Insuretech ، پس از رونق فین تک ، در آفریقا داغ می شود – TechCrunch

بر اساس گزارش اخیر مک کینزی و شرکت (و این شامل بازار بزرگ آفریقای جنوبی است ؛ آن را بردارید و آفریقا حتی عقب تر است). اما رشد اقتصادی و گسترش سریع خدمات دیجیتالی و تلفن همراه همه چیز را تغییر می دهد: کوچکترین بازار بزرگترین فرصت رشد به نظر می رسد.

این گشایشی برای بازیکنان جدید است. Safaricom ، شرکت مخابراتی کنیا که پلتفرم پرداخت جدید تلفن همراه M-Pesa را راه اندازی می کند ، در حال کار بر روی یک محصول بیمه جدید در برابر خسارت اموال ، سرقت و از دست دادن جان به طور موقت به نام Bima است. با این حال ، زمانی که (و در صورت) راه اندازی شود ، در کنار تعداد کمی از شرکت های در حال رشد که وارد عرصه می شوند ، وارد بازار می شوند و رویکردهای نوآورانه تری را با محصولاتی که نیازها و محدودیت های مصرف کنندگان را برآورده می کند ، دنبال می کنند. منطقه

تصویر وسیع تری برای استارتاپ های بیمه ای تا کنون در کنیا تکه تکه بوده است ، در حالی که نفوذ در این کشور در حال حاضر کمتر از 3 درصد است. اما این امر زمینه ای برای نوآوری نیز باقی می گذارد.

اضافه کردن سابقه ای که در زمینه خدمات مالی مجاور ثبت شده است و یک مثال جالب برای نحوه توسعه فناوری بیمه به دست می آورید. Fintech به عنوان یک منطقه داغ برای سرمایه گذاری و رشد تبدیل شده است ، Flutterwave ، Wave ، Kuda و Thunes همگی در سال گذشته دور هم جمع شده اند و در مقایسه با همتایان خود در مناطق توسعه یافته ، با توجه به انتظارات زیادی از رشد ، رشد چشمگیری داشته اند. به

مک کینزی در گزارش اخیر خود گفت که افزایش تقاضا برای راه حل های دیجیتال ، با عمیق شدن نفوذ تلفن های هوشمند و اینترنت های داخلی مقرون به صرفه در سراسر قاره ، فرصت هایی را برای فناوری های بیمه ایجاد کرده است که وارد عمل شده و محصولات نوآورانه ارائه دهند.

در این بیانیه آمده است: “رقابت بین بازیکنان در حال حاضر منجر به نوآوری و اختلال قابل توجهی در بازار بیمه آفریقا شده است ، به طوری که بیمه گذاران با استفاده از فناوری ، بخش ها یا خدمات خاصی را هدف قرار داده و هزینه ها را کاهش می دهند.”

به نظر می رسد محصولات مبتکرانه ای که در سراسر قاره عرضه می شوند بیشتر مشتری محور هستند که امکان پرداخت های خرد ، ثبت نام های انعطاف پذیر و دسترسی به طیف گسترده ای از خدمات را از طریق تلفن های همراه فراهم می کند. از جمله مواردی که دسترسی مشتریان به خدمات بیمه را آسان می کند ، می توان به بیمه Griffin کنیا اشاره کرد که به مشتریان امکان می دهد از طریق برنامه تلفن همراه خود به تمام خدمات دسترسی داشته باشند ، هزینه خودرو را به صورت اقساط پرداخت کنند و هنگام سفر به خارج از کشور ، پوشش را متوقف کنند. این شرکت بیمه یک شرکت خواهر با فناوری های Lami است که در ماه مه امسال 1.8 میلیون دلار برای توسعه پلت فرم بیمه API در سراسر آفریقا جمع آوری کرد.

