GrubMarket 120 میلیون دلار افزایش می یابد و 1 میلیارد دلار+ پیش از پول ارزش گذاری می شود تا زنجیره تامین مواد غذایی را در پیش بگیرد-TechCrunch

وقتی مردم در مورد خدمات “تحویل آنلاین غذا” صحبت می کنند ، به احتمال زیاد آنها به Uber Eats ، Instacarts و Getirs این جهان فکر می کنند. اما امروز یک استارتاپ که با جنبه های دیگری از بازار دست و پنجه نرم می کند – با زنجیره تأمین که بعداً چرخ ماشین بزرگتر توزیع مواد غذایی را می چرخاند – با رشد خود ، دور جدیدی از بودجه را اعلام می کند.

GrubMarket ، که نرم افزار و خدماتی را ارائه می دهد که به پیوند و مدیریت روابط بین تامین کنندگان مواد غذایی و مشتریان آنها کمک می کند – که شامل عمده فروشان و سایر توزیع کنندگان ، بازارها و سوپر مارکت ها ، استارت آپ های تحویل ، رستوران ها و مصرف کنندگان است – 120 میلیون دلار در سری E دریافت کرده است. دور بودجه

این بودجه از مجموعه وسیعی از سرمایه گذاران تامین می شود. صندوق های Liberty Street ، Walleye Capital ، Japan Post Capital ، Joseph Stone Capital ، Pegasus Tech Ventures ، Tech Pioneers Fund از جمله حامیان جدیدی هستند که توسط سرمایه گذاران موجود Celtic House Asia Partners ، INP Capital ، Reimagined Ventures ، Moringa Capital Management ، به آنها ملحق می شوند. و دیگران ، به همراه سایر شرکت کنندگان ناشناس

مایک خو ، بنیانگذار و مدیرعامل GrubMarket (در تصویر بالا) به من می گوید که این شرکت در حال حاضر از لحاظ اقتصادی سودآوری زیادی دارد. این در حالی است که میزان درآمد سالانه آن 1 میلیارد دلار است و درآمد آن نسبت به سال گذشته 300 درصد افزایش یافته و برخی بازارها مانند نیویورک حتی بیشتر رشد کرده اند (از کمتر از 10 میلیون دلار به 100 میلیون دلار رسید).

در حال حاضر در آریزونا ، کالیفرنیا ، کانکتیکات ، جورجیا ، میشیگان ، نیویورک ، نیوجرسی ، میسوری ، ماساچوست ، اورگان ، پنسیلوانیا ، تگزاس و واشنگتن و حدود 40 انبار در سراسر کشور. GrubMarket پیش از پول بیش از 1 میلیارد دلار ارزش گذاری کرده بود ، و اکنون به دنبال رشد بیشتر است ، هم از نظر قلمرو و هم از نظر فناوری ، و در بازار پیش می رود که تا حد زیادی از رقبا غایب است.

مطالب جدید  آمازون Echo Dot را با Echo Pop 40 دلاری کاهش می دهد

وقتی من در مصاحبه ای در مورد رقبا از او پرسیدم: “ما هنوز اولین حرکت دهنده در این فضا هستیم.” “هیچ کس دیگری مانند ما در سمت زنجیره تامین ادغام نمی کند. ما در حال تلاش برای تحکیم زنجیره تأمین غذایی آمریکا از طریق فناوری های نرم افزاری هستیم ، در حالی که در تلاش هستیم بهترین راه حل ها را در این فضا پیدا کنیم. “

(و در برخی زمینه ها ، ارزش 1 میلیارد دلار+ بیش از دو برابر ارزش GrubMarket در اکتبر 2020 است ، زمانی که 60 میلیون دلار به ارزش 500 میلیون دلار پس از پول جمع آوری کرد.)

ژو افزود ، در دراز مدت ، برنامه بررسی IPO است که به طور موقت اسناد و مدارک را تا تابستان 2022 تشکیل می دهد.

GrubMarket چندین سال پیش به عنوان یکی از بسیاری از شرکت هایی که به دنبال ارائه خدمات کارآمدتر از مزرعه به میز هستند ، شروع به کار کرد. با توجه به علاقه روزافزون مصرف کنندگان به مواد غذایی با کیفیت بالاتر و قابل ردیابی ، فرصتی برای ایجاد بستری برای پیوند تولیدکنندگان با مصرف کنندگان ، رستوران ها و خواربارفروشی هایی که محصولات آنها را خریداری می کردند ، ایجاد شد. (اتفاقاً ، فروشگاه های مواد غذایی ممکن است مستقل یا چیزی بسیار بزرگتر باشند: یکی از بزرگترین مشتریان GrubMarket Whole Foods است که از GrubMarket برای عرضه محصولات در مناطق خاصی از ایالات متحده استفاده می کند. در حال حاضر بزرگترین مشتری این شرکت است.)

همانطور که سال گذشته نوشتیم ، GrubMarket-مانند بسیاری از خدمات تحویل مواد غذایی دیگر-دریافت که همه گیری در ابتدا یک تقاضای بزرگ و افزایش سریع تقاضا را از آن طرف مصرف کننده تجارت ارائه می دهد ، زیرا افراد بیشتری به سفارشات مبتنی بر اینترنت روی آوردند. خدمات تحویل برای جبران این واقعیت است که بسیاری از فروشگاه ها بسته شده اند ، یا آنها فقط می خواهند میزان خریدهایی را که به صورت حضوری انجام می دهند برای کاهش سرعت شیوع کووید -19 محدود کنند.

