Hai Robotics 200 میلیون دلار برای ربات انبار خود – TechCrunch دریافت می کند

Hai Robotics ، یک استارت آپ روباتیک انبار مستقر در شنژن ، چین که سیستم روباتیک مستقل و رسیدگی به پرونده (ACR) را توسعه می دهد ، اعلام کرد که 200 میلیون دلار جمع آوری کرده است. این بودجه از دو دور حقوق صاحبان سهام جداگانه ، سری C و سری D تامین می شود که به طور همزمان افشا می شوند.

بودجه سری C آن توسط 5Y Capital ، با مشارکت Sequoia Capital China ، Source Code Capital ، VMS ، Walden International و Scheme Capital هدایت شد ، در حالی که دور سری D توسط Capital Today همراه با سرمایه گذاران فعلی از جمله Sequoia Capital China ، 5Y Capital ، هدایت شد. کد منبع Capital ، Legend Star و 01VC.

آخرین منابع مالی ، که پس از دور 15 میلیون دلاری سری B+ در ماه مارس امسال به دست می آید ، برای تقویت ناوگان ربات خود با ارتقاء فناوری ، نفوذ بیشتر به بازار جهانی ، استخدام استعدادها و حمایت از مدیریت زنجیره تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

Hai Robotics ، که در سال 2016 تأسیس شد ، دارای پنج شرکت تابعه خارجی در هنگ کنگ SAR ، ژاپن ، سنگاپور ، ایالات متحده و هلند با مشتریان بین المللی در بیش از 30 کشور است. این شرکت در سال جاری با استقرار روبات های انبار HAI در بزرگترین کتابفروشی آنلاین Booktopia استرالیا برای رسیدگی به بسته بندی و ارسال سفارشات وارد استرالیا شد.

ریچی چن ، بنیانگذار و مدیرعامل Hai Robotics می گوید: “جهت گیری اصلی آینده ما متمرکز بر گسترش بازار خارج از کشور و بومی سازی خدمات ما خواهد بود.”

Hai Robotics یک سیستم مستقل رسیدگی به پرونده (ACR) را توسعه می دهد که راه حل های اتوماسیون انبارها را از طریق فناوری روباتیک و الگوریتم های AI برای صنعت انبار لجستیک ارائه می دهد. براساس اظهارات این شرکت ، بیش از 400 ثبت اختراع جهانی در زمینه هایی مانند کنترل روبات ها و مدیریت انبارها دارد.

بر اساس گزارش Logistics IQ ، پیش بینی می شود بازار جهانی اتوماسیون انبارها تا سال 2026 به 30 میلیارد دلار با CAGR 14 درصد از 15 میلیارد دلار در سال 2019 افزایش یابد.

این روزها تعدادی از استارتاپ ها و شرکت های بزرگ فناوری در حال ساخت روبات های انبار هستند – کاربردهای صنعتی به طور کلی یکی از اولین و موفق ترین موارد استفاده از روبات ها است. برخی دیگر شامل Fetch Robotics ، NextShift Robotics و Alog Tech هستند.

چن همچنین گفت که این شرکت از جنبه های زیادی از جمله هزینه پروژه و قابلیت سفارشی سازی با دیگر همتایان جهانی متفاوت است. Hai Robotics بیش از 200 پروژه در سراسر جهان با 2000 روبات ACR مستقر کرده است. سیستم ACR آن را می توان در صنایع مختلف مانند پوشاک ، تجارت الکترونیکی ، خرده فروشی ، تولید ، 3PL ، الکترونیک ، داروسازی ، انرژی و خودرو استفاده کرد. این شرکت با لجستیک جهانی و شرکت های زنجیره تامین از جمله LG CNS ، MUJIN ، BPS Global و Savoye همکاری کرده است.

در سال 2015 ، این شرکت اولین سیستم ACR خود (با نام HAIPICK A42) را راه اندازی کرد ، که می تواند جعبه ها و کارتن ها را در قفسه های ذخیره تا ارتفاع 5-7 متر انتخاب و تا 9 بار را به نوار نقاله حمل کند.

Hai Robotics چندین مدل دیگر در این خط دارد.

“روبات رسیدگی کننده به پرونده روی روند بازار حرکت می کند که به سمت جریان های کوچکتر حرکت می کند ، مانند برداشتن پالت به جمع کردن کیف. Guo Shanshan ، شریک Sequoia Capital China گفت ، بسیار خوشحالیم که شاهد رشد سریع شرکت با نوآوری خوب هستیم.