مطالب جدید  Google Search Console Search Analytics API از Discover، News و Regex بهره می برد

استارتاپ هایی مانند بیما ، که محصول Safaricom نیز نامیده می شوند ، خدمات دیگری مانند پزشکی از راه دور ارائه می دهند که مشاغل اصلی بیمه آنها را تکمیل می کند. اولین پلتفرم تلفن همراه که بیمه نامه های عمر و سلامت را ارائه می دهد ، همراه با پزشکی از راه دور برای حمایت از دومی ، سال گذشته 30 میلیون دلار برای ایجاد خدمات بیمه های خرد و خدمات درمانی با هدف بازارهای نوظهور جمع آوری کرد. این استارتاپ در اروپا تأسیس شد اما در درجه اول در 7 کشور آسیایی و در غنا ، تانزانیا و سنگال در آفریقا فعال است. این شرکت افرادی را که کمتر از 10 دلار در روز درآمد دارند ، هدف قرار می دهد و هدف آن این است که حداقل 75 درصد از مشتریان خود را به عنوان اولین بیمه گذار داشته باشد.

آناناس مستقر در آفریقای جنوبی یکی دیگر از فناوری های رو به رشد بیمه ای است که خدمات مبتنی بر تلفن همراه را ارائه می دهد و کاغذبازی را کاهش می دهد و نیاز به بازدید از دفتر برای ثبت نام یا پردازش ادعاها را دارد و خود را با رفتار سریع مشتری تغییر می دهد. این شرکت ، که اخیراً دامنه خدمات خود را شامل بیمه اتومبیل کرده است ، اکنون بیمه کامل بیمه ای را برای مشتریان خود فراهم می کند- که همه آنها توسط Old Mutual تأیید شده است.

فرصت های فناوری بیمه در بخش هایی مانند کشاورزی نیز با استارتاپ هایی مانند Oko که در مالی و اوگاندا فعالیت می کند در حال توسعه است و محصولات بیمه ای خودکار را بر اساس داده های ماهواره ای و پرداخت های تلفن همراه ارائه می دهد. این استارتاپ که 1.2 میلیون دلار در اوایل امسال جمع آوری کرد ، کشاورزان را تحت تأثیر حوادث شدید آب و هوایی مانند خشکسالی و سیل قرار می دهد.

مطالب جدید  10 سال شکست فین‌تک: 3 ایده دیگر که نتوانستند به تبلیغات اولیه دست پیدا کنند

حتی Safaricom در حال حاضر برخی از اقدامات اولیه خود را در فضا آغاز کرده است ، در قالب یک محصول بیمه خانه که اقلامی مانند لوازم الکترونیکی و مبلمان را که با همکاری Jubilee Insurance ، بیمه گذار کنیا ارائه می دهد ، پوشش می دهد. این سرویس – که کاربران می توانند از طریق USSD ثبت نام کنند و هزینه آن را بپردازند (فناوری تلفن همراه که برای انواع خدمات داده در آفریقا استفاده می شود ، که با تکیه بر شبکه اولیه 2G نیاز به برنامه های پرهزینه داده تلفن همراه را دور می زند) – پوشش های بیمه ای را ارائه می دهد که هزینه آن بالا است. به 13 دلار در ماه با حداکثر پرداخت 10،000 دلار. (به نظر می رسد خدمات بیمه ای Safaricom که هنوز راه اندازی نشده است ممکن است رویکرد متفاوت و مستقیم تری در مورد نحوه ارائه محصول به بازار داشته باشد ، به همین دلیل ممکن است به تأییدیه های نظارتی و دیگر برای مخابرات نیاز داشته باشد.)

با این حال ، همه چیز برای ارائه دهندگان بیمه و کسانی که ممکن است بخواهند عمیق تر در آن فضا حرکت کنند ، همگانی نیست.

Safaricom – با استفاده از 39.9 میلیون مشترک تلفن همراه خود در کنیا تا مارس سال جاری و یک سرویس بسیار چسبناک که در حال حاضر در قالب یک سرویس پرداخت در حال نوسان کامل است – با یک چلپ چلوپ به آن استخر می رود ، اگرچه مشخص نیست که آیا اینگونه خواهد بود یا خیر شنا کردن در این مرحله: خدمات بیمه این شرکت در دسامبر 2020 وارد پروسه تأیید مقررات شد و سخنگو از ارائه زمان بندی برای راه اندازی تجاری خودداری کرد.

راه اندازی یک تلاش جدید برای شرکت Safaricom نشان می دهد که چگونه شرکت مخابراتی همچنان به دنبال راه هایی برای تنوع بخشیدن به خدمات صوتی ، داده و پیام رسانی سنتی خود است.