اما به سرعت پیش بروید ، در حالی که این استارتاپ هنوز به مصرف کنندگان خدمات ارائه می دهد ، در حال حاضر این بخش اصلی تجارت آن نیست. در عوض ، B2B2C است که به شرکت هایی که به نوبه خود به مصرف کنندگان خدمات می دهند ، خدمات رسانی می کند. خو می گوید در کل ، تقاضای مصرف کنندگان نسبت به یک سال قبل به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

مطالب جدید  آگهی دهندگان می توانند در هفته های آینده مقادیر تبدیل را در مزایده هوشمند تنظیم کنند

خو گفت: “ما فکر می کنیم که بازگشایی رستوران ها به این معنی است که افراد بیشتری دوباره در خانه غذا می خورند و زمان کمتری را در خانه می گذرانند.” خرید آنلاین مواد اولیه من نمی خواهم به سایر شرکت های فناوری غذا توهین کنم ، اما فکر می کنم بسیاری از آنها همین وضعیت را خواهند دید. من فکر می کنم B2C در آینده به کندی پیش می رود. “

گشایش GrubMarket نه تنها خود را به عنوان یک واسطه بین تولیدکنندگان و خریداران ، بلکه برای انجام این کار از طریق فناوری و تثبیت آنچه که تا به امروز یک بازار بسیار منطقه ای و تکه تکه شده بود ، انجام می دهد.

GrubMarket در سه سال گذشته حداقل 40 شرکت را راه اندازی کرده است. در حالی که برخی از این موارد برای گسترش جغرافیایی آن کمک کرده است (تنها 10 مورد را در منطقه لس آنجلس به دست آورد) ، بسیاری از آنها نیز دو برابر فناوری شده اند.

اینها شامل Farmigo ، زمانی که مدعی Disrupt Battlefield بود و به ارائه دهنده نرم افزار CSAs تبدیل شد (منطقه ای که GrubMarket فرصتهای زیادی برای آن می بیند) ، و همچنین نرم افزاری برای کمک به مزارع برای مدیریت پرسنل تجاری ، بیمه و موارد دیگر: مدیریت مزرعه اقیانوس آرام نمونه ای از مورد اخیر است.

نرم افزار داخلی GrubMarket ، WholesaleWare ، یک سرویس مبتنی بر ابر برای کشاورزان و سایر تولید کنندگان مواد غذایی ، شاهد افزایش فروش آن در سال گذشته 3500٪ بود و اکنون بیش از 4 میلیارد دلار فعالیت عمده فروشی و خرده فروشی در ایالات متحده و کانادا

روشهای آشکاری برای گسترش آنچه GrubMarket در نیازهای مشتریان خود در زمینه خرید انجام می دهد وجود دارد ، اما این بازار از بسیاری جهات یک بازار شلوغ است. (و نه فقط شلوغ ، بلکه مملو از شرکت های بزرگ. همین امروز ، Toast ، شرکتی که نرم افزار برای رستوران ها می سازد ، برای 717 میلیون دلار IPO با بالقوه 16.5 میلیارد دلار ارزش گذاری کرد.) بنابراین ، در عوض ، GrubMarket همچنان بر آنچه تمرکز دارد تمرکز می کند. از جنبه تامین کنندگان نادیده گرفته شده است.

مطالب جدید  استارتاپ ها باید برای مقابله با بیماری هایی که بر زنان تأثیر می گذارد ، به فناوری روز توجه کنند-TechCrunch

خو گفت: “من روی زنجیره تامین مواد غذایی متمرکز شده ام.” “اپراتورهای تجارت زنجیره تامین مواد غذایی اغلب به نرم افزار و فناوری تجارت الکترونیکی دسترسی ندارند. اما ما فقط یک سیستم سفارشات سبک وزن آنلاین نیستیم. ما در مورد مدیریت موجودی ، قیمت گذاری و روابط با مشتریان و حتی مدیریت منابع انسانی برای عمده فروشی ها و توزیع کنندگان ، وزنه های سنگین زیادی را بر می داریم. ” این همچنین در دراز مدت به این معناست که GrubMarket به احتمال زیاد کاوش سخت افزارهای متصل را نیز برای کمک به مشتریان آغاز می کند: روباتیک برای انتخاب و جابجایی اقلام در این دستور کار است.

جک لیتوویتز ، مدیر سرمایه گذاری استراتژیک در Reimagined Ventures ، در بیانیه ای گفت: “GrubMarket یک کسب و کار سودآور و با رشد بالا ایجاد کرده است که توسط بهترین پلت فرم فناوری خود ساخته شده است و نحوه دسترسی مشاغل به غذاهای سالم و تازه را ابداع می کند.” “ما مفتخریم که از GrubMarket حمایت می کنیم زیرا همچنان در مناطق جدید گسترش می یابد و پلت فرم نرم افزاری WholesaleWare 2.0 خود را توسعه می دهد. در Reimagined Ventures ، ما همیشه به دنبال سرمایه گذاری در مشاغلی هستیم که صنایع ناکارآمد را به روش های نوآورانه مختل می کنند. مایک خو و تیم GrubMarket یکی از این مشاغل را ایجاد کرده اند. ما هیجان زده هستیم که از دیدگاه آنها حمایت کرده و در کارآمدتر ساختن زنجیره تامین مواد غذایی کار کنیم. “

GrubMarket با اجرای راه حل های دیجیتالی پیشرفته و انضباط عملیاتی ، صنعت پخش تریلیون دلاری مواد غذایی را با سرعت بی سابقه ای متحول می کند. مقیاس ، رشد و سودآوری شرکت فوق العاده چشمگیر است. بیگ ریچرت ، شریک Pegasus Tech Ventures ، می افزاید: “پگاسوس خوشحال و مفتخر است که در سفر هیجان انگیز GrubMarket پیش رو است.”