سازی A/V است که به شما امکان می دهد از دوربین گوشی هوشمند برای کمک به Roku در تاخیر صدا در هنگام استفاده از هدفون های بی سیم برای گوش دادن استفاده کنید. تلویزیون. این ویژگی از طریق برنامه تلفن همراه ارائه می شود.

برنامه موبایل Roku در ایالات متحده با به روز رسانی OS 10.5 با افزودن برگه جدید Home برای مرور مجموعه فیلم ها و نمایش ها در ژانرها ، و “ذخیره لیست ، که به عنوان راهی برای نشانک گذاری نمایشها یا فیلم هایی که ممکن است در مورد آنها بشنوید – مانند هنگام گفتگو با دوستان – و بخواهید به یاد داشته باشید که بعداً وقتی پشت تلویزیون هستید و به تماشای تلویزیون می نشینید.

به روز رسانی نرم افزار طی هفته های آینده بر روی دستگاه های Roku عرضه می شود. معمولاً ابتدا به بازیکنان Roku می آید ، سپس به تلویزیون ها می آید.