در آخرین گزارش کسب و کار پایدار که دو هفته پیش منتشر شد ، ارائه خدمات جدید ارائه شده است. این شرکت همچنین اخیراً یک سرویس ویدیویی درخواستی با نام Baze راه اندازی کرده است که به محتواسازان آنلاین اجازه می دهد تا از محتوای خود درآمد کسب کنند و مشترکان می توانند با هزینه روزانه 0.18 دلار به محتوا دسترسی داشته باشند. این سرویس با سرویس های پخش مانند Netflix ، Showmax ، یک سرویس آفریقای جنوبی و Amazon Prime Video رقیب است که به دلیل هزینه برای اکثر دارندگان تلفن های هوشمند دور از دسترس است.

مخابرات در این گزارش گفت که در حال بررسی فرصت های جدید رشد در کشاورزی ، آموزش ، مراقبت های بهداشتی ، خدمات مالی نسل بعدی ، توسعه منطقه ای و همچنین در شرکت های کوچک و متوسط ​​(MSME) است.

مطالب جدید  ارزش راه اندازی Fintech Tag در بزرگترین دور بذر پاکستان - TechCrunch ، 100 میلیون دلار است

پیتر ندگوا ، مدیرعامل Safaricom در بیانیه ای گفت: “در آینده ما تلاش خواهیم کرد تا نقش مهمی در پیشبرد مراقبت های بهداشتی و آموزش و همچنین ایجاد ثروتمند و کشاورزان با ثروتمند داشته باشیم.”

در حال حاضر Safaricom DigiFarm را اداره می کند ، سرویسی که در آن کشاورزان با قیمت های تخفیف دار به محصولات کشاورزی دسترسی پیدا می کنند. DigiFarm همچنین کشاورزان را به بازار پیوند می دهد ، وام هایی را برای فعالیت های کشاورزی و مواد آموزشی ارائه می دهد. Safaricom می گوید که این پلتفرم 14000 عضو فعال دارد.

در راستای برنامه های مخابرات برای افزایش جریان درآمد و گسترش منطقه ای ، کنسرسیوم تحت رهبری Safaricom در ماه مه امسال به طور رسمی یکی از مجوزهای فعالیت در اتیوپی توسط اداره ارتباطات اتیوپی را دریافت کرد. این کنسرسیوم متشکل از گروه Vodafone و عضو آن Vodacom ، شرکت Sumitomo Corporation ژاپن و CDC Group سال آینده خدمات خود را در اتیوپی راه اندازی می کنند. در این بیانیه آمده است که اتیوپی بازار جدیدی از 4 میلیون شرکت کوچک و متوسط ​​و جمعیتی که پیش بینی می شود تا سال 2030 به 130 میلیون نفر برسد ، باز خواهد کرد.

Safaricom به عنوان شرکت پشت M-Pesa شناخته می شود ، سرویس پول موبایلی که مشتریان خود را قادر به ارسال و دریافت پول و همچنین پرداخت قبوض آب و برق فقط با شماره تلفن خود می کند و آن را به نوعی پروکسی بانک تبدیل می کند. میلیون ها نفر از ساکنان “بدون بانک” منطقه را شامل می شود. این سرویس به تازگی از صوت پیشی گرفته و به عنوان بالاترین درآمد سافاریکوم پس از آنکه درآمد این پلتفرم برای سال مالی منتهی به مارس به 745 میلیون دلار رسید ، تبدیل شد.

مشتریان M-Pesa همچنین به Fuliza ، یک سرویس اضافه برداشت ، دسترسی دارند و می توانند از طریق خدمات شخص ثالثی که در برنامه M-Pesa ادغام شده است ، وام های کوتاه مدت دریافت کنند. M-Pesa می تواند به عنوان یک لنگر برای خدمات جدیدی که از بیمه تا بی نهایت آنلاین ارائه می شود ، عمل کند: برای بازاریابی محصولات جدید ، Safaricom می تواند از 28.3 میلیون مشتری فعال تلفن همراه خود در کنیا استفاده کند و خدمات را به نوعی تبدیل کند. “برنامه فوق العاده”